Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özel mesaj özelliği OLSUN MU OLMASIN MI?

Konu, 'Öneri ve Şikayetleriniz' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Özel mesajlaşma imkanı olmasa iyi mi olur kötü mü olur? Bence daha iyi olur. Özel mesajla birşey sorarsam sadece bir kişiye, cevap verirsem aynı şekilde sadece bir kişiye vermiş oluyorum. Yani bilgi en fazla 2 kişiye ulaşıp uçup gidiyor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben özel mesajla birşey sorana konu açması tavsiyesinde bulunuyorum.

4. Volkan

Volkan Daimi Üye

Ben de öyle yapıyorum. Bilgi paylaşımı açısından bakılınca özel mesaj olmasa daha iyi olur gibi. Ancak insanlar gerçekten özel bazı şeyler de soruyorlar, bu da özel mesajı vazgeçilmez kılıyor bence.

O zaman şöyle diyelim. Herhangi bir konuyu merak eden, tavsiye isteyen herkes hiç çekinmeden başlık açabilir arkadaşlar. Çünkü emin olun sizin bilmediğiniz ve ya merak ettiğiniz konuları, başkaları da merak ediyordur. Zaten forumların amacı da budur.

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bende öyle yapayım o zaman.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Evet Akın haklısın, bana da çok sorular geliyor. Ama dediğin gibi bir kişiye bilgi ulaşıyor. Belki verdiğimiz bilgilere alternatif te çıkacağı için konu açmasını tavsiye ediyorum.

Sen de konu açmasını söylersin.

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Ulu orta paylasamayacağımız hiç birsey yokmu?, var dostlarla özel olarak paylasacağımız konular icin bin kapalı kutu gerek bence..

8. tutarfatih

tutarfatih Aktif Üye

Bazen özel mesajlaşmak iki kişi arasında yaşanan, yanlış anlamadan kaynaklanan problemlerin uzamadan daha basit bir şekilde çözülmesini sağlıyor. Hem böylece sitedeki ortam gerilmiyor ve kutuplaşmalar da yaşanmamış oluyor.
    Sevgiler selamlar...

9. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Özel mesaj kullaniminın olup olmaması zaten secenek olarak var kullanıcı panelinde bulunuyor. Isteyen, özel mesaj alma secenegini iptal edebilir.

Özel mesaj kullanicinin insiyatifinde amacı şekillenebilecek bişey.
    Mesela ben özel mesaj ile, hertürlü geyik muhabbeti, haberleşme aracı olarak kullanma, dedikodu, forum ici örgütlenme, kazan kaldirma ve proteste v.b. hakkımı saklı tutarım :D

Aksi taktirde bilgi içersin içermesin,her türlü paylaşımı kayıt altina alınan maaşli memur gibi hissettirir.

Konnektink piypıl :)

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Konuyu yanlış anladınız sanırım. Burada bahsedilen konu; özel mesajla teknik bilgi verilmesi. Kişisel olaylar için bahsedilmiyor.

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

arkadaşlar bu adı üstünde "özel mesaj"bu niçin konu oldu anlamadım...
    biz buluşma saatleri ve yer hakkında burayı kullanmıyacağızda nereyi kullanacağız ,teknik konularda ve bazı paylaşımlarda -ben inanıyorumki birçok arkadaş özelde paylaştığını buraya aktarıyor -zaten aktarması gerekeni saklıyorsa yapacağımız ne olabilir ..arkadaşlar birşeyleri kısıyorsak veya kitliyorsak bana göre iyiye doğru gidişte problemler başlamıştır...üzgünüm...