Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Özgür Arslan – Silivri – 2013

ozgurarslan

Daimi Üye
Bugün platformda( burada sahilden beş km açıkta ve 41mt derinlikte aslen yasak plan bir doğalgaz platformmu var, hayvanın yemlendiği ve yatak yaptığı) dişliyi bulduk. İki bulduk, birini ben birini ali kaptan. (irisini ben) :) bir taneyi de teknenin açısı kötü kaldı lüpeşteye vurdum düşürdüm... Ancak bizimle betabrr dolanan ve geçim kaynağı balıkçılık olam arkafaşar on yane kadar almış olabilirler... Onlar verimsiz dediler, biz iki balığı mangalda rakıyla yedik. Daha iyilerine marş basacağız, az deliyiz. :)

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
ali abiye selam, balıklar için tebrik ederim devamı gelir umarım

Bugün platformda( burada sahilden beş km açıkta ve 41mt derinlikte aslen yasak plan bir doğalgaz platformmu var, hayvanın yemlendiği ve yatak yaptığı) dişliyi bulduk. İki bulduk, birini ben birini ali kaptan. (irisini ben) :) bir taneyi de teknenin açısı kötü kaldı lüpeşteye vurdum düşürdüm... Ancak bizimle betabrr dolanan ve geçim kaynağı balıkçılık olam arkafaşar on yane kadar almış olabilirler... Onlar verimsiz dediler, biz iki balığı mangalda rakıyla yedik. Daha iyilerine marş basacağız, az deliyiz. :)

ozgurarslan

Daimi Üye
Bu sene yazlığa geldiğimden beri hava sıcaklığı ve tüzgar yönü ile ilgili günlük tutuyorum. Hem gözlemlerimi yazıyorum, hem de accuweather ve windguru dan bilgiler yazıyorum. Dün can sıkıcı bir şey oldu, aslında tüm yszdığım yön ve rakamlsr mantıksız kaldı. Windguru dün silivri için akşam 17_20 saatleri arası dün rüzgarı 22 kmh ve fırtınaları 46kmh gösteriyordu. Önceki seneki gözlemletime göte rüzgar hızı 45e çıktı mı benim tekne ile suda durmamak, kapatıp kıyıya gelmek, mümkünse kuma çekmek, tonozda bile bırskmamak lazım. Sabah kankaya göstermek için tekrar baktım, kendileeri güncellemiş, bu sefer 27–57 gösteriyordu, yön synı idi. Bu sert bir havs demek. Denize çıktık, dün tanıştığımız pro balıkçı arksdailar aman havaya dikkat, rapor 5 7 gösteriyor dedi. Beş yedi ne demek diyemedim motor sesinden, ancak beaufort skalası olabilir mi? Gerçekte de o saatlerde hava hiç de yszıldığı gibi değilfi, deniz fümfüz, rüzgar yok gibi. Hemen baktım windguru ya güncellemişlet ve 10–14yazmışlar. Bu işe saat başı mı bakmsk laxım böyle? Böyle tshmin hataları sık olur mu?en güvenilir silivri bölgedi için ksynak ne olabilir?günce tutatken sadece şahsi notlsr mı gözkemlet mi anlamlı o zaman? Denizde rüzgar yönü ve hızını nadıl anlayıp ölçebiliriz? Yardımlarınızı bekliyorum.

ozgurarslan

Daimi Üye
yukardaki soruyu yanıtlayacak olan benden bu hususta deneyimli balıkçılara şimdiden teşekkür ederim. ben de yeni öğrendiğim küçük bir bilgiyi paylaşayım. Balıkçılar göstetdi bu takımı. Dişliye rapala ile dip sırtıdı çekerken yapılacak olta, bizim boğaxda st çek yağtığımızdan çok farklı. Üçlü fırdöndünün ilk gözü bedene gidiyor, birbuçuk kulaç sonra fırdindüye bsğlanıp el oltasına geliyor. Orta gözde iki karş ip ile 300 gr kurşun, diğer gözde birbuçuk kulsç otuzbeş kıtk misina bir cm fırfdönfü üçbuçuk kulaç yiumisekiz misina ve rapala...