Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

özlem gidermek...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında murat48 tarafından paylaşıldı.

1. murat48

murat48 Aktif Üye

Selamlar. Malum hava şartları diye çoktandır oltalarımız ve bizler paslanmıştık.:) Hafta içinde baktığımız hava raporları pazar günü için tereddütlü bir hava raporu sunsa dahi, bu bizim için müjde gibi gelmişti. Çünkü yağmur yok ama rüzgar olabilirdi. Bir kaç arkadaşa sorduğumda ise pazar günü fırtına olacak biz balığa çıkamayacaz yanıtı almıştım. Evet soğuk hava bilhassa gece ve sabahın ilk ışıklarında devam ediyordu. Sabah 05.00 gibi uyanıp balkondan bir havayı koklamıştım. Lakin yemedi deyip:D tekrar sıcacık yatağamı uzandım. Saat 08.00 olmuştu. Güneş yavaştan yüzünü ve ısınını göstermeye başlamıştı bile. Haydi dedim hanıma. Bugün de gidemezsek kurt çıkartırız alimallah. Yem bul, tekneyi hazırla, evden yiyecek tedariki ve teknemizin su ile buluşması ancak saat 09,30 da gerçekleşebildi. Deniz üzerinde sahanda kahvaltılıklar hazırlanıp, çayımız demlendi. (bu keyfe de paha biçilemez) Herzaman bize mercan veren avlağımıza ulaşmamız için erken idi. Çünkü saat 03'ten önce balık nazlı oluyordu. Bu sebeple bizde çeşitli bilmediğimiz meralarda biraz jig, birazda yemli çalışmalar yaptık tabiki. Jig boş, yemli av ise kısır olarak öğle saatlerine ulaştık.

Korktuğumuz hava yoktu. Deniz gayet sakin, güneş kah açıp , kah saklanıyordu. Ilık havada keyifli bir av olacaktı sanki.

Böyle de bir misafirimiz bizimle yolculuk için çıkagelmişti.

Güzel bir kısmet ile avımız başladı diyerek umutla avımız devam etti. Mercan avlağımıza geldik nihayet. Ne güzelki bıraktığımız yerde bizi bekliyorlardı. Mamun ve tekelerimiz kıpır kıpırlardı. Bu durumu mercanlarda iyi değerlendirdiler.

3' ü biryerdelerim. ;)

Yaklaşık 1,5 kg kadar balık tutabilmiştik ki, :( ölü dalgalar büyümeye, rüzgar hızını arttırmaya ve akabilinde dalgaların yükselmeye yüz tuttuğu denizden artık veda saatine gelinmişti diyerek çapamızı aldık. Saat henüz 14.00 idi ama havanın niyeti pek iyi değildi. Daha önce bir korku atlattığımızdan ve aynını yaşamak istemediğimizden tadında bırakmak istedik ve geri dönüş yolculuğumuz başladı. Malum limana 1 saat kadar yolumuz var. Ne oluuur ne olmaz. :)

Kader arkadaşım, eşim, miçom, çırağım , canım . ( 3 hafta önce antenliyi tutarak o haftanın ustası seçmiştim. )

Limana yaklaştık. Bir saat yolu teptik ki manzara bu.

Bu zamana kadar 2-3 yerde daha denemelerimden sonra, deniz tekrar yatmış, dalgalar yok olmuşlardı. Lakin saat 17,00 suları olduğundan güneş batmak üzere ve hava serinlediğinden limana tam yol ileri gaz verdim.

Çok güzel bir av gününü yaşamıştık yine. Miktar çok olmasada balık geldi gelecek, kaçtı kaçacak düşünceleri ve mutluluğu bize yetip artıyor.
    Sonuç belli. Balıklar mundar olmadan yollarını buldular.
    Daha iyi ve eğlenceli avlar sizlerin olsun. Esen kalınız.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Çok güzel av olmuş

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler Murat,,başarılı avlarınızın devamını dilerim,,
    fethiyemi orası?

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok güzel murat abi, böyle avları eşinle yapabildiğin için ayrıca şanslı görüyorum seni:) Tebrikler sana ve yengeye.:)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler ailecek böyle bir gün geçirmek çok güzel olmuş :)

7. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Tebrik ederim, ikinizde müthişsiniz.

8. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

Aynen katılıyorum usta.
    Dahasına rastgele.

9. avcihan

avcihan Aktif Üye

tebrikler güzel bir av gerçekleştirmişsiniz

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

süper bir rapor Allah birlikteliğinizi ve güzel avlar geçirmenizi daim etsim bu arada mğlanın neresindensiniz?

11. murat48

murat48 Aktif Üye

Muğla'lıyım . Fakat 7 aydır Fethiye'liyim. Nacizane avımıza ilettiğiniz güzel duygularınız için herkese teşekkür ederim. :harika: