Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özlemişim ''Al yanaklı/Kalın dudaklı dilberler'' leri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili dostlar, malum bu hafta sonu için tüm meteroloji siteleri oldukça yüksek hava veriyordu...[​IMG]Yer yer 4-6 ve yer yerde 5/7...Yani sözün özü tekne avı için oldukça riskli bir hava...[​IMG]

İşte bu yüzden bizde, hafta içinde sevgili dostum Mehmet bey ile birlikte hafta sonu için bir kıyı avı yapmaya verdik...

Cuma günü işyerinden çıkışta direkt yemciye gidip, Cumartesi günü sabahına yem telaşı işini bırakmadım...Dolayısı ile, Cumartesi sabah saat:04.00 gibi buluştuğumuzda diretkt olarak avlağa doğru yollandık...Yolda sadece sabahın ilk çıkan o çıtır çıtır mis gibi kokan simitlerinden almak için bir ara durduk...[​IMG]Ve sonra yine ver elini, avlağa doğru yolculuk...

Av mekanına vardığımızda daha sabah ezanı okunmamış ve hava kapkaranlık idi...Haliyle o içimizde senelerden beri btrmek tükenmeyen bilmeyen ''hamlıktan'' olsa gerek hemencecik oltaları su ile buluşturmak için başladık hazırlıklara...[​IMG]Bu av esnasında yine takım olarak en altta kurşunun yer aldığı klasik 3 köstekli takım kullandık...İğne tercihimiz yine her zamanki gibi yengeçe en uygun olan 496/01 serisi iğne oldu...

Kamışlar su ile buluşturulmuş ve başlamıştık beklemeye...Bekle Allah bekle..Ne gelen var..Ne de selam veren...

Halbuki sabahın bu ilk başlangıç anları bana göre mutlaka olmaz ise olmaz anları idi...Zira en olumsuz koşullarda bile mutlaka sabah ezanının okunmaya başladığı o ''günün yarı aydınlık, yarı karanlık'' saatlerinde mutlaka bir selam veren olur idi...

Derken sanırım 06.15 gibi başladı sabah ezanı okunmaya...Ama henüz hava daha karanlık...Ve bir ara sanki benim kamışın biri oynar gibi oldu diye pür dikkat yakın mesafeden kamışı seyrederken ahanda kamış verdi selamı...Ama ne selam...Haliyle kaptım ve başladım boşluğu alarak sarmaya...Yok..Yok...Gelmesi mümkün değil...Aman allahım o ne biçim dirayet...Yok allah gelmiyor...Ama ben balığı tüm haşmeti ile elimde hissediyorum bu esnada...

Geleceksin..Gelmiyeceğim mücadelesini, malesef balık kazındı...Kamışın makinasının kalama ayarı sıfır olfuğu için, bizim al/yanalık kalın dudaklı dilberlerin en yakışıklışı malesef iğneyi kopartarak bastı gitti...

Hemen yedek takımlardan yeni takım takarak o kamışı salladım tekrar suya... Ve tam hava aydınlanmadan yine aynı kamışa bir selam veren daha oldu...Bu defa kalama ayarını azıcık açtığım için pek zorlanmadan aldım güzeller güzelini kıyıya...Ve, uzun uzun hayranlık ile seyrettim...
    Bu arada hava aydınlanmış ve yamyamlar çıkmıştı piyasaya...Kalıplarına bakmadan yengeçi eme-eme/küçük-küçük parçalar kopara kopara mındar etmeye başadılar..

Bir ara yengeç yetiştiremez olduk arkadaşım ile...Sonra derin bir sesizlik oldu...Bu arada ayak üstü kahvaltılarımızı yapmaya fırsat bulduk...[​IMG]

Daha sonra bekle Allah bekle...O kırıntı cemaatide dağılmış ve su adeta bom boş bir akvaryum gibi olmuştu...

Bu arada ben de o boşlukta benim ağır misafiri deniz suyu ile temziledim..Maksat hem vakit geçirmek hem de evde temizleme telaşı olmasın baabından...

Tam ümitler kesildi derken sanırım saat : 10,30 gibi 2 nci mısafir arz ı endam etti...Bu o ilk gelen kadar olmasa dahi sanırım 400-450 gr dan aşağıya değildi...Ama ilk aldığım tahminime göre kilo olmasa dahi 800-900 gr civarı olmalı..
    Velhasıl, bu iki arkadaşın yan yana birer poz resmini çektikden sonra sanırım 11,30 gibi de başladık dönüş için hazırlığa ...

Çok daha bereketlisinin sizlere ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele arkadaşlar...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Ekim 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mberkay

mberkay Aktif Üye

tebrikler abi...
    güzel bir av olmuş :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş.

5. Ayhan

Ayhan Yeni Üye

Tebrikler İshak abi,
    Harika bir av olmuş devamını dilerim selamlar.:)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel bir buluşma olmuş, Al yanaklarla :) Tebrik ederim :)

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım sevgili ishak,,sen şeytanın bacağını kırdın bu hafta ,,nasipse yarın sıra bizde(cenk,ben,ergun,bahadır)mordoğanda mercanları yoklamayı düşünüyoruz,,,
    sevgili ishak bizim gevreği simit yaptın istanbullular anlasın diyemi.!!...

8. selçuk

selçuk Aktif Üye

İshak abi;güzel bir av olmuş tebrik ederim.

Bu güzel avı,güzel bir anlatımla süslemişsiniz.
    Raporunuzu okur iken bende sizinle birlikteymişim gibi yaşadım
    bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Raporlarınızın devamı temenni ediyorum.

9. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Harika bir av olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

10. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

Tebrikler ishak bey .Porsiyonluk olmuşlar,elinizie sağlık

11. sonder

sonder Üye

İshak bey, çok keyifli bir günce olmuş, rapor için sağolun, elinize sağlık.