Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Palamut Avı için Kandırıcı Önerisi

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında büyükçolpan tarafından paylaşıldı.

1. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Cumartesi sarayburnunda palamut a at çek yapacagım en verimli sahte hangisi olur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Kişiden kişiye, havaya, balık durumuna göre değişkenlik gösterebilmesine rağmen, benim tavsiyem Yo-zuri Pin's Minnow serisi olacak;

Uploaded with ImageShack.us

Marka : YO-ZURI
    Tip : PIN’S MINNOW(F)
    Model : R239
    Renk kodu : M177
    Boy : 9cm
    Ağırlık : 7g
    Kullanılan derinlik : Floating (Yüzen)
    Genel bilgi : Bu model ağırlık transfer sistemli. Manyetik ağırlık transfer sistemi, içte bulunan çelik bilyeler sayesinde uzağa atışlarda dengeli hareket veriyor. Solungaç kapakları belirgin. Hızlı dönüşlerde, aşırı keskin ve hızlı hareketler.

Avcı sahtemin sonuçlarından;

Ben tekneden sırtı ile kullanıyorum. At-çek için uygun takımlarla da kullanılabilir. Size rastgele...

4. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Koyu Yeşil çapari özellikle sabahın ilk saatlerinde.

Kandırıcılarda ise sırt Mavi ve Yeşil olanı seç. Markaya pek bakma derim

5. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Tuğrul bey.Ya doğum tarihiniz yada yaş bilginiz yanlış.Yada ben iyice yaşlandım matematik nedir unuttum.Markaya bakma mantığınıza da katılmıyorum.Aynı tipte görünen bir çok farklı sahte su içinde aynı aksiyonu göstermiyorlar.materyaller farklı,kalite farklı.O zaman siz her av için aynı iğneyi kullanıyorsunuz mantığı ile karşı karşıyayız.

6. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Konuda soruyu soran ben olmadığımı hemen belirteyim.
    Sizin gibi düşünmediğimi ama Sarayburnu'unda nasıl AVLAK olduğunu çok iyi bilmekteyin.

Bu vesile ile Alba 2 numara kaşık kesin çantanda olsun.
    Bu kaşık pek çok cafcaflı SAHTEden daha iyi iş yapar.

Evet tek numara iğne kullanmaktayım ama konu benim kullandığım iğne değil.:rolleyes:

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Yaş ve doğum tarihiyle ilgili problem nedir onu anlamadım.Gördüğüm kadarıyla yaşlı gözlerim beni yanıltmıyorsa sadece doğum tarihi yazıyor.

Ayrıca markasız pekçok malzemeyle çokta güzel avlar yaptık yeterki yemi görecek balık olsun.

Ben yeşilli turunculu ucuz sahtelerden tavsiye ederim,
    Birde hava aydınlanmadan kırmızı deniyor ama genelde o renk kırmızı değildir kırmızı horoz tüyü sıyırtma kullanmanı tavsiye ederim.

ayrıca rapalanın yarım metre kadar önüne, tek igneli bir horoz tüyü takman, balığı tahrik ederek, daha hırslı saldırmasına ve avın verimli geçmesine faydası olacaktır.

8. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Merhaba Nejat bey
    Yaş progleminin aslı bazı forum severlerin forumları sevmeden öte aşırı sahiplenmişlik ve bol vakitlerinden mutevellit sahiplenme duygusuyla ortaya çıkan hafiyemsi özentinin tezaruhudur. Aslı pek önemli olmamakla birlikte zamanla new üyeler için sıkıntılı olan durumdur.

Konu başlığının dışında bir yanıt oldu Kurula bakılmıya

Balıklar marka manyağı olmadığını tahmin etmekteyim. Sıradan sahteler oltacıyı. Cafcaflı olan sahteler ise dükkancıyı memnun eder.

9. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Arastırıp ustadların yardımı ile 5 lira ya mustad lğneli sırtı mavl yanları yeşil ve sarı altı da turuncu olan Sure Catch marka L 28 renk kodlu kandırıcıyı aldım.Nejat abi akslyon vermenln püf noktaları nedlr daha önce sahte ile ilgili tecrübem okmadı.

10. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili arkadaşlar,size önerim Alba 2-3 no kaşık, Hansen'in renkli kaşıkları ve yozuri Pin's Minnow serisidir.Aklınızda bulunsun.