Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

palaska, kravat, kayış veya sabre

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Çok ilginç balıklar. Tebrikler

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler cok bereketli gecmis nicelerine rastgelsin :)

leventt

Aktif Üye
Adı
leventt
Fransız sabrelerini görmüştüm 2 mt ye yakın boyları vardı onların. Tadı nasıl acaba :D

İbrahim TEKE

Aktif Üye
Tebrikler, güzel av ve güzel paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.... Ne denizde ne de balıkçı tezgahında görmedim şimdiye kadar...

Pişirme şeklini ve lezzetini merak ettim. Rastgelsin...

night fisher

Daimi Üye
Adı
fatih h
Özellikle palaska avı için yapılması bu raporu özel kılmış.Balıklar güzel afiyet olsun:)RASTGELSİN:)

tırtıl

Aktif Üye
Adı
Atilla Coşkun
Tebrikler, güzel av ve güzel paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.... Ne denizde ne de balıkçı tezgahında görmedim şimdiye kadar...

Pişirme şeklini ve lezzetini merak ettim. Rastgelsin...
Ben fleto çıkarıyorum. Bu aralar daha yeni yeni yağlanıyor. O yüzden tavada kızartması güzel oluyor. Aralık ayından sonra tutulanların ızgarası çok daha güzel olur. Bizim buralarda da tezgahta pek bulunmuyor. Ekonomik değeri pek yok. Şekli, şemalinden insanlarımız ürküyor. Ama inanın bana çok lezzetli bir balık, sıfır kılçık, yağlı ve bembeyaz.
Bir seferinde bizim kasabanın belediyesi anons yapmıştı. Yüzlerce kasayı gırgır teknesi mendirekte bırakmıştı.Kasaba halkı yesin diye. Ama insanlar bedava dağıtılmasına rağmen yüzüne bakmamıştı.

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Süleyman Vedal Kahramanoğlu
Öncelikle ailece yaptığınız bu av güncen için tebrik, harika sunumun için de teşekkr ederim Bülent, eline, emeğine sağlık :)

Bu balıktan tesadüfen derin su avında iki tane yakalamıştım. Bu kadar büyük değillerdi ama tipleri korkutucu geldi bana ve elimi bile sürmeden (havlu yardımıyla) iğneden çıkarıp suya iade etmiştim.

Bu raporu okuduğumda tadı nasıl diye merak ettim. Bir daha kısmet olursa deneyeceğim ama nasıl yapılacağı konusunda hiçbir fikrim yok, bu konuda açıklama yapabilirsen çok sevinirim ;)

Her zaman rast gelmesi dileklerimle...

tırtıl

Aktif Üye
Adı
Atilla Coşkun
Öncelikle ailece yaptığınız bu av güncen için tebrik, harika sunumun için de teşekkr ederim Bülent, eline, emeğine sağlık :)

Bu balıktan tesadüfen derin su avında iki tane yakalamıştım. Bu kadar büyük değillerdi ama tipleri korkutucu geldi bana ve elimi bile sürmeden (havlu yardımıyla) iğneden çıkarıp suya iade etmiştim.

Bu raporu okuduğumda tadı nasıl diye merak ettim. Bir daha kısmet olursa deneyeceğim ama nasıl yapılacağı konusunda hiçbir fikrim yok, bu konuda açıklama yapabilirsen çok sevinirim ;)

Her zaman rast gelmesi dileklerimle...
Tipleri gerçekten korkutucu ama bir o kadarda lezzetliler.
Ekim ayının sonlarına doğru bu balığın avı burada doruklara çıkıyor. Sabaha karşı attığınız her sahteye bir tane geliyor. Ben genelde 1 metre üzeri olanları alıyorum. Diğerlerini suya iade ediyorum. İnanın bu sabah avına da ailecek gidiyoruz. Bu balığın yeme işine gelirse, önce ağlatmadığımı bilmenizi isterim :)
Çok yağlı bir balık olduğu için ızgarası mükemmel oluyor. Tavada da oldukça lezzetli. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bu hafta avlanamayacağım ama haftaya yakaladıklarımın (nasıl olsa yakalarız, acemi şansı) nasıl temizlediğimi, filetoyu nasıl çıkardığımı, nasıl yediğimi :) size fotoğraflayacağım. Sevgiler