Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PARÇALI KAMIŞ atışta FIRLAMA sorunu ÖNERİ??

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

2-3 YILdır kullanmakta olduğum (çokt memnun kaldığım.)
    OKUMA v- system 3,00m 20-60 gr. 2 parçalı spin kamışım son zamanlarda iyice gevşemiş ve atışlarda sık sık öne doğru fırlıyor olması beni üzüyor..bantla yapıştırmak dışında bir çözüm bilen varsa önerilerini beklerim şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Balmumu sür.
    Ama fazla değil çok az şekilde bu olayı çözmüş olursun.

oktay16 ve Ersin1903 bunu beğendi.
  4. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkürler ama... balmumu kamışın diğer bir ucunu tıkamasın sonra..nasıl kullanacağımı biraz daha açıklarsanız sevinirim..

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Aktarlarda satılıyor sanırım aynı sabun gibi kalıptadır. İçine geçen yani erkekli dişili diyelim, erkek kısmına hafif bir şekilde sürün o kadar, fazla sürürseniz bu seferde çıkarma sorunu yaşarsınız bilmem anlatabildim mi.

sabriyazici ve poyraz bunu beğendi.
  6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Murat abi her av başlangıcındamı yapmak sürmek gerekir yoksa birkere yapıp bırakacakmıyız

Ben 10 20 atışta bi kontrol ediyorum yoksa 2 3 5 kere gönderdim şimdiye kadar :) temelli göndericem diye çekiniyorum

7. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Sabri her avda değilde yani sonuçta çıkar tak ile belli bir zamandan sonra etkisini azaltacağından parçalı kamışlarda olabilecek bir sorun, bu ucuz bir malzemeyi çantamızın bir köşesinde bulundurup kullandığında ve gözleminde sıkıntı yaşayabileceğini anladığında hemencecik sürüp pratik olarak çözüme kavuşturacağın basit bir işlem diyelim.

Belki kimyasal olarakta bir işlem yapılabilecektir ama bunu bilemiyorum, beni aşar :)

Ersin1903 ve sabriyazici bunu beğendi.
  8. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Teşekkür ederim abi hemen alıp dediğin gibi çantaya atıyorum saol

9. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Elektrik bantı en iyi çözüm

Maledive Adaları'nda Popping yaparken sıfır kamışta kullandım, işim bittiğinde de bantı sökğp attım ;)

10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Becerebilirsen en garanti çözüm aşınan kısma dolgudur. Ama itina ve el becerisi ister.

Bunun için erkek kısma az biraz japon sür. Üstüne karbonat dök biraz bekle kurusun. Üfleyerek ve elinle artıkları temizle.

Sonra önce kalın sonra ince zımparayla ara ara kontrol ederek incelt. Kontrol ederken yani parçaları birleştirirken zorlama sonra çıkaramazsın.

İstersen karışımı önce bir tahta üstünde test et ki elin alışsın. Oldukça sağlam bir dolgudur. Japonu çok dökersen inceltmen biraz fazla zaman alı dikkat et.

sabriyazici bunu beğendi.
  11. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Balmumu iyi bir çözüm katılıyorum.
    Arkadaşım surf kamışında kullanmıştı. Hatta av sonu 3 kişi ayırmakta zorlandık kamışı :D
    Miktarı biraz abartmışta...
    Bu tür durumlar için ben çantamda "kaydırmaz pad" kullanıyorum. Sağolsun Buluthan önermişti.
    Bu pad işini biraz daha geliştirdim; çift tarafşı bant taşıyorum aynı zamanda.
    Kaydırmaz padinde işe yaramadığı yerde bant kesin çözüm. Ayıramadığınız kamışları kolayca ayırabiliyorsunuz.
    Konuyu nereden nereye getirdim :D

SUNAY GÜNGÖR ve sabriyazici bunu beğendi.