Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Parçalı mı teleskopik mi?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında muhammetdede tarafından paylaşıldı.

1. muhammetdede

muhammetdede Üye

Cümleten selamun aleyküm. Dün okuma revenger pro rvp 40 makine siparişimi verdim. Şimdi sıra geldi kamış almaya.. Parçalı ve teleskopik konusunda tereddütteyim açıkçası. Taşıma sıkıntısını o kadar dert etmiyorum zaten evim denizin önünde max 20 30 metre. Bütçem Maximum 30 40 tl. Remixon flex spin 2 parçalı 2.70 cm 20-50 gr atarlı fiberglas materyal 38 tl hoşuma gitti esasında fakat dayanıklılık konusunda fiber ler çat diye ortadan gidebiliyor diye birkaç yerde okudum ısrarla karbon öneriliyor. 25 35 gr kurşun kullanacağım misinam da 0.20 2.5 kg çekerli. Yalova armutludayım ido iskelesinden çapari ile at çek yaparak istavrit gümüş almayı planlıyorum. 2 parçalı istememin bir sebebide ince takım kullanacağım o fiyatlarda teleskopikler en şağı 50 80 gr atar ben o kadar ağır kurşun kullanmayı düşünmüyorum korktuğum nokta şuki cidden bu parçalı kamış fiberglas olmasından dolayı hemencecik fazla abandım diyelim kırılırmı? Parçalıların açıkçası teleskopik lere nazaran daha dayanıklı olduğunu düşünüyordum fakat okuduğum yorumlar tereddüte soktu beni. Olta atacağım avlağın fikir vermesi açısından fotoğrafını ekliyorum değerli yorum ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler

sedatsabotic bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Cok cevap gelirdi ama forumlarda o kadar cok yazılmıştır ki. Istavrit ve Gümüş avlayacaksani istavrit için çapari kullanacaksınız sonuçta iki Parça demişsiniz o zaman spin iki Parça 15-50 gr atarlı baktınız ...ama 10 iğneli istavrit çaparisini atmak için 3.20 sen kısa olmamalı 30-40 tl arası bildiğim yok ama en iyisi si en az 3.60 uzunluğunda 30-100 gr arası tavsiye ederim zira yemli beklemeli yada çapari avlarında spin kamış Uzunluğu zor olur. Ha zevkine spin kamışa ikili dip oltası yapıp beklemeli Mezgit yakalamışlığım vardır... Neyse spin kamışla Sıklıkla at-Çek sahte balıklarla avcılık uygundur. Bence 40-120 gr atar Arasında parçalaya gerek yok 360 üzeri gayet yeteri sağlamlıkta telekopik kamışlardan bakabilirsiniz..

4. muhammetdede

muhammetdede Üye

uzun olmasıyla doğru orantılı olarak ağırlık artacağı için çok yorucu olmazmı zaten sürekli at çek yapacağım beklemeli yemli falan değil

5. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Bulabilirsenız size tavsiyem o zaman 20 60 gram atarli Fladen Flexx bütçenizi zorlayabilir Ama sağlamdır.

muhammetdede bunu beğendi.
  6. muhammetdede

muhammetdede Üye

Hocam modelden ziyade teleskopik mi parçalı mı onun cevabını arıyorum :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Her zaman parçalı kamış avantajdır. parça sayısı ne kadar azalır performans bir o kadar artar.

mctymn ve oguzhansukur bunu beğendi.
  8. oguzhansukur

oguzhansukur Üye

Merhaba ben herzaman parçalı kamış taraftarıyım . Parçalı kamışların performansı teleskopiklere nazaran çok daha yüksek.Fakat 30-40 tl ye iyi bir parçalı kamış alıcağınızı düşünmüyorum,ama işinizi görebilecek teleskopik kamış almanız mümkündür.Bütcenizi biraz arttırıp parçalı kamış bakmanızı arttıramıyorsanız teleskopik tercih etmenizi öneririm.

9. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Taşıma problemi de yok demişsiniz tabiki parçalı :)

muhammetdede bunu beğendi.
  10. muhammetdede

muhammetdede Üye

Ama o fiyatlarda parçalı fiberglas olacak ve karbon bir teleskopik ten dahamı narin kırılgan olur acaba :)

11. muhammetdede

muhammetdede Üye

Bugün balık tutanların birisinde remixon Pandora 3.60 teleskopik kamış vardı rica ettim at çek yaptım çok hissiz ve acayip ağır kamıştı