Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

parçalı spin kamış arıyorum

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında mustafaonur tarafından paylaşıldı.

1. mustafaonur

mustafaonur Aktif Üye

herkeze iyi akşamlar.
    tıkandığım bir konuda sizlerin değerli bilgilerine ihtiyacım var.
    son at çek avında kullandığım shimano catana bx teleskopik kamışımın 4 parçasından 3ü sıkışıp kapanamıyacak hale geldi(artık ne azimle atçek yaptıysam :) )
    bu olaydan sonra gereksiz yer işgali diye düşündüğüm parçalı kamışlara sıcak bakar oldum fakat aradığımı bir türlü bulamadım.
    aradığım özellik kamışın sert aksiyonlu olması yani catana bx tam biçilmiş kaftan 10-40 atarlı olmasına rağmen aksiyonu sahteye direk iletiyor ve balığı sudan keserken kesinlikle aşırı esneme yapmıyor.gene bu konforda bir kamış arıyorum
    alacağım kamışın aksiyon değerleri yüksek olabilir pek te önemli değil yeterki istediğim özelliklerde olsun.2 parça ve 2.70 olması tercihim.
    bütçe olarakta 150-200 üstünü gerek görmüyorum ama leylama kavuşacaksam zorluklara katlanabilirim :)

saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

son at çek avında kullandığım shimano catana bx teleskopik kamışımın 4 parçasından 3ü sıkışıp kapanamıyacak hale geldi(artık ne azimle atçek yaptıysam :) )

Bende de aynı teleskobik kamıştan var ve malesef açılıp kapanmama sorunu bende de oldu, ne denediysem kapatamadım, alttan 3. parça sıkıştı 2. parçanın içine girmiyor :( kullanım olarak Shimano Catana Telespin çok alıştığım bir kamış 4 yıldır kullanmaktayım.
    Bir arkadaşımda Okuma Salina Seaspin kamış vardı, görünüşünü beğendiğim için ben de geçen yıl aynısından yedek kamış olarak aldım, yanlış anlaşılmasın kamışı kesinlikle kötülemiyorum ama kişisel kullanım tercihi ve diğer kamışa alışmaktan mı desem Okuma Salina Seaspin kamışa alışamadım.
    Bence aynı kamışın parçalısını alabilirsin, eğer başka kamış düşünüyorsan da bilmediğin bir kamışı almanı tavsiye etmem, imkanın olursa muhakkak yakından görüp eline alıp incele, çünkü herkesin kullanım zevki farklı, biri uzun saplı spin kamış severken, mesela ben de çok uzun saplı spin kamışla rahat edemiyorum.

Yakından görüp beğendiğim bir kamış http://www.balikavmarketi.com/Urun/SHIMANO-BEASTMASTER-SEA-BASS-270-MT-20-60-GR-pmu1592.html

4. konevii

konevii Aktif Üye

Kıymetli arkadaşım. Ben ikinci linkteki okuma alumina nın 3 metre olanını kullanıyorum. hem çok hafif hemse istediğin gibi sert sayılabilecek aksiyonlu. Mesela 30 gr.lık sahteleri sudan çıkarırken dahi esnemiyor. Bi incelemeni önerebilirim. Saygılar..

OKUMA V SYSTEM SPN KAMI 270cm 20-60GR Olta kamlar - Paral kamlar - Spinning at ek kamlar 45GR AVmarketi.com

OKUMA ALUMNA SPN KAMI 270cm 10-40GR Olta kamlar - Paral kamlar - Spinning at ek kamlar 45GR AVmarketi.com

5. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

6. mustafaonur

mustafaonur Aktif Üye

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

8. mustafaonur

mustafaonur Aktif Üye

şeref bey atar değeri sebebiylemi ?

9. Darben

Darben Yeni Üye

OKUMA V SYSTEM 10-40 gr atarlı....Boru tipi taşıma çantasıda var...:)) Böyle pat diye yazdım ama, koruma kılıfının ne kadar önemli olduğunu başımdan geçen ufak kaza sonucu öğrendim..Çok memnunum...!!Okumanın bu kamışında eleştirdiğim tek nokta ek yerini uzun süre kontrol etmeden ava devam ederseniz bazen kamış ayrılabiliyor...!!

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Evet tabii.
    Çok geniş atardeğerine sahip kamışlar özel teknolojilerle üretiliyorlar.
    Bu kamış ise alt değer yerine sadece üst değer vermiş ki o değeri aşıp kırmayın diye.
    Önemli olan 10-15 gr ile 70-80 gr arasında performans farkı olmamalı

11. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Yaklaşık 1 ay önce catana bx 270 kamışımın - ki kamıştan çok memnunum- kapanmama sorunu oldu. Yağmurlu- nemli havada kullanım sonrası olabiliyor.Forumda da yazmıştım olur da başınıza gelirse çok zorlamayın diye. mutlaka kamışın arkasındaki vidalı tıpayı çıkarın, biraz kurumaya bırakın ve sonra hırdavatçılarda satılan içi siyah-dışı kırmızı 2tl lik kaymaz eldivenle kapatmayı deneyin. Nasıl kolay olduğunu göreceksiniz. Böylece yeni bir kamış almaktan da kurtulursunuz... selamlar