Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Parmak koparan soğukta levo avım...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Not: Bu av ocak ayının son karlı poyrazlı havasında yapılmıştır.
    Efendim her zaman ki gibi erkenden kalkmış bulundum. Şiddetli poyraz rüzgarı olduğu, sağ solda deli gibi dalgalanan bayraklardan belliydi, lakin saat kaçtı? ohaaa daha 3 müş diyerek hemen kahvemi koydum, lakin acele edecek bir şey olmadığı için daha sonra sakin sakin yaptım yapacaklarımı, kahvaltılık bir şey atıştırdım filan, kısaca ayılma kendine gelme aşamasını hallettim. Eee gece 8 de (ohh beee ne güzel tek başımayım, sıcacık sobam 3 tane arpa suyum der, o arpa sularını da peşi sıra lüplersen olacak olan bu... erkenden szzzzzz) uyuya kalırsan böyle erkenden kalkarsın. Neyse tv yi açtım bir baktım "akasya durağı" oy anam diyip kanalı değiştirdiğimde bu sefer "çiçek taksi" ile karşılaştım jet hızıyla kanalı değiştirdim, bu seferde izdivaç programlarından biri karşıma çıkınca lan uyanmadımda halen kabus mu görüyorum diye düşünmedim değil. Direk cnbc-e yi açtım bende, tekrar dizileri vardı iyi geldi. Hemen balığa gitmedim sebebi belli, çok rüzgar vardı. Sabaha karşı rüzgarın hafiflediği hatta kaldığı o 1 saatlik arayı beklemeye karar verdim. Neyse bekledim.... Siz beklemeyin diye hemen geçiyorum bu arayı.
    Neyse zamanı gelmişti hazırlandım ve meraya indim, rüzgar umduğum gibi kalmaya başlamıştı. Lakin deli ayaz vardı hani eldivenlerimin içinde olan parmaklarım değilde diğer üçü resmen donmayı bırak acıyordu. Diğer 3 parmak baş parmak işaret parmağı ve sevgi parmağıydı tabii ki. Neyse tepede ay vardı ve maxrap fs yi takıp atışlarıma başladım. Arada atmayı bırakıp ellerimi cebime sokuyor sonra tekrar atış yapıyordum en sonunda aradığım balığı yapıştırdım. Güzel bir mücadeleden sonra ki ne mücadele?.. hayatımda tuttuğum en mücadeleci levrekti ama sonunda pes etti ve dışarı aldım. Sağolsun oraya gelen bir abi balığı kepçelemem de yardım etti. En sonunda güneş tepeye çıkmış lakin bulutlardan görünmediği için bir faydası olmuyordu ben de yeter gayri deyip avı sonlandırdım. Gerçi sonra bulutlar dağıldı, rüzgar kaldı falan filanda ben avı artık sonlandırmış eve dönmüştüm bile.
    Balık 3 kg civarı geldi

Takım ekipman aynı
    Sahte ise maxrap fs; sabah suyu olduğu için hiç sahte değiştirmedim. Birazda üşendim aslında klipsle mlipsle fark etmiyor parmaklar donmuşken sahte değiştirmek eziyet gerçekten.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

merhaba;

bekleyen derviş muradına ermiş :harika:

o soğukda tek başına balığa gitmek büyük meziyetdir levrek avlarınızı zevk alarak takip ediyorum bu sefer mera yolunda kediler yokmuydu bölüm 2 falan ?

4. bülent meriç

bülent meriç Yeni Üye

tebrikler.afiyet olsun..

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Uluç,
    Bir balıkçıda olması gerekenlerin hepsi var sende.
    Erken kalkmak, azim ve de yetenek.. :)
    Bunlar birleşince o güzelim balığın senden kaçacak hali kalmamış zaten.
    Her zaman rastgelsin

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrik ederim, erken kalkan yol alır misali. ayrıca çiçek taksi candır :D

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Uluç, soğuğa rağmen güzel balık :)

8. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Ellerinize saglık..

9. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler,soğuk havanın bereketi sıcak sofraların kurulması demektir.Rastgele

10. murat48

murat48 Aktif Üye

O kadar muhalefete güzel bir hediye. Sağolasın deniz ana, eline sağlık Uluç.

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yok bu sefer kediler kaçmışlardı sağa sola göremedim kendilerini, teşekkür ederim :)

Çok teşekkür ederim.

İltifatların için teşekkür ederim Şeref ağabey, e evet sonuca gitmek için bazı fedakarlıklar yapmak gerekiyor gerçekten.

Çok teşekkür ederim. Eee çiçek taksi yok yok aman aman :) O diziyi takip edende İstanbulda ki tüm taksicileri öyle zannedecek. :)

Teşekkür ederim. Sizlerede rast gelsin.

Teşekkür ederim rast gelsin...

Aynen öyle oluyor en azından aarkadaşlar sağolsun aslan sütüne para vermiyoruz bide mezelere :)

Bende teşekkür ediyorum kendilerine:) Çok teşekkür ederim güzel dileğin için.