Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paşa baba (levrek)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ecü tarafından paylaşıldı.

1. ecü

ecü Üye

BU arada alıgın boyunu olcmeyı unuttum ama 185 cm boyum oldugunu dusunursek balıgın boyunu sız tanmın edın bacaklarımdan :D

Abılerımın ıtegı uzerıne hıkayelı anlatıma cevırıyorum :)
    Adam gıbı rapalayı ılk defa bugun aldım kasıkla fılan bu sene cok sarıkanat lufer yakaladık ama levrekle tanısamamıstım henuz ... neyse aksam peder bey ben eve gıdıyorum sen de dukkanı kapatır gelırsın dedı fırst bu fırsat ılan dukkanı anında kapatır dogru meraya :)
    ilk basta dere agzına bı kac deneme yaptım ama dere suyunda co pıslık vardı rapala yosuna pıslıge cok takılıyodu 20-25 metre sag tarafında kayalık kopuk yapan bıyere gectım basladım at-cek yapmaya
    bı yandan da elımde tek mesaj yazıyorum :D neyse san dılegımı aldıktan sonra ya allah ya bısmıllah dıyerek kendı kendıme hesap yapıyorum bana soylenenler aklıma gelıyo bır bır
    - levrek kopugun altında olur
    - tasın dıbınde avını bekler
    -dalganın kırıldıgı yerde olur vs .
    daha oncedende aynı merada balık tutarken vdeo cekmıs bı abının balıgı nere tuttugu gelıyo gozumun onune atıp cekmeler devam edıyo hafıf dalga hava kapalı denız de bıraz yosunlu bazen kopukler cogalıyo fılan sevınıyorum yıne balık yok gercı bı kac defa balık vurur gıbı oldu ama tasa fılan mı takıldı bılmıorum ha bu arada balıgın rapalaya yapıstıgı deınlık cok olsun 40 cm yok bıle neyse bı an denız bı kopurdu ardı ardına 3 dalga patladıkı ordalık bembeyaz var gucumle oyle bı savurdum kı gıttı ta..a kopugun ıcıne dustu bende makınayı bıraz daha yavas sarmaya basladım tabı bı yandan da bı sonrakı atısı ne tarafa yapsam dıye dusunuyorum derken rapala 2 metre onumde takıldı yanı ben takıldı sandım reflex olarak da set bısaye denk gelınce hemen zımba yapma psıkolojıde var ustumde derken ben zımbaladım balıgı baktım hemen onumde kafasını suyun ustune cıakrıp bı yan verdı kı sormayın gıttın o an bıldıgım butun duaları 10 cn ıcınde okudum herhalde balık kacmasın dıye :D balık oyle bı kafa atıyo kı olta elımden cıkacak derken nasıl yaptıysam kalamayı gevsettım baktım yne kafa atıyo dedım bu balık kacarsa oylede kacar boylede ya allah bı asıldım kenara kadar kamısla cektım sonra suyun ıcıne ustune atladım tuttum rapaladan aldım kenara bakarken balık kafa attı kanca acıldı dustu yere ama artık cok gectı o kuzu artık benımdı :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İhsan
    Harika bir levrek yakalamışsın.
    Eğer bu balığı ben yakalamış olsaydım okumaktan sıkılırdın. :D
    Her zaman rastgelsin

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Bravo ilhan ayakta alkışlıyorum seni, :harika::harika:

Araştırarak sonuca ulaşmanın mükafatını sonuna kadar almışsın Tebrikler. Yeni avlarında görüşmek üzere. Afiyet olsun

5. ecü

ecü Üye

Şeref abi sen yakala yeterkı ben okumaktan sıkılmam ama cok kenarda vurdu anlamadım bıle 15 sn lık bıseydı bı baktım kenarda kuzu gıbı yatıyo :)

6. ecü

ecü Üye

eyvallah oktay abı az bı yemek yeyım resımlerı atıp gıtcem bırazdan yıne sansım varsa gece bı kac resı mdaha atabılırım belkı :D

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Birşeyin farkında ol. Son ana kadar bu balığı yakalama şansın var, kıyıya kadar sahteni yüzdür. Güzel avlar yapıcaksın inşallah. Tek yapman gereken sabırla at-çek yapman. KURTLANDIRDIN BENİ :))

Rastgelsin..:)

8. ecü

ecü Üye

haydı ge beraber gidelım :)

9. Volkan

Volkan Daimi Üye

İlhan tebrikler, çok sevindim bu levreğe. Elindeki o levrek hatırı sayılır bir büyüklükte, çok güzel bir raporu hakkediyor. Rapor sadece yakalandığı anı yazmak değildir, hazırlıkların, yakaladıktan sonraki duyguların, kullandığın teçhizat, hava durumu, deniz durumu vs.

Şeref abinin dediği gibi biz yakalasaydık yarım sayfa olurdu. Elindeki levrek gerçekten güzel bir levrek. Allah daha büyüklerini nasip etsin.

10. ecü

ecü Üye

Volkan abi buyuk sans belkı tekrar atmıs olsaydım belkı yıne balık olurdu ama almısım hayalımdekı levregı daha ugrasmaya gerek yo kdedım cagırdım kamyonu geldı aldı benı :D

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sevgili İlhan,bu muhteşem trofeler oltalarımızı her zaman ziyaret etmiyor.
    Paşa babayı ilk avında yakalaman çok güzel.