Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paşa nın VELİAHTI 26.11.2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Üç gündür yağan yağmurla birlikte hafta sonu sabah ayrı akşam ayrı dolaşmama rağmen bir ispendek dışında bi şey denk gelmemişti. Bu sabah ilk iş gününde sabah okula gelirken denizdeki sel sonrası oluşan köpüklere ve dalgalı burunlara baka baka iç geçirmiştim. Neyse ki bir kozum daha vardı oynanacak! :) Ne mi? Çalıştığım okulun arkasının da bir mera olması… Sabah ders ten önce zaman kamamıştı. Ama uzun uzun merayı izledim …Dalgaları akıntıları bulanıkığı…Derenin durumunu vs..vs..Gözüme tam derenin ağzındaki karmaşa dolu alanı kestirdim… Ve burada atış yapacak 2. Teneffüs saatini…sadece 10 dakikam vardı… Önceden bagajda hazırladığım Okuma oktana 40 lık makine + sea bass 0,31 no misina +Strike pro sahte 12Cm 24 Gr hamsi renk + yeni aldığım ve ilk avına çıkan shimano 2,70m 10-30 gr. Catana kamış vardı. ( Balığı çekene kadar bu kamış beni kalpten götürüyordu :))
    Neyse dediğim yere hızla yürüdüm ve 3. Atışta , en uzak noktada bindi bizim VELİAHT (3 KG. 200 GR.)
    (paşa kriteri bence 4 Kg ve üzeri olmalı) . Elimdeki kamış çok esnek gelmişti. Doğrusu nasıl bir tepki vereceği hakkında pek fikrimde yoktu. Önceden bu kamışın 3m 14-40 lığını kullanmış ve memnun kalmıştım. Neyse ustalar…O sırada balığa tasma yapışıma uzaktan beni izleyen Ömer hocam da şahit olmuştu. Oradan kamışın aldığı hale bakarak bana bağırıyor - Ne o taşamı taktın diye . Hocam bak balık diyorum ama elimden kamış çıkacak gibi …Balığın ağırlığı artı geri giden dalgaların çekişi birde deredeki sel suyunun akıntısı  oldumu bizim VELİAHT oltada 6 Kg LIK PAŞA :)…. Zaten sahtemde 24 Gr lık 12 Cm strıke pro hamsı desen.. atış esnasında neredeyse tamamı boşalmış bir kafa… Anlıcanız uzun bir mücadele oldu… Kamış aşırı esnek dediğim : öyle çekişe fazla destek vermiyordu. Direkt zavallı okuma octana 40 lık makinamla sankı direk sardım… ilk 5-10 m. yi sadece balığa boşluk vermeden mücadele içinde geçirdim … kalan 30 m de sanırım yorulan veliaht ın baktım kafa darbeleri azalmaya başladı ve sonunda teslimde oldu… ( Nasıl olmasın …çok cebelleştik) Bu arada Ömer hocamda koştu …hayretler içinde filan ..nasıl bişey bu böyle nidaları arasında sadece o an saolsun cep tel ile bir kare foto çekti… Balığı benden kaptığı gibi doğru öğretmenler odasına… Tebrikler falan…
    Benim asıl sevindiğim (Forumlardan takip edenler bilir) Uzun zamandır şöyle 2 Kg üstü bir av yapamamış olmamdı . Balığı okuldaki baskülde ben gelene kadar tartmışlardı tam 3KG 200 Gr gelmiş…
    Sizlerle paylaşmak istedim ….Ve sizlere daha irileri rastgelsin diyorum ustalar…

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Süper, öğrenciler beslenme saatine siz ise levrek besleme saatine :)
    Güzel balık tebrikler.

4. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Murat hocam bi tenefüs yetti yani :) her tarafın meraymış senin hocam :) devamlarını dilerim.

5. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Saolasın ustam...Her tarafın meraymış derken ...? :) Nasip işte 2 gün sabah akşam at çek yok! bir tenefüs saati ...olay bitti... :)

6. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Okulun arkası bile:)

7. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Şaka yaptım ustam :D Evet bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum...ama yinede okulda zaman ayırmak zor... En azından deniz e aşık biri olarak her an gözümün önünde olmasına çoook şükür..

8. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkürler ustam...

9. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Çok enteresan bir zamana sığdırmışsınız avı...
    One shot, one fish gibi bişey olmuş tebrik ederim..
    Oralarda catana kamışla levrek peşinde gezmekte ayrı bir cesaret olsa gerek :)
    En uygunu nacizane fikrim Savagear Bushweaker 15-50 ya da shimano beast master sea bass yada shimano yasei dir diye tahmin ediyorum.. ki daha paşaların yaverleri bunlar sizin meraları düşünürsek...
    Öğretmenler günü hediyenizi almışsınız ya sonuçta o çok güzel..
    Tebrik ederim devamını dilerim..

10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Teşekkür ederim... Dediğim gibi bu kamışta güven sorunu yok...sadece 10-30 atarlısı biraz zayıf kaldı...Ben adrenalini hat safhada yaşamak isterim diyenler buyursun kullansın...bunu iyi yaşatıyor ...
    Ustam benim gerçek kullandığım kamış zaten okuma v system 3m 30-60 Gr atarlı olan... Kimse sert kamış demesin ..seninde dediğin gibi bunlar daha yaver...buraların bu aydan sonraki avları gerçekten kayda değer olur...azcık dik kamış iyidir... Bu kamışı (catana 2.70 i) arabanın bagajında dursun diye almıştım ama...sanırım onu kaşık işlerinde kullansam daha iyi olur...

11. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

:)
    Bir abimiz var burada oda sırf adrenalin olsun diye 1-11 ultra light kamışla avlanıyor, nitekim ispendeklerde bile o hazzı had safhada hissettiğine eminim :)