Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PAŞALAR NİHAYET GÖRÜNDÜ..AV RAPORU...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

PAŞALAR GÖRÜNDÜ 11/08/2012

AV RAPORU : Bu sabah sahur sonrası kafaya koydum yine hanım söylense de kaçayım denize diye. Her zamanki gibi balkona çıkıp denizde dalga sesi olup olmadığını dinledim. Baktım ses yok. Ama biliyorum ki hava akşama kadar yağdı derede sel suyu var. Neyse atladığım gibi sarabaya 5 dak mesafedeki avlağıma vardım saat 04: 00 suları. Buda nesi:!!'? Aman Allahım dedim bu gün levrek olması için her şey var. 1. Dere ağzı 2. Bulanık su 3. Sığ alana doğru tatlı tatlı kırılan dalgalar ( tabi evden sesini duymam.) 3 . Dip yapısı taşlık kumluk 4. Rüzgar çok hafif, o da arkamdan esiyoki; en hafif sehtem bile en az 30 m. gider . Neyse başladım atışlara genelde beyaz 13 Cm max Rap kullansamsa o saatlerde , bu kez sea bass hunter beyaz sahteme şans tanıdım. ve BAAAAAAM!!!...4- yada 5. atışta bindi bizim paşa oltaya. Hemde ne biniş. Hemen kalamayı az daha açıp tadını çıkara çıkara çektim paşayı. Zaten Dalganın patladığı en sığ alanda kuma oturmuştu. Koşup yakaladım. Bu arada acele edersem bir kaç balık daha alabileceğimi biliyordum. Ama o da ne!!! Bizim sea bass hunter tamamı balığın ağzında . Eimde karga burun olsada uğraştım ama çıkmaramadım o an. Hemen klipsten kurtardım balığı . Bu arada her zamanki gibi kulaklığımla müzik dinliyordum. Birden dikkatimi çekti. Ben paşayı kumlara yatırmış dişçi gibi sahteyi kurtarmaya çalışırken o esnada çalan parça , çok ta manidar geldi. ..''Kurtlar vadisi acem kızı '''...bu beni biraz gülümsetti. Ve mecburen max rap beyaz 13 Cm . döndüm atışlara devam. Adrenalin hat safhada... Az sonra hava aydınlandı. Daha güzel olacağını düşündüğüm bir başka meraya hareket ettim...arabayla 15 dak filan... Oraya vardığımda 2 arkadaş meraya dağılmış harıl harıl çalışıyordu. Bende strike pro hamsi desenle atışa başladım. Birde baktım yan tarafımda Sebahattin abi ..Vaay! . oturmuş klips filan bağlıyor... Hayırdır dedim kaçta geldiniz ? - 3 ten beri burdayız dedi. -Balık var mı dedim - Balığı karanlıkta göremedim ama biraz mücadeleden sonra sahteyi kopardı kaçtı dedi. En az 5 kg vardı dedi. (kaçan balık meselesi yani : ) Bunu duyan ben başladım sağlı sollu denizi dövmeye. 1 saat kadar sonra atışı sonlandırdım. Tık yok. Baktım oradakiler de balık alamamış. saat 07:00 Gibi eve dönmeye kara verdim. Son anda nedendir bilmem ilk meraya bir daha inmeye karar verdim. İyiki de inmişim. Daha ilk atışta sahteden biraz büyük bir ispendek. !! hatta ispendekçik diyelim.. Onu saldım... (Eskiden olsa kıyamazdım. Bu da benim avcılıkta olgunlaştığımı gösterir sanırım :)) Deniz gündüz gözüyle de harikaydı. Dereden gelen hafif bulanık sular kıyıya yakın, dalgalarla birlikte ha bre şekil değiştiriyordu. yani berrak su ile bulanık su çizgisi oluşmuş buda şekil değiştiriyordu. Yine bir kaç atış sonrası 07: 25 suları sanırım. BaaAAAmmM ..!!! Bizim 2. Paşada sahteye bindi. Yalnız bu paşa oldukça mücadeleci çıktı... kalamanın sesini daha önce bu makinamdan duymamıştım (okuma trio 30 s). Ninni gibiydi. Bende tadını çıkara çıkara kenara aldım balığımı. Devamında bir ispendek takibi gördüm başkada bir haraket olmayınca 08:00 gibi avı sonlandırdım. Paşaların biri 1 Kg 550 Gr. Diğeri 1 Kg. 700 Gr geldi.
    Bu benim için keyif dolu av macerasını siz değerli avcı arkadaşlarla paylaşmak istedim. Daha iri ve bol avlar sizlerin olsun... selamlar....

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

ilk tebrik benden olsun. Kısmetse arefe günü Sinop'tayım bu görüntüleri yaşamak istiyorum.Avınız daim olsun.

4. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrik ediyorum çok güzel paşalar.

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

güzel balıklar tebrik ederim :)

6. m1976k

m1976k Aktif Üye

Harika bir rapor teşekkürler eline sağlık bereketli olsun bu arada ismini paylaşırsan dip notta daha güzel olur...

7. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler ordulu (isminiz geçmiyor)harika paşalar devamlarını dilerim afiyet olsun.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler ..?
    Çok güzel balıklar, heyecanlı bir sabah avı olmuş.
    Her zaman rastgelsin..

Not: imzanıza ad ve yaşınızı yazarsanız memnun oluruz. :) )

9. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Saolun sizede rastgelsin Adem bey...

10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Saolasın Emre ustam rastgele

11. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Paşalar güzelde anlatım daha güzel.... Emeğinize sağlık her daim rast gelsin.