Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paşamın kısmeti -Çeşme

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmettolga tarafından paylaşıldı.

1. Mehmettolga

Mehmettolga Üye

İzmir'den herkese selamlar ve rastgele,

Bu güne kadarki avlarım Genel olarak Surf avcılığından ibaretti. Daha farklı bir tecrübe edinmek ve o heyecanı yaşayabilmek için tekne avına niyetlendim ve Salı gecesi saat 4:00 de İzmirden yola koyulduk.

Yemci, Börekçi, market duraklamalarından sonra 5:00 de Çeşmeden Vira bismillah dedik. Rüzgar, raporlara göre 2-4 deniz hafif çırpıntılı iken ilk avlağımıza geldiğimizde saat 6:00 civarındaydı.
    Oltamı denizle buluşturur buluşturmaz ilk gopezi aldım!!! Arkadaşların da gopez pek tercihi olmadığından başlangıç pek keyifli olmadı ama sonrasında lidaki karagöz ve mercanlar oltaya vurmaya başladı. Standart altı olanlar denize iade edildi ve bir süre sonra bu avlaktan başka bir noktaya doğru demir aldık.

İkinci avlağımızda yine gopezler peşimizi bırakmadı. Gopezlere bir sürü de berber balığı eşlik etti. Allahım ne güzel yaratmış bu berber balıklarını. Harika renklere sahipler. Tabi hepsi denize iade. İkinci avlağımızda da karagöz, gopez lidaki ve mercanlar oltalara takılmaya başladı. Ben daha çok çupraya niyetliyken malesef kısmet olmadı. Bir süre ufaklıklarla uğraşmaktan sıkıldım ve mola vermeye niyetlendim kiiiii Kalama birden ötmeye başladı ve asıldım oltaya
    Balığı biraz yorayım dedim ama o beni daha çok yordu. Terden sırısıklam bir halde çektim oğlumun kısmetini, aldım 80-90 metreden. Neredeyse dudağı yırtılıyormuş mübareğin ama sonunda girdi livara. Tabii hepimiz gaza geldik ancak birçok denemeden sonra benim balık günün mercan trofesi olarak kaldı.

Karnımız da acıkınca yemek ve yüzme molası için güzel bir koya demirledik. . kristal berraklığındaki serin suda yüzmek bütün yorgunluğumuzu aldı. Akşama kadar bir iki avlağa daha gittik ancak aldıklarımızdan daha büyük birşeyler nasip olmadı ve 8:00 civarında iskeleye döndük. Yaklaşık 15 saatin sonunda uykusuzluk, yorgunluk, balıklar ve de en önemlisi aldığımız keyifle evlerin yolunu tuttuk.

Daha iyilerinin sizlere denk gelmesi dileklerimle

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

çok güzel bir av hikayesi, resimler de çok güzel, elinize sağlık.

4. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Çok keyifli bir av günü olmuş.Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Afiyet olsun

5. bigbossares

bigbossares Üye

Balıklarınız ve gezdiğiniz yerler çok güzel.Heleki 3.resim enfess

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler daha niceleri rastgelsin :)

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Çok güzel bir av olmuş.
    Deniz yüzme açısından harika görünüyor.
    Her zaman rast gelsin.

8. Mehmettolga

Mehmettolga Üye

Hepinize çok teşekkür ederim kısmetiniz bol olsun

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler, hem eğlenceli hemde balıklı bir gün olmuş anlaşılan, Devamını dilerim:)

10. Mehmettolga

Mehmettolga Üye

Teşekkür ederim gerçekten de keyifli bir gündü daha iyileri sizlere kısmet olsun

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Tebrikler.Güzel ve bereketli gün olmuş.Elinize sağlık.