Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patchinko Xorus

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında sokrates tarafından paylaşıldı.

 1. sokrates

  sokrates Aktif Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  484
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  Kastamonu/Cide
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. mrtsezal

  mrtsezal Aktif Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  634
  Beğeniler:
  53
  Şehir:
  istanbul
  güzel videolar paylaşım için teşekkürler,yanlız şöylebir durum sözkonusu,

  levrek için çok dalgalı ve kıyıda köpüren dalgalar şartını yerlebir eden bir av....

  demekki en büyük etken merada balık bulunması:)

  balık varsa süt liman bile demiyor,anında yapışıyor sahteye........
   
 4. GündüzGezen

  GündüzGezen Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2010
  Mesajlar:
  78
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  İzmir
  Elbette levrek için kıyıda köpüren dalgalar şartı vardır. Ama sorunuzda cevabınız gizli zaten. Bu şart liman içi ve dere ağzı olan yerler için geçerli değil. Köpüren dalgaların olması gerektiği yer kumsaldan veya herhangi bir deniz sahilinden avlanırken olması gereklidir. Ve bu durumlarda gelende gagalı sahteler kullanılır. Yukarıdaki videoda kullanılan sahte su üstü modelidir. Dikkat ederseniz WTD aksiyonu verilmektedir sahteye bu durumda dalgalı bir denizde bu avı gerçekleştirmek oldukca zahmetlidir. Zaten verilen aksiyonu dalga bertaraf eder boşuna kürek çekmiş olursunuz. Su üstü yemleride genelde akşam güneş batarken ve sabah güneş doğarkan kullanıldığında maksimum verim alınır. Yukarıdaki videoda avlağın dibinin ve etrafının taşlık bir alan olduğu gözlenmekte buda levrek ve yırtıcı balıkların sevdiği bir ortam avlanmaya ve gizlenmeye müsait bir ortamdır ki burada sizin dediğiniz gibi merada balık olmasının önemide büyüktür.
   
 5. sokrates

  sokrates Aktif Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  484
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  Kastamonu/Cide
  Evet Şenola katılıyorum yanlız levreğin en zahmetsiz avlandığı zamanlar dalganın kıyıya köpürerek vurduğu zamanlardırki buda genelde dip yapısının orada hangi canlıları barındırdığı ile ilişkilidir sert havalarda kıyıya sığ düşen bölgelerde dibindeki börtü böcek ve küçük yumuşakcalar saklandıkları yerlerde barınamaz oradan oraya savrulurlar aynı zamanda bu küçük yemlik balıklar içinde geçerlidir bunu fırsat bilen levrek kıyılar ve oraya buraya savrulan saklanmakta güçlük çeken besin familyasından nasibini almaya çalışır bunun içindirki kıyıya köpürerek gelen dalgalar özellikle yıldız denizleri levreğin av zamanı için biçilmiş kaftandır.
  Gelelim bu köpüren dalgaların arasında su üstü sahtelerle avlanmaya bu tür havalarda iri su üstü yemler hem erim kolaylığı hemde aksiyonun gerçekçi olması için gereklidir köpüren dalgaların arkasına düşürülen sahte köpüklerin içine girinceye kadar potansiyel bir avcıdır ve gayette başarılı olur yanlız Şenolunda söylediği gibi aşırı dalgalı bir suda aksiyon bertaraf olacağından ben pek tavsiye etmem genelde böyle havalarda saltiga shor line shiner 17 cm liğini kullanır 28 gr ağırlığıyla erimi kuvvetlendirir dalış derinliği ve aksiyonu ile de levreğin görüş açısını büyültürüm. sevgiler Not: (Yazılanlar alıntı değil tamamiyle yaşadığım tecrübelerle sabittir.)
   
 6. sokrates

  sokrates Aktif Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  484
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  Kastamonu/Cide
  Tecrübeyle sabit deyince dalgalı havada yem balıklarının ve diğer besin familyasının oraya buraya savrulduğunu nereden gördünüz diye düşünenler olabilir.
  Evet TSSF (Türkiye sualtı sporları federasyonu) 110229 seri nolu 2 yıldız dalış brövesine sahibim ve 21 yıldır dalıyorum hangi havada deniz dibinde hangi hareketlerin oluştuğunu hangi canlıların hangi deniz ısısında nerelerde barındıklarını ve en önemlilerinden biri levrek avcılığı denen hastalığın bu balığı su altında hangi yaşam şartlarında nasıl ve nerede barındığı bilgisine sahibim o yüzden avlarımı genelde rastgele değilde gerçekten sonuç alabileceğim yer ve havalarda gerçekleştirmekteyim buda tabiki sonuca daha kolay ve kesin varmamı kolaylaştırmaktadır sevgiler.
   
 7. Emir Şengezer

  Emir Şengezer Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  14 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.477
  Beğeniler:
  61
  Bence o suda iyi aksiyon verilmiş herhangi bir su üstü sahtesi de balık alırdı, alelade çekilen, 5 liralık bir "pelican klor" da o balığı alırdı, 50 liralık bir daiwa da alırdı. Paçinkoya kısmet olmuş diyelim :)

  Bu arada paçinkolar bana gereksiz pahalı geliyor. Onun yerine atış erimi ve aksiyon almasındaki kolaylık nedeniyle heddon zara spookları tercih ediyorum. Yurtdışı fiyatları da 5-6 dolar civarı.
   
 8. O-M-M-G

  O-M-M-G Aktif Üye

  Yaş:
  45
  Kayıt:
  17 Mart 2011
  Mesajlar:
  253
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  İZMİR
  Kesinlikle katılıyorum,görüntüler güzel ama orada bizim river 2 sea ler de iş yapar,yeterki merada balık olsun ve güzel aksiyon verdir...