Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PAYLAŞIMLARIMIZ VE TANIŞMAMIZ HAKKINDA

Konu, 'Sohbet' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Merhaba Değerli Üyeler,

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, yayın hayatına başladığımız andan itibaren seviyenin hiç bozulmamış olması dikkatimi çekti.. En hararetli tartışmalarda bile , ki forum ortamında tartışma olmaması kaçınılmazdır çünkü herkesin bir fikri ve savunduğu değerler ile bunu açıkça ifade edebileceği özgür bir ortam vardır, seviye yerlere inmeden, hakaret ve hatta küfür boyutuna gelmeden olaylar sonuçlanmıştır. Bunda tabi ki moderasyon ekibinin ve sitenin bel kemiğini oluşturan tecrübelerin etkisi büyüktür.. Forum olarak burasının en sevdiğim yanı asla seviyenin inmemesi, mesela beğenilmeyen bir olay hakkında en fazla tepki olarak üyelerin yorumda bulunmayarak o konunun dışlanması olabilir, ve bu gayenin sitenin ana teması olmasıdır..

Herkese samimi yaklaşımları ve seviyeli, kaliteli muhabbetleri için ayrı ayrı kendi adıma teşekkür ediyorum.. Ve asıl konumuza dönmek istiyorum..

İlk olarak tanışma konusunu ele alalım.. Bir topluluğa katılmadan önce tabi ki herbirimiz illa ki bir tedirginlik yaşamızdır.. İlk başlarda mutlaka çekingenlik veya alınganlığa müsait bir ruh halimiz olmuştur.. Bu tanışma faslı sırasında hassas ve kırılgan bir durumdur.. Ben özellikle forumu izleyen ve heves edip tanışma konusu açmaktan çekinen kardeşlerime seslenmek istiyorum.. Aramız her zaman yeni dostlara açık, forumların amacı önce bilgi paylaşımı sonra da dostlukların kurulmasına vesile olmaktır.. Forumumuzda özellikle ego tatminine karşı bir reaksiyon gelişmiş olduğundan çekinmeden aramıza katılabilir rahatça paylaşımlarınızı yapabilirsiniz dostlar, bunu konulara yapılan yorumlardan ve kullanılan usluptan görebilirsiniz.. Bu sebeple sakın aramıza katılmaktan çekinmeyin, bu büyük ailenin her bir ferdi ayrı ayrı değerli bizlerin gözünde..

İkinci olarak da paylaşım konusunu ele almak istiyorum, tuttuğumuz bir ufak balık da olsa paylaşalım, hatta balık tutamasak da paylaşalım, şunu unutmayalım ki, balık tutamamışsak bile bir bilgi paylaşımı yapmaktayız, rapor adı üstünde rapordur, balık tutamadığımız bir raporda diğer üyelerle bilgi paylaşımı yaparak, neden tutamadığımız hakkında ilginç bilgiler edinebiliriz ve çok değerli tecrübeler edinebilir aynı tecrübelerden acemi arkadaşlarımız da yararlanarak kaliteli bir bilgi alışverişine vesile olabiliriz. Bu yüzden her ne olursa olsun amacımız paylaşım ve bilgi alışverişi olmalı diye düşünüyorum..

Foruma girdiğimizde elbette balık görmek isteriz değil mi? Veya merak ettiğimiz bir konu hakkında bilgi arayışında oluruz.. Bu yüzden hem bilgi verici hem de görsellik olarak özenli açılmış raporların kıymeti takdir edersiniz ki hepimiz için değerlidir.. Tek balık da olsa paylaşalım dostlar.. Hiç balık olmasa da paylaşalım.. Foruma hareket gelmesi hepimiz için keyifli bir ortam yaratacaktır.. Düşünsenize bilgisayarı kapatıp yattınız ertesi gün heyecanla acaba yeni neler olmuş, kim ne tutmuş, kim ne paylaşmış, kim ne yorum yazmış, adeta günlük çıkan bir dergiyi takip eder gibi bir ortam oluşmuş tadından yenmez:)

Söylemek istediklerim bu kadar lütfen katılalım ve fikirlerimizi beyan etmekten çekinmeyelim, kimse kimseden üstün değil bu dünyada, paylaşımda bulunmak ve ona gelecek cevapları okumak gerçekten keyifli, bu keyiften kendinizi mahrum bırakmayın dostlar:) Hepinizin fikirlerini bekliyorum görüşmek üzere saygılar ve sevgiler:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

teşekkürler selahattin insanlar raporu boş tabak gibi görüyor sanırım halbuki kaçan da göçende hatta hiç balık olmamasıda bir bilgidir bu konuda hepimizin taşın altına sokmamız gerektiğine inanıyorum aranızda sanırım en çok ben balığa çıkabiliyorum istanbul istavrit çileri hariç olabilir :) o yüzden her günümü paylaşıp insanları sıkmak yerine olağan dışı güncelerimi hatta yatakta yatarken şunu şöyle denesem mi diye düşündüklerimi rahatça paylaşıyorum :) insanlar bana ne gözle bakacak nasıl eleştirecek neler söyleyecek diye hiç bir kaygım yok ben samimi olarak tüm aklıma gelen saçma yada değil ne varsa sormaktan fikrimi beyan etmekten çekinmiyorum :D belkide sadece net ortamında sizinle görüşebildiğim için sohbet ortamlarında nasıl kaynatıldığımı bilmeden :D şuursuzca yapıyorum :D ama ne olursa olsun bu forum balık avı ile ilgili ise balıkla ilgili aklıma ne gelirse sormaya devam edeceğim forumumuzda üye mi bilmiyorum savaş dursun kardeşimiz var kendisini bu aralar yaptıklarından dolayı çok taktir ediyorum insanlar artık balık yakalamayı değilde felan balığı yakalamayı diye hedef güder şu boyda olmalı diye çıta da çekmiş durumdalar halbuki oltaya gelen her balık aslında hoby mizin bir tadı olmalı son zamanda birol un ad paylaşımında gelincik ve iskorpitler vardı :) bir çok insan varlıktan şımarmış iskorpit gelince kayalara atardı ben onları toplarım :D en sevdiğim balıktır iskorpit :D

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Çok güzel bir konuya temas ettin selahattin, şahsen ben üyelerin yazmaya çekindiğini biliyor ve takip ediyordum. Bu durumu fuar esnasında da gelen misafirlerimizle konuştuk. Ben pek yazmak istemiyorum, çekiniyorum, yazcak çok fazla avımız olmuyor gibi söylemler vardı, amaç paylaşmak ise avın ne olduğu, ne tür olduğu önemli olmamalı. Önemli olan avdan da öte bu samimi ortamı paylaşmak. Bu durum hepimiz için dediğin gibi keyif verici, ertesi gün yazılanları okumaktan tutta organizasyonların artmasına kadar gider. :harika::harika:

5. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Selahattin haklı bir konuya değinmişsin.Görsellerle desteklenmiş ve debi kurgusu iyi yapılmış bir rapor aynı zamanda çok ta iyi bir HOCADIR.Ben şahsen çok şeyler öğrendim.O yüzden de yazan da okuyan da sorumluluk taşımalı.

6. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili kardeşim Selahattin,
    Kalbimizdekileri kaleme döktüğün için teşekkürler.
    Bizim için bir istarvit avının önemi neyise,tırofe denilen balıkların önemi ile aynı.kardeşce ve sevgi çerçevesinde hoşgörü içinde var olan bilgilerimizi paylaşmaktır.temenimiz ve tek arzumuz budur.yüreğine sağlık kardeşim.:harika:

Ben şahsım olarak bu değerli ve büyük kütüphanede,kumsalardaki bir kum tanesiyim.!! birşeyler alabiliyor ve verebiliyorsak ne mutlu bize. bu güzel toplulukla beraber olduğum için çook şanslı ve mutluyum.iyiki varsınız iyiki burdayım..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Haziran 2012
  7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Balık tutamadğım bir av gününü paylaşmam egom müsait değil :d

8. freefish

freefish Aktif Üye

Güzel bir yaklaşım Selahattin kardeşim kendi adıma teşekkürüne karşı:Rica ederim. Değindiğin gibi her cümle her satır burada değerini kendi buluyor.illa ki harika bir av olmasının yanında da belgesel kıvamı olan herşey senin değindiğin gibi yayınlamakta sakınca yoktur.

9. Okyanusca

Okyanusca Aktif Üye

Sevgili Selahattin Kardesim,

Cok guzel bir konuya deginmis ve cok dusunceli bir cagri yapmissin.Tebrik ederim...

Bizler buraya baliklarimizdan once gonlumuzu paylasmaya geliyoruz. Paylasimlarimiza gonlumuzu oncelikle koymaliyiz diye dusunuyorum.Yoksa en nadide balik raporu bile sadece bir amator balikcilik haberi olur, bence paylasim olamaz.Paylasimin icinde bir mesaj, bambaska ve size ait bir dunyayi dostlariniza goturmeye caba olmalidir.Tutulan bir balik ve fotosu elbetteki bir degerdir ancak, amator balikcilik o kadar genis bir konudur ki... Icinde ne ararsaniz vardir.Ama dedigim gibi oncelikle o amator balikcinin dunyasini bana acmasini isterim.Amator balikcilik onun hayatinda nerde, duygularini samimiyetini gormek isterim.Bu bir kayabaligiyla veya balik cikmadigi halde dostlukla, balik muhabbetiyle, cevreyi gosteren fotograflarla ve gunu analizle de cok degerli bir paylasima donusebilir.

Insanlar hep kendi balikciligini anlatmak pesinde.Ben Istanbul da olsam, gittigim balikcilikta, baskalarinin avlarini, baska balikcilarin bende olusturdugu izlenimleri iceren paylasimlarda acardim.Foruma uye olmasa da , amator olmasa da balikcilik icin omrunden bir zaman vermis renkli sahsiyetlerle samimi roportajlar yapmak ister, onlari, tecrubelerini ve dunyalarini sergilemek isterdim. Bazen Bogazda bir gece yemlisi veya obek obek toplanmis capariye durmus teknelerin,kayikhanelerin goruntuleri bile amator balikcinin ruhunu anlatma yolunda cok sey saklar.

Bunun disinda Pc basinda bile arama yaparken karsimiza amator balikcinin ilgisini cekebilecek pek cok haber ve bilgiye denk gelebiliyoruz bunlari da dostlarimizla paylasmak icin caba bence cok degerli.

Kisaca amator balikcilik sitelerine uye olan dostlarim yasarken "bugun sitemle neyi paylasabilirim" seklinde bir ic bakisla ,amator balikciliga ve gonul verdikleri siteye katkilarini artirabilirler diye dusunuyorum.

Saygilarla dostum...

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yıllar önce internete bilinçsiz bir amatör balıkçı olarak girmiştim. Yıllar geçtikçe ve insanlar tanıdıkça bilinçlendik ve doğruları aramaya çalıştık.

Daha sonra öğrendiklerimizi bir platform kurarak insanlara yaymayı düşünerek site kurmaya karar kılmıştık. Bu gün olduğumuz nokta ve safımız belli. Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Bilgilerin yanında aynı hobiyi paylaştığımız binlerce arkadaşlarımız oldu..

Ben Sitede açılan raporlarda tutulan balığın türünden önce, avda yaşanmış heyecana ortak olmaya ve bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Ne tür av olursa olsun her zaman yayınlanmasından yanayım. Sizlerinde bahsettiği gibi balık avlanamasada her avdan bir tecrübe çıkar. Bunlar bizlere referans olur ve aynı hataları yapmamaya çalışırız.

Hayatta en kötü şey insanların egolarına yenilmesidir. Kimseye alınmadan ve egolarımıza yenilmeden paylaşımlarımıza devam etmek bu hobiyi dahada zevkli hale getirecektir.

Hepinizin mesajlarını tek tek okudum. Bir çok anlatmak istediğimi anlatmış olmanızdan dolayı teşekkür ederim.

11. caberia

caberia Aktif Üye

Bende bu zamana kadar hiç paylaşmadığım balık avımı şu anda burda paylaşıyorum çok özel meramda tuttuğum benekli lüferlerimi sizlerinde görmenizi isterim selahattin gidelim bi ara benekli lüfere mera bayaa zengin gerçi murat abi bunlara kızamıklı diyo ama ...:))

[​IMG][/url] ***** image hosting[/IMG]