Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paypal'in Türkiye'den çekilmesi

Konu, 'Genel Konular' kısmında Spin on the beach tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Spin on the beach

Spin on the beach Aktif Üye

Bilgilendirme aşağıdadır. Yorum sizin.
    --------------------------------------------------------------
    türkiye’deki müşterilerimiz için önemli bilgilendirme!

paypal olarak türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere türkiye’deki müşterilerimiz paypal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. müşterilerimiz paypal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

belirtmek isteriz ki, paypal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

paypal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. paypal'a vermiş olduğunuz destek türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

gelecekte türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.
    ----------------------------------------------------

alperderya bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Resimde paypal kullanmayan ülkeler listesini verdim.O ülkeler şöyle bir baktığımda,nereye gittiğimiz aşikar...Maşallah her zaman geri,geri gitmekte üzerimize yok :/ Bu durumdan bir çok insan ve kurum mağdur olacak.

ds.jpg

Hoper, pars, plastikman ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla benim için çok sıkıntı olucak bu durum. Stock fotoğraf sitelerinden gelirlerimi tahsil etmede ve ebaydan alışveriş yapmada kullanıyordum. Umuyorum yakın zamanda ilgili kurumla bir anlaşma sağlarlar.

5. trkc

trkc Aktif Üye

Bu nasıl bir tespittir. Paypal çekildi diye Türkiye'yi Zimbabve ile aynı kefeye koydunuz. Etkilenenler olabilir ama benim pek şeyimde olmadı..

sergio, huseyind, avsen ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Şimdi siz bu sıralamada ki ülkelere baktığınızda ne görüyorsunuz, bilmem ama ben toplam 28 ülkenin 1 tane Avrupa ülkesi etmediği kanaatine vardım.Kefe meselesine gelecek olursak, ortada bir realite var.Türkiye'den çekilen bir paypal ve paypal kullanmayan 29 ülke.Sonuç ortada, siz istediğiniz kefeye koymakta tabii ki özgürsünüz.

Emrecan Kaya, Hoper, pars ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. Spin on the beach

Freelancer.com üzerinden paypal aracılığıyla bir çok iş yapıyordum. Alternatif ödeme yöntemlerine yönlenmek gerekecek artık.

8. trkc

trkc Aktif Üye

Şimdi bu 28 ülke bir Avrupa ülkesi etmiyor yani?

Abicim sana bir şey söyleyeyim. Bu kafa, bu zihniyet olduğu müddetçe bir kere yerimizde saymaya mahkumuz. Her önüne gelen bu topraklara -afedersiniz- b*k atmaya kalkarsa, bu Avrupa hayranlığı, vatan-bayrak sevgisinin önüne geçerse -çok samimi söylüyorum- ilerleme beklemeyin.

Hem ülkemizin geri kaldığından şikayetçisiniz hem de çamur atmaya devam ediyorsunuz. Bu ne yaman çelişkidir diye sormazlar mı? Bu vatanı seven hakiki bir Türk bir kere ülkesini 'gururlanarak' küçük düşürmeye çalışmaz.

Dediğim gibi Anadolu insanından "yurdum insanı ehehe" diye bahsedip üstsüz güneşlenen Avrupa'lıya "adamlar gelişmiş yaa" diye baktıkça bu işler net söylüyorum olmaz.. image.png

9. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Turkiye kim ne derse desin disardan bakildiginda 3. hatta 4. dunya ülke gorunumundedir.. 1959 yilinda Avrupa Birligine basvurmus ve hala daha alinmamis bir ulkeyiz sonucta.. Gerci benim icin bir onemi yok bu durumun.. (Yurt disina gidiyorsaniz eger insanlarin konusmalarindan da anlarsiniz) Paypalin cekilmesi gercekten de kotu olmus.. Sonucta yurt disi alisverislerinde de bizim icin guvenli oluyordu.. Nasil bir yol izlenecek bundan sonra acaba?

10. Spin on the beach

Bu konu üzerine çok şey olabilir ama yeri burası değil. Bir başkası gelip sizin tezinizi/savununuz üzerine başka bir yorum getirir ve bu böyle sürer gider.
    Bu konuyu kişileri nasıl etkileyecekleri ve yurtdışından alışveriş yapan kişileri uyarmak için açmıştım.

trkc bunu beğendi.
  11. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Ağzına sağlık kardeş duygularıma tercüman olmuşsun..

trkc bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.