Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

pc yandı :)

Konu, 'Genel Konular' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Arkadaşlar abilerim selamlar :)
    Mahalleye yıldırım düşmesi nedeniyle bilimum elektronik aletler mefta oldu pc olmadığı için forum u da takip edemiyorum oyunlar da yetim kaldı :) şimdi yeni bir pc toplamayı düşünüyorum öncelik yüksek çözünürlük oyun
    Online tabiiki :) bir iki tasarım programı ve audio phil müzik :) bütçe zamana yayılacağını belirtmek isterim :) uzun vadeli bir pc m olsun yeter bi dünya forum bakindim ama dosttan alınacak tavsiye gibisi yok :)
    İntel yada amd fark etmez öyle bir fanatik ligim yok :)
    Hadi bi el atın :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba öncelikle geçmiş olsun.
    Bilgisayarınızı bir teknisyene gösterdinizmi çünkü yıldırım düşmesi sonucu PC komple yanmaz power supply denilen güç kaynağı yanar oda 30-60 Tl ye hallolur

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. hızır şeref gültekin

Merhaba onur kardeşim teknisyen anakart yandığını söyledi zamanının iyisiydi 1156 pin şimdi ise yok :) uyduruk bişey satın aldım ama
    Artık revizyon gerekli zira yeni cikacak olan oyunumu elimdeki pc karsilamayacak ti :) Mwf4 ü oynayacağım birde proteus programı kurmam lazım simdiki makine çok kasiyor du proteus ta

5. hasandh

hasandh Aktif Üye

nacizane tavsiyem toshiba veya sony marka laptop almanız

6. hızır şeref gültekin

Teşekkür ederim Syn hocam maalesef diz üstü bilgisayar 'lar pek isteklerimi karşılamıyor masa üstü toplayacağım

7. around deep

around deep Aktif Üye

En son Guild Wars 2 oynuyordum ve oyun hayatimi noktaladim :) Bir suru oyundan sonra biraz uzak kaldim bilgisayar donanimindan fakat!! bir kac hafta once hafiften kasintim tuttu ve bir intel makine toplamak istedim o da ne? urunleri baktigim site otomobil alacagimi sanmis olmali 5500TL.. :(
    Sonra hemen AMD'yi denemek istedim. Nispeten daha uygun rakamlar cikti fakat genel olarak cok para.

400 lira kasa, 350 lira power 500 lira ram olunca fikatlar abariyor. Ama kim istemez ki 16gb ramli fx x8 islemci ile oyun oynamayi? :)

Neyse ben bu durumdan vazgectim, umarim gonlunuze gore bir bilgisayar toparlayabilirsiniz.

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  8. hızır şeref gültekin

Mert hocam ben pc hakkında hiç bişey bilmem -) simdiki bilgisayar 5 işlemci li uyduruk bişey di şimdi biraz çıtayı yükseltmek istiyorum

9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Benim sistemimi yazayım geçtiğimiz zamanda aldım dolar 1.35 lerdeydi. dolar artınca fiyatlar daha üst eknoloji çıkmasına rağmen değişmedi. hatta bazıları arttı.

Tek sıkıntım işlemcinin orijinal fanı yük altında saç kurutma makinesi gibi ses çıkarıyor. O değişecek CoolerMaster hyper 212 marka bir soğutucu alacağım çok çok ilerde.

Oyundan yana sıkıntı yok. crysis 3 ü son ayarlarda kaldırıyor sıkışmadan. mw1-2-3-4 bitirdim son ayarlarda. NFS run son ayarlarda bitirdim. Uzun süre darboğaza girmez. Üzmez bu şekilde birşeyler toplayabilirsiniz. Benim AMD almam kendime söz vermiştim AMD sistem toplayacağım diye öylede yaptım. Ayrıca İntel daha çok tutuyordu fiyat olarak. Güncel fiyatlarını yazıyorum yanına. Ben 1800TL gibi bir rakama aldım Vatandan %30 indirimleri yakalayarak. Şu an direk Vatandan aldım fiyatları ama İndirimli mi değil mi bilmiyorum.

Sistem:
    Corsair CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W, 497TL
    GIGABYTE 990XA-UD3 rev.1.1, 299TL
    AMD FX8350, 494TL
    2x4GB GSKILL RIPJAWSX 1600mhz CL9, 244TL
    PowerColor HD7850 PCS+, 493TL
    1TB Seagate 64mb 7200rpm HDD. 151TL

Şimdiden hayırlı olsun. Bir kaç kişiden fikir alın. Ben tavsiye vermiyorum sadece kullandığım ürünleri yazdım ve çok memnunum bunlalardan. 1 yılı geçti kullanalı.

Ayrıca almayacağım demişsiniz ama olur da alacak olursanız ASUS laptopları gözden geçirin. Bir de Toshibaları görmeden almayın. Memnun kalmayabilirsiniz yeni üretim toshibalardan.

10. hızır şeref gültekin

İki tane satalite eskittim :) oyun için diz üstü kalorifer görevi üstleniyor :)

11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hızır reis bana bütçe söyle sana bir kaç farklı toplama örneği gönderim :) Son 4 senedir çıkan donanımlar arasında çok bir performans farkı yok. Performans yerine enerji verimliliği üzerinde yeni ürünler çıkıyor . Yeni çıkan konsollarda uyduruk ekran kartı kullanınca ekran kartlarındada pek bir ilerleme olmadı . Yeni çıkan modeller arasında %15 performans oyunlarda 5 10 fps fark oluyor. Benim 3 sene önce topladığım bilgisayar hala bir kaç istisna oyun hariç her şey ultrada oynatabiliyor . Bu aralar dolar yüksek ondan biraz pahalı parçalar türkiyede ama vatnın %20 %30 indirim dönemlerinde baya uyguna geliyor. Dediğim gibi bana bütçeyi söyle ben sana bütün parçaları linkleriyle gönderim