Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pendik - Burgazada arası avlak tavsiyesi..

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Merhabalar,

Cumartesi günü bir arkadaşımın teknesiyle Pendik marinadan Burgazada'ya gidip geleceğiz. Bu güzergahta lüfer için avlak tavsiyesi verebilecek varmıdır?
Merhabalar,
Aramıza hoş geldiniz.

Öncelikle avlak konusunda kimseler size bilgi vermez aklınızda olsun,bu durumlar başka sorunlar yaratır genelde,sebebi budur.

Öncelikle anladığım kadar tekneden uzun olta çalışacaksınız,bunun için bahsettiğiniz bölge aralığında rolanti hızı aralığında seyrederek denemelerinizi yapmalısınız,yem konusunu Zargana temin ederek çözmüşsünüzdür sanırım.

Birde çok fazla derinlikler haricinde bu yaka kıyılarında ve Burgaz ada kıyılıklarında dolaştırmanızda fayda var.(Kıyı balıkcıların At-Çek mesafesinden uzakda olmalısınız.)

Diğer sorularınız olursa sitemizde bir çok konu başlığı altında cevaplar bulacaksınız,yapmanız gereken Formumuzu biraz araştırmanızdır. :)
Rast gelsin.

İsak

Daimi Üye
Adı
İsak Rozanes
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Tekrar hoş bulduk.

Sormamın sebebi şuydu. Çocukluğumda Burgazada çevresinde her haftasonu babamla sandalımıza atlar balığa çıkardık. Belli başlı bölgeler vardı , mesela Heybeli Burgaz arası (kanal da denir) yada Kalpazankayanın açıkları .. Bu bölgeler iyi balık yapardı.

20 yıldan fazladır bu bahsettiğim bölgede avlanmadığım için merak ettim oraların şimdiki durumunu bilen varmı diye.

At-çek kısmını cumartesi sabahı erkenden Aşiyanda yapacağım.

Zargana konusuna değindiğiniz iyi oldu düşünmemiştim. Açıkçası kaşık kullanmayı düşünüyordum, işe yaramazmı sizce?

Forumları araştırdım ama adalar bölgesiyle ilgili balık turu haricinde bir yazıya rastlayamadım. Pendik konusunda da genelde hep sahilden avlanmak konusuna değinildiği için yeni konu açıp sorma ihtiyacı hissettim.

Tekrar teşekkürler