Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pendik - Kartal Bölgesi için Ekipman Tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Ozkanar tarafından paylaşıldı.

1. Ozkanar

Ozkanar Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
    3 yıldır pendik bölgesinde eşkina tutuyorum. Arada da eşkinayı beklerken istavrite atıyoruz. Eşkina çekerken beni en çok mutlu eden şey ise balıkla olan mücadelem. Balığın vuruşunun verdiği heyecan anlatılamaz:)

Uzun lafın kısası kaynarca - pendik - kartal ve maltepe sahilinde kullanmak için lrf yada spin takım yapmak istiyorum. Bu bölgelerde en çok lrf ile mi avlanılır yoksa spin lemi. Buna göre bende lrf yada spin kamışa geçmek istiyorum. Normalde ikisini de yapacağım ama 1-2 ay sonra şimdilik sadece bir set alabilirim.

Siz değerli dostlarımızdan bölgeme göre lrf yada spin le ilerlemem konusunda öneri ve set ile ilgilide tavsiyelerinize danışmak istiyorum. Bütçem kamış ve makina için 250 civarı.

Teşekkürler

Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Hocam şu sıra o bölgede spin iş yapmakta. LRF de güzel iş yapar ama.
    ben pek kamış makinadan anlamam ama fikrimi söyleyeyim,
    spin için 10-40 gr atarlı kamış uygundur. boy olarak o bölgede kayalıklarda kullanacağın için 240 uygundur gibi,
    LRF için ise 1-10 gr atarlı ve boy olarak min. 200 - 220 cm kamış uygundur.
    ustalar marka konusunda illaki yardımcı olacaklardır.

4. Samet

Samet Yeni Üye

Hoşgeldin arkadaşım aramıza bende kaynarca da ikamet etmekteyim tecrübelerinden ve malzeme temininde yararlanabilmek için pendik marinada Ülker sophun hemen yan tarafında hedef balığa bir uğra hamdi Tekbıyık la bir görüş kendisi balik sevdamın kurucularından ve malzeme tem8nini oradan yapabilirsin benden tavsiye görüşmek üzere rast gele

Hamdi bunu beğendi.
  5. Ozkanar

Ozkanar Yeni Üye

Onerileriniz için teşekkür ederim. Engin bey pendik tarafından ne alıyorlar bu sıra spin ile levrekmi?
    Samet bey sizede teşekkür ederim. Hedef balığın pendikte olduğunu bilmiyordum en yakın zamanda bir uğrayacağım. Peki siz bu bölgenin avcısı olarak ne önerirsiniz lrf mi spin mi. Kaynarca tarafında hangisi daha uygun olur.

6. enginson

enginson Daimi Üye

çinekop vardı ama çok ince tutmaya değmez. zaten hayvan üremeye gidiyor yakalamamak en doğrusu. Samet beyin dediği gibi hedef balık ta Hamdi bey takım konusunda sizi daha güzel bilgilendirir. vaktiniz olursa uğrayın derim.

7. Ozkanar

Ozkanar Yeni Üye

Engin bey teşekkür ederim. Peki şöyle bir soru daha yönelteyim ozaman. Hangisi daha zevkli ve heyecanlı lrf mi spin mi? Sormamın sebebi zaten eşkina için saatlerce bekliyoruz o arada kalan boş zamanı değerlendirmek istiyorum. Yoksa hanımla yarım kilo çekirdeği bitiriyoruz beklerken kilo alacaz:)

8. enginson

enginson Daimi Üye

Bence LRF daha keyifli. ben pendik tarafını pek bilmiyorum ama istavrit kıyılarsa o tarafta LRF ile tek tek yakalamanın zevkini anlatamam. ben genelde Üsküdar tarafında avlanıyorum ama pendik tarafındaki potansiyeli de duydum o taraflarda da avlar yapmak istiyorum.

9. karga

karga Aktif Üye

Bende Lrf derim

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ogiveogi ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  11. Samet

Samet Yeni Üye

Şu bir ay içerisinde spin le dişli yakalama şansın var bende bir lrf takımı yaptım kendime yeni daha deneyemedim ama istavrit ve iyi bir silikonlu eskina filan alabilirsin burdan yarışalım bir ara avlanalim istersen beraber