Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pendikte balık

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Aladağ tarafından paylaşıldı.

1. Aladağ

Aladağ Üye

Arkadaşlar pendik sahilinde yada çok yakınlarında nerede balık tutabilirim?zargana için ipek kullanarak at-çek işe yarıyormu.sahilden çapari ile istavrit alabilirmiyim?yardım ve önerilerinizi bekliyorum.rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Murat merhaba,

Pendik burnu'na git,araç parkedilen cep var,oradan Zargana ve İstavrit için denemeler yapabilirisin.

Ancak Zargana çok verimli değil,gelen balıkda küçük oluyor,ben geçen gün sürekli denize geri attım.

Zargana için kıyıdan ipekle avlanma olasılığın % 3-5 arasıdır,kıyıdan ipekle kandıramazsın,dolayısı ile balıkda küçük zaten.Bunun yerine iri midye çıkart,kenar kısmını sıyır,bir solucan gibi olacak kısmını iğnene tak ve başla at-çek yapmaya.

İstavrit ise 19-00 19-30 arası nazlı yapıyor bu sıra,ancak hava karardıkdan sonra şamandıralı (Eşkina'da olduğu gibi sistem) simli çapari takıyorsun,stoperli takım,ancak daha ileriye atıyorsun takım,üçer,üçer alıyorlar balığı,bu daha verimli bu sıra kıyıdan.

Rast gele.

4. Aladağ

Aladağ Üye

Teşekkür ederim Mustafa.dediğin gibi ipekle 3-4 kez gitmeme rağmen hiç denk gelmedi zargana.Akşam ışıklı şamandıra denemek lazım haklısın.ilgin için saol arkadaşım.rastgele

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Midye ya da özellikle kurtla daha başarılı olursun.
    Rastgelsin

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Pendik'te zaman zaman ava çıkıyoruz, siteden takipte olursan aramıza katılabilirsin :)

7. Aladağ

Aladağ Üye

Seve seve katılmaya çalışırım Hamdi Bey.siteyi takip ediyorum.kısmetse gelir öğrenirim bişeyler.rastgele