Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Penn 750 SSm

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında popeye1907 tarafından paylaşıldı.

1. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Penn 750 SSm Spinfisher makinadan almayı düşünüyorum. Amerikada ki satış fiyatı 140. $. Bu makinayı boğazda ağır kurşunla atçek yapmak için düşünüyorum, sizce uygun olurmu. Fiyat ve performans olarak nasıldır. Daha önce kullanan varmı? Yorumlara şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scofield

scofield Aktif Üye

Bence çok ağır 730gr. a karşılık geliyor kamışla beraber 1 kiloyu bulursunuz kurşun ve rapala derken ağırlık daha da artacaktır daha hafif bir makineye odaklanın derim.Rastgelsin.

4. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Makine gerçekten güzel bi makinedir. Bir arkadaşımda 550 liği mecvut avda berabersek hep kullanırım çünkü çekerken sanki kurşun kopmuşta boş geliyormuş gibi hissediliyor. Ağır kurşunla kullanıma uygundur vede kolumuzu yormaz. makinenin ağırlığı yanıltmasın yani. markanın klasiğidir akla ilk gelen modelidir.Uzak atışlarda kafa yapısından dolayı eksik alabilir sadece. Onuda ince misina uç kısma şok yaparak biraz kapatabiliriz.

5. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Bende ağırlığına takıldım ilk bakışta fakat Penn bir Amerikan klasiği olduğu için cazip geldi. Fiyat olarakta diğer markalara göre uygun Amerikan pazarında.

6. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Kullanıcı yorumlarını çok merak ediyordum. Ülkemizde pek bilinmeyen ve kullanılmayan bir marka olduğu için. Ss modelinin fiyatı oldukça düşük Ssm modeli ise diğerine nazaran birhayli pahalı. Sanırım vardır bir kerameti :D

7. sedatkasay

sedatkasay Üye

canım kardeşim harika bir makina seçimi yapmışsın fiyatı çok uygun fakat ağırlığı biraz handikap gibi görünsede alına bilinir hatta ben bile düşünüyorum,selamlar.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Makina epeyce ağır ve bu iş için kullanımı yorucu olabilir; ayrıca bende 5500 SSG modeli var ve oldukça hafif; ancak teknolojisi eski bir makina ve çok düzgün sarım yapmaz; bu da atışları bir miktar etkileyecektir; ayrıca bendeki misinaya gam yaptırıyor ve sanıyorum her iki makinanın da misina sarım klavuzu aynı olduğu için o da yaptıracaktır. Benim değerlendirmelerime göre bu makina ancak tekneden kullanılır ise efektif olacaktır... Kol boşluğunu da ilave etmek gerekiyor alışanlar için...

9. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Haluk Bey'in de dediği gibi makinede kullanılan teknoloji biraz eski. Daha güncel ve teknolojik bir makine alabilirsiniz.

10. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Yorumları okudukça sanırım bu sevdadan vaz geçmek lazım. Yorumlayan herkeze teşekkürler. Daiwa Saltist 6500 hakkında ne düşünüyorsunuz. Devri oldukça hızlı ama oda bir o kadar ağır bir makine.

11. scofield

scofield Aktif Üye

Size önerebilceğim makine Daiwa Windcast onu da Online Japan Fishing Tackle Shop PLAT sitesinden surf fishing bölümünde inceleyebilirsiniz ben aldım 3 aydır kullanıyorum atımı da sarımı da çok güzel fiyatı da 170$