Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aranıyor Penn Affinity 7000 Aranıyor

Konu, 'Aranıyor' kısmında korayandroid tarafından paylaşıldı.

1. korayandroid

korayandroid Üye

Selam,
    Elinde bu makinadan olan varsa satmayı düşünen, tekliflere açığım.

Makina = PENN Affinity 7000

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

taş gibi bir makina :) ben surfblaster kullandım bu surfblasterin bir üst modeli güle güle kullanırsın umarım

anıt35 bunu beğendi.
  4. korayandroid

korayandroid Üye

bencede iyi ama gövde grafitmiş.kafama takıldı şimdi full metal değil makina

5. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Su zamanda yapilan grafitlerin metal kadar saglam bence.. penn de gayet iyu bir makine

6. Sarızeybek

Sarızeybek Üye

Özelden yazmıştın bana nasıl bir makina diye lakin evde duruyor aldığım günden bu yana kullanmak nasip olmadı. Fakat satılığa çıkartanı bulursam bende talib olabilirim bu makineye duruşu bile güven veriyor güzel bir makine yapmışlar buna eminim.
    Sağlıcakla ve sevgiyle kal

7. korayandroid

korayandroid Üye

ben makineyi gidip inceledim ve görür görmez vazgeçtim.yanımdaki arkadaşım da aynı şekilde vazgeçti.başka bir müşteri geldi o da bıraktı hatta.
    makinenin bariz biçimde uyduruk çin işi olduğu belli.malzeme kalitesi çok kötü.o makine kesinlikle o paraya alınmaz.yüzükte çapaklar vardı.makine yan tarafları küçük bir darbe almış çöküntü olmuş,heralde kutuda yedek kafası gövdeye çaptı anlam veremedim.kolda boşluk farkettim.başka makineye baktım aynısı vardı.açıkçası penn'e yakıştıramadım.hatta boyaları attı bi yerinden şaşırdım.
    makineyi satın almadan evvel bazı yedek parçalar sordum.örnek rulman 30 dolar dediler kargo vs.ama dedi beklersen birkaç ay 5 dolara olur falan.
    en sinir olduğum kısım fiyat konusu oldu.telde farklı fiyat.şubeler arası farklı fiyat.
    başka bir forumdan arkadaşlara satmışlar onlar duymasın muhabbeti oldu fiyatı.oğlu 50 lira indirir.babası gelir olmaz der, 7 lira indirir hemde fiyatta anlaştık alcaktık tam vazgeçti.telde pazarlık edersin 20-30 indirir.nakit teklif edersin olmaz der 7 lira.adamlarda esnaflık sıfır.cengiz balıkçılığın gözünü seveyim esnaflık süper.makine şu an türkiyede daha ucuz.belli bir fiyat politikaları yok.yersen mantığı hakim.daha makineyi almadan sinir oluyorsun.sorunlar başlıyor.bence kaliteli surf makinada daiwa ve shimanodan şaşmamak lazım.zaten fiyattan belli herşey..forumlarda övüp övüp bitiremedikleri makineyi gözümle görünce şok oldum kısaca. birde bazı arkadaşlar reklamcılık mantığı güdüyor sanırım.satıcıların pazarlamacısı gibi.her okuduğunuza inanmayın.bir makine hakkında 50 tane olumlu yorum okudum mesela başka yerlerde de böyle.makineyi en ince ayrıntısına kadar parçalayın bakım yapın anlarsınız gerçekten kalitelimi.neyse.ucuza birşey yok.rastgele.anlayan anladı.

8. fatihh

fatihh Üye

ben bu makineyi kullanıyorum ve gayet memnunum. kolda boşluk filan yok. sizin baktığınız üründe bir sıkıntı var sanırım..

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kullanmadım ancak bu makinayı Kısık'ta inceleme imkanım oldu ve oldukça kaliteli gibi geldi bana; boşluk v.s. de yoktu herhangibir yerinde; ancak sonradan kalite düştü ise veya kullanılmış makinayı size satmaya kalktılarsa bilemeyeceğim tabii...

Tabii Penn makinaların üst seviyeleri hariç Çin'de üretildiğini; ancak kalitelerinde şu ana kadar herhangibir problem görmediğimi belirteyim; tabii iç yapısını da bilemeyeceğim...

10. OMER77

OMER77 Aktif Üye

Hiçte bile hayvan gibide makine :D 8000ltd ve 8000 modelini kullanıyorum çamur atmayın makineye piyasadaki 1000 liralık çoğu makinayla kafa kafaya:D ben boğazda kullanıyorum ağırlığı dışında hiçbir sıkıntısı yok 730 gram boru değil.. Yine boğazda bi abimiz sayesinde aero technium xtb magnesium u 1 saat deneme fırsatı bulmuş biri olarak derimki bu makina bu paraya 10 numaradır. evet beyler daiwa shimano iyi markalar ancak unutmayın ki onlarda uzak doğu üretimi siz sanıyormusunuz ki onlar üretilirken özel bişey yapılıyor hepsi seri üretim penn bir amerikan markasıdır üretimi çinde yapılır ama şunu unutmayın apple da california menşei bi marka olmasına rağmen çinde üretilir. Önemli olan sizin ihtiyacınız ve bütçeniz bütçem yetse bende 45qd alırım bi amerikan markasının üst segment surf makinasını kusura bakmayında bu şekilde bi kalemde silip atamazsınız üstelik bu makina sınırlı üretimse.. Evet çok daha iyi makinalar var muadili markalarda ama bütçesi uygun olamayan arkadaşlara bu ürünü almasını şiddetle önerir saygılar dilerim.

Son düzenleme: 16 Temmuz 2015
    Taurus bunu beğendi.
  11. Taurus

Taurus Aktif Üye

Penn affinity 8000 aldım bu 4.cü penn marka makinem oluyor hepsi taş gibi çok şükür hiç biri sıkıntı yaratmadılar. Ben güvenerek ve zevkle kullanıyorum.