Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

penn afinity 7000 ip misinayı kusma sorunu...

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında cihsib tarafından paylaşıldı.

1. cihsib

cihsib Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba. başlıkta belirttiğim makineyi kullanıyorum. makine tek kelimeyle harika ancak ip kafasına hangi ipi sararsam sarayım kusma yapıyor. diğer makinelerimde de ip kullanıyorum ancak sadece bu makinede başıma bu sorun geldi. bir sürü param gitti bu yüzden. acaba çok mu sarıyorum diye azalttım yine kustu. acaba kalitesiz ip mi kullanıyorum dedim gittim 150 tl verdim ipe yine kustu. yardımcı olursanız sevinirim. bu arada bu makineyi almak isteyen arkadaşlar varsa makine yağ gibi mükemmel. 4 tane iri palamutu çekerken kamışın ucu ağırlığı hissettirdi ancak makine sanki 2 tane istavrit çekiyomuşsun gibi sardı. ancak kusma sorunundan dolayı almanızı tavsiye etmem. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Gevsek sarımdan kaynaklanabilir

4. cihsib

cihsib Aktif Üye

çözümü nedir peki?

5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Ben afinityi satmadan önce aynı sorunu yaşadım, sonra komple ipi çıkarıp sıkı sıkı sardım bayağı sıkı bezi ıslatıp, ıslak bezle sıkı sıkı tutup, yavaş yavaş sarrdım, sonraki denememde kusma sorunum olmadı

cihsib bunu beğendi.
  6. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Makineyi kullanmadım ama bayide incelemiştim. Sıralı ve sıkı sarım yapıyor. Şunu deneyin; makinedeki ipi komple sökün sonra ıslak bir bez yardımı ile makineye sararken sıkıca sarın. Sahile ilk gittiğinizde ağar kurşunla atabildiğiniz kadar uzun mesafeye atmaya çalışın ve boşluk vermeden sarın. Bu olayı bir kaç kere deneyin bakalım daha yapacak mı?
    Ayrıca makinenin kafasını tam doldurmayın 1 mm boşluk kalsın. Eğer altına dolgu yapıyor iseniz 0,15 mm ince misinadan yapın. Dolgu kalın olur ise şayet üstüne sardığınız ince ip misinanın arasına sıkışabilir.

cihsib bunu beğendi.
  7. cem1

cem1 Aktif Üye

Ayni makinadan bende de var. Karantina arkadasin belittigi gibi yaparsaniz sorun yasamazsiniz.

8. frenist

frenist Aktif Üye

Arkadaşlar yazmış

9. cihsib

cihsib Aktif Üye

yazdığınız çözüm yollarını deneyeceğim. hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Okan'ın(Karantina) yazdığı gibi yaparsan problem çözülür, bence de tamamen gevşek sarımdan kaynaklı. Yalnız bence ilk atışta atabildiğiniz kadar uzağa atmayın. İlk atışı yavaş bir şekilde abanmadan atın ki birden çıkmaya çalışıp kusma yapmasın. 40-50 metre atıp hemen sarın. Sonra ikinci bir atış yapın bu biraz daha sert olsun 70-80 metre civarına atın. Üçüncü atışı atabildiğiniz yere kadar atıp hemen sarın. Bu şekilde daha da problemsiz olacaktır.

cihsib bunu beğendi.
  11. cihsib

cihsib Aktif Üye

dediğinizi yaptım yine kustu arkadaşlar. sorununun kesinlikle makinede olduğu kanıtlandı. çünkü kullandığım örgünün aynısını farklı bir surf makinada denedim hiçbir sorun olmuyor. malesef penn in değeri gözümde artık sıfır. makinenin çekimi sarımı harika ama şu kusma sorunu yok mu herşeyi altüst etti. yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.