Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PENN

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında GOKHAN AKSOY tarafından paylaşıldı.

1. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba arkadaslar gecen gun av bayınde ıkı tane makıne ınceledım PENN CFT3000 CONFLICT SPINNING REEL MAKİNA ve PENN SPINFISHER SSV3500 MAKİNA cok hosuma gıttı arkadas aldı bende alacaktım makıne cok guclu dızaynı yapısı cok saglam duruyor fakat makınenın kafasını gerı donmesını saglayan ve engelleyen kılıt yok jıg makıneleri gibi bu beni vaz gecirdi ve ayrıca bazı forumlarda penn batle nın ıp mısınede sıkıntı cıkardıgını duymuştum aynı sorunlar bu makınede cıkar diye cekındım turna avında kullanacagım acaba bu makıneleri kullanan veya bilen varmı?:confused:

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Makinenin ters sarımı bulunmaması bence problem olmuyor bende Penn Sargus kullanıyorum. Güçlü bir makine ama biraz ağır.

GOKHAN AKSOY bunu beğendi.
  4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Makina fena degil bir arkafasim kullaniyor o ipte kullanmiyor.kac lira bu makine

5. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Biri 240 diğeri 330 tl çok hoşuma gitti çok sağlam duruyor en çok merak ettiğim ip misinede nasıl olduğu balığı kepçeye koydugumuzda sıkıntı olursa olur:confused:

6. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Evet abi o konuda haklısın biraz ağır makine ama sağlam duruyor

7. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Penn battle 6000 kullandım ilk 6 ayında problem yoktu 6 aydan sonra tuzlu sudan boyalarında atma oldu ama sağlam makinaydı..Nette araştırırsanız penn makinalarda bu tür boya atması sorunları yaşanıyor.sizin beğendiğiniz modellerde olurmu olmazmı bilemem,paylaşmak istedim sadece.

8. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Teşekkür ler abi tatlı suda kullanacağım ben büyük balıklar la mücadele de nasıl dişli yapısı felan:confused:

9. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

En büyük aldiğım balık lüferdi :) kiloluk baliklarda nasil bilemem deneyen arladaslar ayrintili bilgi vereceklerdir..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Dündar

Dündar Daimi Üye

Ben şahsen at - çek avcılığı için tavsiye etmiyorum Penn'i.
    Aynı fiyat aralığında alınabilecek onlarca Shimano ve Daiwa varken ;)
    Penn gerçekten sağlam kemikli makinelerdir ama biraz ağır ve dyneema örgüye karşı biraz alerjisi var (kısmen).

11. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Abi ağırlığı pek takmiyorum ama örgü misine sorunu beni düşündürüyor yurt dışı sitelerinde örgü misine de sorun çıkarmıyor deniyo kendi sitesinde örgü misine kullanılır deniyor ama genede tereddüt teyim. Abi elimde shimano nun biomaster 2500 vangust C3000 Seido 2500 ra var daiwa nin bu ayın sonunda exist 3000 gelecek pen kaslı yapısı çok hoş akintili suda baraj kapaklarının altında büyük balikla mücadele de yarı yolda beni bırakma ması lazım