Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Planladığım Zıpkın Avı

Konu, 'Sohbet' kısmında Onurcan YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Öncelikle balıkçılığa gönül vermiş tüm abi ve kardeşlerime selamlarımı sunuyorum. Başlıkta da belirttiğim üzere Kurban Bayramı 'nın olacağı dönemde yazlığa gidip, her gün içimi tırmalayan derin mavi özlemine son vermek istiyorum, gerçi dönünce yine aynısı olacak ama olsun. Bilmenizi isterim ki bu benim yaz ayları dışında yapacağım ilk dalış olacak. Sizden istediğimse eğer vaktiniz varsa bu konu hakkında tecrübelerinizi benimle paylaşmanız ve tavsiyeler vermenizdir. Saygı ve sevgilerimle :)

Coğrafi Bilgiler

Dalışın Yapılacağı Deniz: Ege Denizi / Saroz Körfezi
    Dalışın Yapılacağı Bölge: Edirne / Enez - Büyükevren Sahili

Ekipman Bilgileri

Apnea Phantom 3 MM Dalış Elbisesi
    Apnea Dalış Kemeri + Ağırlıklar
    Apnea 3 MM Patik
    Free-sub Golden Horn Camouflage Cabrio 90 CM Zıpkın + 30 M Makara
    Cressi Palet ( Maalesef Serbest Dalış Paledi Değildir, Klasik Paletlerden )
    Free-sub Camouflage 5 MM Eldiven
    OMER Silikon Dalış Maskesi + Silikon Şnorkel
    Dalış Fenerinin İç ve Dış Kısımları Özel Olarak Silikonlanmıştır Hiçbir Şekilde Su Geçirmez
    Bunu Söylemek Çok Komik Ama '' Dalış Bıçağım '' Yok

Ekip Bilgileri

Yanımda Yılladır Aynı Sularda Daldığım 2 Arkadaşım ve Bir Abim Olacak, Ekipmanları Bıçağına Kadar Eksiksizdir

Denize Uzaklık

Denize Olan Uzaklığımız 200 M 'den Daha Azdır, Gizli Meralarımıza Olan Uzaklığımız İse Ortalama 2-3 KM Civarındadır, Yani Eğer Sonbahar Aylarında Denizin Daha Durgun Olduğu Bir Saat Varsa O Saatte Gidebiliriz

Şimdiden yardımlarınızdan ötürü teşekkürler, saygı ve sevgilerimle...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Diyecek bir şey kalmamış Onurcan, tam takım hazırsın ;)

Sadece şunu diyebilirim, herşey gönlünce olsun ve rast gelsin. Umarım bu dalış programında güzel balıklar ve tecrübelerle evine dönersin ;)

Sana şimdiden iyi eğlenceler ve iyi tatiller :)

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili Onurcan, çok güzel bir hobin var bunun kıymetini bil.
    Öncelikle yaşın itibarıyle, sakın ama sakın hırs yapıp risk alma, sakın badin olmadan dalma.
    Bunlar standart söylemlerdir, bu sevdaya gönül kaptıran herkes bilir, bilir ama malesef ki, en acemisinden en usta dalıcısına kadar, bu güzel sevdaya gönül veren herkes bu iki kurala uymadığı için canından olur.
    Bu anlatım hoş olmayabilir, hatta irite de edebilir seni, ama en keskin şekilde anlamalısınki en klasik anlatımıyla deniz hatayı affetmez.
    İnşallah dizi dizi balıkları dizip güzel raporlarını sunarsın bayram sonrası.
    Bu arada 3mm elbise ile üşüyeceksin birazcık ona dikkat et, bıçak gerçekten önemli bir aparat, edinmende fayda var.Palette uzun pala olursa çok daha az efor sarfettiğini göreceksin, bununda atrı oksijen rezervi olduğunu anlayacaksın.

5. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

İyi dileklerin için teşekkürler Süleyman abi, avım güzel olsun veya olmasın sizinle paylaşacağım :) sevgilerimle...

6. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Senin de söylediğin gibi deniz hatayı affetmez Nejat abi, ve yine belirttiğin üzere bu tür uyarıları her zaman herkesten duyuyorum, ama ben kulak ardı etmektense bana devamlı olarak bunu hatırlatan kişilere hem minnet, hem de güven duyuyorum. 3 mm konusuna gelince orada da haklılık payın oldukça yüksek Nejat abi, ama beni 3 aylıkken denize sokmuşlar :D bir de genç olduğumuz için kanımız kaynıyor lakin acısı ileride çıkacak. Bıçağa gelince sen burada yine haklısın abi, yani av sırasında karşına nerede ne çıkacak bilemezsin, en kısa sürede bir bıçak edineceğim. Palet konusunda artık söylemekten yoruldum tekrar haklısın, zaten geçen sezon o paletleri neden aldım anlam veremiyorum, orta halli güçten tasarruf ve bana sessizlik sağlayabilecek bir palet alacağım kesindir. Av raporlarını kısmet olursa paylaşacağım, vakit ayırıp bu kardeşine yardım ettiğin ve uyardığın için çok teşekkürler Nejat abi :) Saygı ve sevgilerimle...

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Onurcan, bunları haklilik için değil kulak ardı edilse bile hatırlatmak icin yazdım, ayrıca üşüne konusuda farklı, ben 1967 eylul 28 dogumluyum benim kırkımı yani 12 kasım tarihinde antalyada 40 dalgaya sokarak çıkartmışlar, ben hayatım boyunca üşümedim üşümemde, ama hastalık yapıştımı, üşüyenide üşümeyenide ters çeviriyor, geçen seneye kadar her sene aralıksız 1 ocak sabahı sarayburnundan denize girerdik ama kıçımız yamulunca yeter dedik.kendimizi korumak gerek bu kalıp rabbimden bize emanet en guzel şekilde korumaliyiz..kal saglıcakla

GT-P3110 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Onurcan YILMAZ

Onurcan YILMAZ Üye

Abi yazdıklarını okuyunca ağzım açık kaldı. Sonra biraz düşününce ne demek istediğini daha iyi anladım. Burdan çıkardığım dersle sınırları zorlamamaya karar verdim ve bunu laf olsun diye değil samimi olarak söylüyorum. Son olarak söylediğin gibi bu vücut bize Rabbimizden emanet ve ona elimizden geldiğince iyi bakmalıyız. Sana tekrar ve en içten teşekkür ederim Nejat abi :)

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Şimdiden gönlündeki avları yapman dileğiyle kardeşim :)