Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PLASTİK ZARGANA ŞAMANDIRASI ARIYORUM.

Konu, 'Şamandıralar, Şamandıraların Kullanılması, Özellikleri ve Genel Bakış' kısmında ErdalYildiz tarafından paylaşıldı.

1. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Arkadaşlar;alttaki resimdeki gibi plastik ve oval zargana şamandırası arıyorum.Siteleri gezdim yok.Aradığım balıkçılar yuvarlak modeli olduğunu söylüyorlar.Duyan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.30-40-50 tane alabilirim.15 tatilde İzmir de olucağım eğer İzmirde bilen varsa oradan da alabilirim.İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.Genelde bu toplar kırmızı beyaz olurken bazende değişik ikili renklerde olabiliyor.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Kısık balık albastarda mevcut.

4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Oval olandan yok.Yuvarlak modeli var.Netteki sitelerin %99 aradım oval olandan yok dediler.

5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Eskiden hep dışarıdan getirttiğimiz ve kaybolmasın diye gözüm gibi baktığım, zarganada ve de en önemlisi raglou ya da su üstü rapala atmak için kullandığım bir şamandıra türü var.
    OVAL TRANSPARAN ŞAMANDRA 20GR - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

Yine Fladen'in bu ürünü de klasik zargana topuna göre daha iyi
    FLADEN SU ŞAMANDIRA SET ŞEFFAF 3 BOY - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

Son olarak ipek atacaksan bu tür şamandıralar çantada her daim olmalı
    LİNEAEFFE BOMBARDO ŞAMANDIRA ŞEFFAF 35GR - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

6. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Şeffaf olmayan su şamandıralarından silikonla avda kullandım ancak pek beğenmedim ben.Plastik oval şamandıra levrek avında daha verimli.Su üstünden geliyor.Su dolu şamandıra ise batarak geliyor.İlginize teşekkürler.Bombardo şamandıra hiç kullanmadım.görmede görmedim belkide derdimize çare olabilir.

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Su doldurulan şamandıranın içine ufak bilye yada mıcır taşı koymuştum su yerine hem ses yaptı hemde ağır olmuştu bende bayağı levrek yakaladım bu düzenekle.
    Kendinizi sadece birşeye şartlandırmayın bence.

8. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Güzel fikir. Şu anahtarlık zincirleri var küçük bilyalı. Onlardan birkaç tane atıp deneyeyim. Umarım levrek şamandıraya atlamaz :D
    İlk kez çinekopta spirolino denediğimde, raglouyu 2 balık takip ediyorsa, spirolino'nun peşinde 5-6 balık dolanıyordu meraklı meraklı ve ısıra ısıra.

9. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

dediğin şamandıradan 5 6 yıl önce erdek ocaklardaki bir olta malzemecisinden almıştım,rengi sarı beyaz, etli sert plastikten yapılmış atış erimide güzel,ağır süngrimsi toplardan da güzel gidiyor,birçok şamandıram olmasına rağmen en çok bu modeli kullanıyorum,tahmini 40 50 gr civarında,bende bu modelden aramıştım ama bursa da bulamadım,internette de denk gelmedim,inşallah bulursun

10. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Teşekkür ediyorum.İnşallah üretici firmalar tekrar üretip piyasaya sürecek.Belki dedim ki arkadaşlar farklı balık malzemeleri dükkanlarında rastlar.Ancak gören duyan yok galiba.

11. furunotr

furunotr Aktif Üye