Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video Popper Ile Balık Tutmanın Keyfi Bambaşka | Tilki Ile Karşılaştık :)

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba, benim adım Sinan. Bir pazar günü havayı iyi görünce balığa gitmeye karar kıldım. Daha sonra hazırlanıp yola koyuldum. Çoruh Nehrinin kenarına indiğimde suyun öncekine göre daha da çekildiğini fark ettim ve bunu da fırsat bilip yerimi aldım. İlk gittiğimiz yer çok güzel olmasına rağmen bir türlü vuruş alamadım. Belli bir atıştan sonra da tam yerimizi değiştireceğimiz vakit karşıda küçük bir hayvan gördüm. Başta ne olduğunu fark edemedim. Daha sonra kameramanım Doğukan kamerası ile yakınlaştırıp baktığında çakal olduğunu fark ettik. Biz uzak dahi olsak korkusuz bir şekilde gündüz vakti nehrin karşı kıyısında dolaşmasına şaşırdım. Demek ki baya açıkmış olmalı. Belli bir süre çakalı izledikten sonra yerimizi değiştirdik. İlk başlarda Strike Pronun 17 gr vibrasyon yemi ile atışlar yapıyordum. Daha sonra balık vuruşu alamayınca bende uzun süredir kullanmadığım Usami Snopy 40f 3.1 gr su üstü sahtesini takıp denemeye karar verdim. İyi ki de vermişim, çünkü çok güzel balıklar kandırmayı ve su üstü sahtesi ile balık tutmanın ne kadar zevkli olduğunu fark etmiş oldum. Bundan sonra merada önceliğim su üstü sahteler olacak gibi görünüyor. Balığın yeme vuruş anını görebilmek ve o anı yaşarken hissedebilmek kelimelere sığdıramayacağım kadar heyecan verici olduğunu söyleyebilirim. Zaten sizde videoyu izlediğinizde aldığım keyfi hissedeceğinizi düşünüyorum. Yeni serüvenlerde görüşmek üzere ...
▶Beni daha iyi yerlerde görmek ve sesimin daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için ABONE olmayı, YORUM yapmayı ve paylaşımları BEĞENMEYİ unutmayın. Bu şekilde bana en büyük desteği vermiş olup sizler için daha kaliteli içerikler paylaşmama vesile olursunuz.
İnternet Sitemiz;
Sosyal Medya Hesaplarım
Facebook;

İnstragam;
Balık Hakkında
Ak balık, Tatlısu kefali, Ak kefal, Kepenez ya da Kasna olarak da bilinir, sazangiller familyasına ait bir balık türü. (Kaynak: Vikipedi)
  • Bilimsel adı: Squalius cephalus
  • Aile: Sazangiller
  • Alem: Hayvan
  • Takson Basamağı: Tür
  • Üst sınıf: Squalius
Ekipman Bilgileri
  • Kamış : Daiwa Ballistic X 244cm 7-28gr Spin
  • Makine: Daiwa Fuego LT 2000 - XH
  • Yem : Usami Snoopy 40F Popper 3.1gr (580SG)
  • Klips : Remixon YM-2005 (No: 1)
  • Misina : Stroft Gtp Typ E 150M 0.08mm
  • Yem Kutusu: Remixon Flybox
  • Shock Leader: Daiwa Prorex FC Leader Fluorocarbon 0.26mm

Mektupla

Daimi Üye
Merhaba, benim adım Sinan. Bir pazar günü havayı iyi görünce balığa gitmeye karar kıldım. Daha sonra hazırlanıp yola koyuldum. Çoruh Nehrinin kenarına indiğimde suyun öncekine göre daha da çekildiğini fark ettim ve bunu da fırsat bilip yerimi aldım. İlk gittiğimiz yer çok güzel olmasına rağmen bir türlü vuruş alamadım. Belli bir atıştan sonra da tam yerimizi değiştireceğimiz vakit karşıda küçük bir hayvan gördüm. Başta ne olduğunu fark edemedim. Daha sonra kameramanım Doğukan kamerası ile yakınlaştırıp baktığında çakal olduğunu fark ettik. Biz uzak dahi olsak korkusuz bir şekilde gündüz vakti nehrin karşı kıyısında dolaşmasına şaşırdım. Demek ki baya açıkmış olmalı. Belli bir süre çakalı izledikten sonra yerimizi değiştirdik. İlk başlarda Strike Pronun 17 gr vibrasyon yemi ile atışlar yapıyordum. Daha sonra balık vuruşu alamayınca bende uzun süredir kullanmadığım Usami Snopy 40f 3.1 gr su üstü sahtesini takıp denemeye karar verdim. İyi ki de vermişim, çünkü çok güzel balıklar kandırmayı ve su üstü sahtesi ile balık tutmanın ne kadar zevkli olduğunu fark etmiş oldum. Bundan sonra merada önceliğim su üstü sahteler olacak gibi görünüyor. Balığın yeme vuruş anını görebilmek ve o anı yaşarken hissedebilmek kelimelere sığdıramayacağım kadar heyecan verici olduğunu söyleyebilirim. Zaten sizde videoyu izlediğinizde aldığım keyfi hissedeceğinizi düşünüyorum. Yeni serüvenlerde görüşmek üzere ...
▶Beni daha iyi yerlerde görmek ve sesimin daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için ABONE olmayı, YORUM yapmayı ve paylaşımları BEĞENMEYİ unutmayın. Bu şekilde bana en büyük desteği vermiş olup sizler için daha kaliteli içerikler paylaşmama vesile olursunuz.
İnternet Sitemiz;
Sosyal Medya Hesaplarım
Facebook;

İnstragam;
Balık Hakkında
Ak balık, Tatlısu kefali, Ak kefal, Kepenez ya da Kasna olarak da bilinir, sazangiller familyasına ait bir balık türü. (Kaynak: Vikipedi)
  • Bilimsel adı: Squalius cephalus
  • Aile: Sazangiller
  • Alem: Hayvan
  • Takson Basamağı: Tür
  • Üst sınıf: Squalius
Ekipman Bilgileri
  • Kamış : Daiwa Ballistic X 244cm 7-28gr Spin
  • Makine: Daiwa Fuego LT 2000 - XH
  • Yem : Usami Snoopy 40F Popper 3.1gr (580SG)
  • Klips : Remixon YM-2005 (No: 1)
  • Misina : Stroft Gtp Typ E 150M 0.08mm
  • Yem Kutusu: Remixon Flybox
  • Shock Leader: Daiwa Prorex FC Leader Fluorocarbon 0.26mm
:harika:
:tskler:

stasyonar

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gönülden tebrikler, heyecanın mutluluğun bana da yansıdı. :) Avların daim, raporların bol olsun kardeşim.

night fisher

Daimi Üye
Adı
fatih h
Çoruh nehrinden çok baraj sahasına benziyor meran.Nehir denince akarsu olması lazım,nehrin üzerine baraj yapıldıysa orası artık baraj gölü yada göletidir.

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif