Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Power Aero 3 Parçalı, 4,25 BX-H

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında casasera tarafından paylaşıldı.

1. casasera

casasera Aktif Üye

Merhaba,

Aslında kafamda belirlediğim bir kamış vardı. Fakat kullanılan malzeme olsun markası ağırlığı atarı derken bu kamışla aralarında çok bir fark göremedim.

Shimano SURF LEADER 425 BX-G 3 PARÇA SURF
    Shimano POWER AERO 425 BXH PARÇALI SURF

Yukarıdaki 2 kamışa baktığımda kullanılan meteryal Surf Leader ve Power Aero da aynı (XT250LRC) atarları ve ağırlıklarıda(hemen hemen) aynı.. Ayrıca Power Aeroda 2. bir uç daha mevcut yani yumuşak ve sert olarak uçları değişebiliyor. Fakat fiyatlarına baktığımız zaman aralarında fark mevcut.. Acaba ben farklı bir açıdan mı değerlendiriyorum. Power Aero aldığımızda da aynı performansı alamazmıyız ? Kullanım amacım zaten ikisindede aynı sahte ile boğaz sartlarında av.. Sırf bu yuzden surf değilde jig bir makina tercih ettim (Biomaster)

Surf leader ile ilgili birçok olumlu görüş diğer kamışla ilgili ne düşünüyorsunuz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Surf leader ın fincanları daha iyidir. Low rider + titanium.

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Power aeronun fincanları fuji bile değil. shimanonun kendi üretimi. biçim olarak da rüzgar düğümüne çok müsait.

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Surf Leader "Diaflash" yani çapraz sarım olup makina yatağı ve klavuzlar Fuji sic ve titanyumdur ve de "Low-rider" tiptir; bu da yapısal olarak misinanın fincanlara dolaşmasını engellemek üzere üretilmiş bir sistem... Ayrıca balans ağırlığı ve kum dikeni mevcuttur; ağırlığı da bir parça daha fazladır ki sanırım kamış çeperi biraz daha fazla...

Power Aero ise bildiğim kadarıyla "Diaflash" değil (emin değilim) kamışın üzerinde elinizi gezdirin; eğer boğum boğum değil ve düz hatta sahip ise dediğim gibidir...

Makina yatağı bu üründe Fuji; ancak klavuzlar Fuji değil ama Shimano'ya ait ve gayet kalitelidirler ancak "Low-rider" değildirler, yine titanyum değil paslanmaz malzemeden üretilmiştir... Ayrıca balans ağırlığı ve kum dikeni mevcut değil sanırım...

Emin değilim ancak G kodu H'a göre daha yumuşak bir sınıf olması lazım ama çapraz sarım özelliğinden dolayı G olan Surf Leader; H olan Power Aero'dan daha sert duruyor; ya da bana öyle geldi... Ayrıca çapraz sarım hem daha fazla işçilik ve malzeme ister; dolayısıyla daha sağlıklı bir sistemdir...

Sanırım Surf Leader'ın daha üst sınıfta olup daha pahalı olmasının nedenleri bunlar...:)

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Performans meselesini atlamışım; bu tamamen sizin kullanıcı talep ve alışkanlıklarınızla ilgili; tabii rüzgar dolaşmalarını bir yana bırakacak olursak...

Kimi sert kamışlarla performanslı av yaparken; kimileri daha yumuşağını tercih etmekte; mesela ben Super Aero Technium BX (oldukça sert bir ürün) yerine Surf Leader CX'i tercih ettim; Surf Leader olmasa idi Power Aero'yu tercih ederdim; bu benim açımdan böyle; başka bir arkadaşa da Super Aero Technium BX yumuşak geldiği için tercihini Surf Leader Ultra gibi çok daha sert olan bir üründe kullandı; bu sizin için de değişkenlik gösterecektir...

7. casasera

casasera Aktif Üye

Tecrübelerinizle aradıgım ve bilmediğim soruların cevaplarını verdiğiniz icin teşekkür ederim..