Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

POWERLİNE HAKKINDA BİLGİLİ ARKADASLAR

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
POWERLINE ULTRA PREMIUM 100 METRE 0,40 MM MİSİNA Olta misinaları - Makara misinalar - Powerline misina AVmarketi.com
Arkadaşlar powerline diye bu misinanın 0,40 lıgı 21 kg çeker vermişler ama fazla abartı geldi bana gfiyatı bayagı uygun bunu surf kamışım ve viking 5000vi makara ile surf avlarında kullanmayı düşünüyorum.sizce bu misinanın kaçlığını ve uygunlu hakkındaki bilggggilerinizi öğrenmek istiyorum.sizce gideri var mı?

Power Line Extreme Monofilament Misina 300m 0.33mm 14.2kg Power Line Monofilament Misinalar | Hedef Balıkta

Moderatör tarafında düzenlendi:

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Uzak atışa 0,40 biraz kalın gibi. Tabii hedef balığa göre değişebilir kalınlık.
21 kg. yazmasına bakma abartı o ama ultra premium powerline misinalar gerçektende sağlam misinalardır. Düşük hafızalıdır. İş görür.

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
Ultra Premium kullanmadım ama Powerline Super Premium 1000 mt. kullandım , fiyatına göre gayet sağlam ve iyidir. Ben 0,30mm liğini kullandım ve bence yeterli oluyor. 0,40 mm uzak atış için gerçekten kalın olur ki zaten misinalar üzerinde yazandan biraz daha kalın oluyor.

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yok 0,40 kullanmıcam hiç sevmem kalın misinayı balıgı tutarken hissetmem o olaydan avdan zevk almam gerek max0,35 kullanırım canlı yüzdürmediğim sürece canlıda ne geleceği belli olmaz çünkü onun dısında makinem remixon viking 5000vi bu makineye saracagım o yüzden 0,30 düşünüyorum gerçi sizde nasıl düşünürsünüz bilemiyorum o yüzden bilginizi almak istedim.galiba istanbuldan kurtuluyorum zannedersem memleketimde balık var büyükte var bakalım ozaman bi gelsin önce (iskenderun/hatay) bakacaz.yani bu misinayı güvenle surf te kullanabiliriz zannedersem marka güzel ama rakamlar abartı geldi orda sıkıntım vardı.sağolun bide surf e uygunmudur ozaman aldım diyebiliriz

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
28 ve 30 makina için ideal olucaktır çünkü power ve pelican dozer gibi misinalar kullandığım sağlam misinalardır,,,,fazla kalın misina kullanmana gerek yok 30 mm bence başarılı....

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ben sadece 0,40 değerine baktım yüksek geldiğinden paylaştım yoksa makinem küçük ve sarımı daha iyi olsaydı 0,20 max 0,25 kullanırdım ama şimdilik 0,30 sarmayı düşünüyorum uzak mesafe için uygun fiyatlı saglam misina olduguna göre oldu bu iş sanırsam

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
bence guven merak etme herturlu balığı çekersin yeterki taktırma ve keskın mıdyelere surtme.takılırsa bile kamışı yıpratma makinayı bozarsın zamanla .boşluk bırak ve ara ara çek çekiş yönunu yuksek ve ters taraflarda denemende fayda olucaktır.koparmak en son çare.rastgele

Latif Uğurluçimen

Aktif Üye
Adı
Latif UĞURLUÇİMEN
İskenderun, yani körfezde olta atacaksanız olta ipi alıp sarmanızı öneririm.
En fazla 030 mm. kalınlığında olsun.

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
latif abi haklısın ya 0,25 ya max 0,31 kullanmayı düşünüyorum.kafamda sadece sağlamlıkla ve surfe uygunlukla şüphem vardı sağlamlıkla ilgili hiç şüphem kalmadı gibi fiyatıda çok müsait surf avcılıgına uygun mu ondan yana düşüncem bide ben remixon viking 5000vi kullanıyorum o makinede de sorun yaşamam diye düşünüyorum.

Latif Uğurluçimen

Aktif Üye
Adı
Latif UĞURLUÇİMEN
latif abi haklısın ya 0,25 ya max 0,31 kullanmayı düşünüyorum.kafamda sadece sağlamlıkla ve surfe uygunlukla şüphem vardı sağlamlıkla ilgili hiç şüphem kalmadı gibi fiyatıda çok müsait surf avcılıgına uygun mu ondan yana düşüncem bide ben remixon viking 5000vi kullanıyorum o makinede de sorun yaşamam diye düşünüyorum.
Eğer fiyat sorun olmazsa dyneema standartında olta ipi almanı öneririm.
Surf için monoflament misinalar beklemeli avlar için uygun değildir. Olta ipleri ömürlerinin uzun olması sebebiyle ücretlerini uzun vadede dengeler. Almış olduğunuz makine için öncelikle hayırlı olsun ve inşallah kısmeti açık olur. Bu kafa yapısına sahip makinalardan Misina/İp her ne kullanıyorsanız rahat sağılmaz. Uzak atışlar yapmayı hedeflediğiniz surf takım için uygunluğu tartışılır.