Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Procop sahtelerle tanıştınızmı..?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Devrim Balbay tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Bir balık sevdalısı,yerli girişimci ve araştırmacı olan cihat korkunc'un olağan üstü çabalarıyla hayat bulmuş olan bu sahte markası ile tanışan ve deneme şansı olan arkadaşlarım varmı bilmiyorum ama ben birinci elden bu hayalin gercek olmasına tanık oldum..
    Uzun bir balıkçılık deneyimi ve gÜnlerce süren sohbetler sonrası ahşapla yaptığı ilk denemelerine sahit olduğumda bende sizin gibi bayağı şasırmıştım.El becerisi ve yaratıcılığı sayesinde bayağı iyi işler çıkarmaya başlamış kısa zamanda handmade sahte yapan tanınmış kişilerden biri olmuş çıkmıştı.Evet güzel şeyler düşünüyor ve uygulamada iyi işler çıkarıyordu ama bunların onu tatmin etmediğini şimdi daha iyi anlıyorum..

Kısıtlı imkanlarla ve sancılı arge ve tasarım döneminden sonra büyük bir çaba ile üretimine başlayan cihat cömert arkadaşımızın ilk türk sahte balık üreticisi biri olduğunu gururla belirtmek isterim..İlk etapta fazla bir modeli olmasada hayatımda tek tek ürettiği her sahteyi itina ve el emeği ile boyayan bir adam görmemiştim.Atölyede çalışmanın ve bu üretim aşamalarına katılmanın en güzelide her türlü renk karışımından sahte boyayabiliyor olamanız..

şuan 3 modeli ( Slalom , Trophy ve Paura minnow ) ve renk seçenekleri olan bu markayı avmarketlerde görüp inceleme fırsatı olan ve avlarında denemiş olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

https://www.facebook.com/ProcopLures

PROCOP - PAURA MINNOW - YouTube
    PROCOP - TROPHY - YouTube
    adreslerinden videolarını izleyebilirsiniz..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

TROPHY Yo-ZURI Mag Darter'dan kopyalanmış gibi..

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hayırlı olsun. Umarım hedeflerine ulaşır.

5. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

mag biraz daha tıknaz bir yapıya sahip olup kuyruk altında kendine özgü bir kıvrımı var ve ağız duvarı daha geniş bir aynaya sahip.. procop ise daha uzun gövde ve daha dar bir agız duvarı aynasına sahip..

görsel olarak bir birine benzer bu tip sahte çok ama ağırlık ve atiş sistemi olarak procop biraz daha öne çıkıyor..
    denediğinde daha iyi bir değerlendirme bekliyorum senden şeref abi..

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Face'e değil de havuz test görüntüsüne bakmıştım.
    Orası yanıltmış beni..
    Bir yerde denk gelirsem alırım bir tane. En azından destek olmuş olurum.. :)

7. pike-perch

pike-perch Yeni Üye

Sahteleri inceleme fırsatım olmuştu. Yapıcı eleştiri olarak; bana göre renkler pek iç açıcı değil ve boyaları düzgün atılmamış. Katman şeklinde boyalar oluşmuş.
    Umarım piyasada tutunabilir.

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

birkaç zamandır karşıma çıkıyor, umarım sürekliliği olur.
    videolarda mono misina nasılda parlıyor su altında.

9. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Peki sizce renklerde ne gibi secenekler olmali? Boyalar konusunui ureticiye ileticegim. ;)

10. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

Modellemeleri articak..yakinda kasik modelide giricekler sanirim..tesekkurler..Guzel bir detay bunada dikkat edilmeli..

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye