Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Procyon mu; Saros mu?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında serinci tarafından paylaşıldı.

1. serinci

serinci Üye

Kıyıdan atçek için tuzlu su da ip ile kullanmak istediğim bir makine arıyordum, en sonun da bu ikisi arasın da kaldım. Daiwa Procyon 2500 ve Shimano Saros 2500 arasın da kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Daha önce daiwa yada shimano kullanmadığım ve makinelere bu kadar bütçe ayırmadığım için (zorda olsa) tek sefer de kaliteli bir makine istiyorum.
    Önerilerinizi ve izlenimlerinizi ve de değerlendirmenizi paylaşırsanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Saros un yedek kafası var procyon un var mı bilmiyorum. Ama yedek kafa makine seçimlerinde oldukça belirleyici oluyor.

4. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Saros 4000 kullanıyorum. Oldukça memnunum. Diğer makinayı bilmiyorum.

5. serinci

serinci Üye

Hocam sarosu tuzlu su da kullanıyorsunuz değil mi? İp ile kullanışı nasıl çıkışı filan. sizce artısı neler? Sarosu alırsam diğer ucuz modelleri almadığıma pişman olmam değil mi? (saragosa gibi.)

6. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Saros 4000 kullanıyorum oldukça memnunum. Gerçi şimdiye kadar büyük bir balıkla mücadele etmedim ama güçlü bir makine. Daiwa yı bilmiyorum. İp için uygun bir makinedir, sarımı çok iyi ve tuzlu su için üretilmiştir.

7. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Mehaba, Sarosu denizde kullanıyorum. Her kullanmadan sonra nemli bezle siliyorum. Hiç bir problemi yok. İp misina kullanmadığım için bir şey söyleyemiyeceğim. Misina çıkışı güzel. Pişmanlık yaratacak bir model değil. Yanlış bilmiyorsam Shimanonun Amerika için ürettiği modellerden. Özellik olarak stradic fi modelleri ile benzerlik gösteriyor.

8. serinci

serinci Üye

2500 lük az mı gelir acaba? 4000lik neden tercih etmeliyim. umarım sorularımla sıkmamışımdır hocam.:rolleyes:

9. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

2500 Kabilrelik makina küçük gelebilir. Deniz avcılığında süprizlere hazırlıklı olmak lazım. At çek makinalarda makinanın büyüklüğü kadar kaloma gücü de önemlidir. 4000 kalibrelik bir makinayı at çek dışında beklemeli avlarda, hatta teknede de kullanma imkanınız olur.2500 Kalibre küçük gelebilir. 2500/ 4000 Kalibrelik makina arasında tercih yaparken hedef balıklarınızı de dikkate alarak tercih yaparsanız daha iyi olur. Alternatif olarak Shimano EXAGE nin 4000 lik yeni makinalarıda özellik olarak fena makinalar değil. Doğabilecek parça değişimi vb gibi durumlarda biraz daha avantajlı gibi duruyor. Saros Türkiye de diğer Shimano ürünleri gibi satışı olan bir makina değil.

10. serinci

serinci Üye

Yanıtlar için teşekkür ederim, sanırım yeterli bir kanıya sahip oldum. Paylaşımınız için çok teşekkürler.

11. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Balıkav marketi Saros un 3000 lik modelini getirtiyormuş, dün Türkiye de pek satışı yok demiştim, bugün gelecek ürünler listesinde gördüm.