Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Protesto edelim edelimde birkaç şeyede dikkat edelim....

Konu, 'Sohbet' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Şimdi İsrailin insanlık dışı bir olay yaşattığını biliyoruz.
    Protesto edelim tabiki en doğal hakkımız bu. Bilirsiniz israil konsolosluğu ikinci köprü girişindedir.
    Bu sabah ordan geçiyordum ve çevre rezaleti beni çok etkiledi.
    Uzaktan gelirken o noktaya doğru, önce yeni bir çiçek türü getirmiş bizim Muhallebicinin Kayınçosu herhalde dedim Hani haftada bir sök tak çiçek değiştiriyorya ufacık katkısı olsun diye kayınçoya bizim Muhallebici neyse konumuz bu değil, o konsoloslugun önüne denk gelen biri besiktaşa inen diğeri levent istikametine giden yolların arasındaki yeşil alandaki pet şişe ve naylon torbalardan yeşil alan gözükmez olmuştu.

Tamam protestonu yap ama, ordaki 3 şerit yolu tek şeride düşürüp binlerce insanı araba içinde kahretme
    Tamam protestonu yap ama, orda aksam trafiğinde 4-5 saat binlerce aracın boşuna yaktığı akaryakıtı ve bunun milli servet olduğunu unutma.
    Tamam protestonu yap ama, çevrene pisliğini saçıpta zarar verme.
    Tamam protestonu yap ama amacına uygun bir protesto sergile, olayı piknik havasına çevirip 2-3 gün sonra herseyi unutup hadi evlere deme.
    Ölen onca insan için hemen tepki koymuşuz.Oynanacak maçları iptal etmişiz.Neyse yazacak çok şey var ama burda değil.
    Sabah ordan gecenleriniz muhakkak görmüştür.O manzarayı.O manzaradan çıkan sonuç sucular iyi satış yapmış birkaçgün daha yaparlar...:mad:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Geçen gün gazetede vardı,Paris Şanzelizeye açılan yol stündeki parka onbinlerce kişi doluşmuş.ama hepsi yürüyüş yolunda duruyorlar, 1 kişi bile parkın çimlerine basmamış.
    Çevre bilinci bizde çok zayıf. Örneğin avrupada evlerin çöp kovaları/konteynerları vardır ve insanlar evsel atıklarını buralara atarlar.Bizde ise alalade torbalarla kapının önüne , kendi çocuklarımızın oyun oynadığı yere bırakırız.Çöplerin suyu akar,pis koku yayar, eve gelip gidenler çöplerin arasından geçerler vs.vs.
    malesef medeniyet bizim memleketimize bu anlamda uğramamış. Arabanın kül tablası sokağa dökülür,arabada yediğimiz içtiğimiz herşeyin kabı ,arabanın camından dışarı atılır.
    Sözünöz eğer temizlik imandan geliyorsa, hiçbirimiz cennet yüzü göremeyiz :(

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

arabası temiz kalacakya arabanın hertürlü çöpünü at dışarı.

Çevrebilincimi kaçkisi biliyor ne oldugunu eğitim şart kardeşim lafı öyle geçerliki ama bizim halkımız onu cem yılmazın yaptığı bir espri zannediyor hala yarın sabah geçin o konsolosluk önünden aynı görüntü devam edecek bu aksam yine birşerit kapalıydı araba park etmişler ve trafik polisi birşey diyemiyo çok ilginç çoookk:mad:

5. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Tavrınızı ve tutumunuzu çok haklı buluyorum. Başka bir olaya değineceğim ama mevzu aynı. Biliyorsunuzdur her ayın sonunda bisikletliler bir toplantı yapıyorlar ve hep beraber bisikletle yola çıkıyorlar. Kulağa güzel geliyor değilmi. Bisiklet merakım olsa bende katılırım. Fakat olayın şöyle bir yüzü oldu. Arkadaşlar toplanıp sahil yolundan tuzla istikametine giderlerken 2 şeridi kapattılar. Ne için yapıyorlar bunu bisikletlilere özgürlük diye. Ama hem kendilerini hem de trafikteki araçları tehlikeye attıklarının farkındalarmı acaba. Üstelik sahil şeridinde neredeyse Kadıköy'den Tuzla'ya kadar bisiklet yolu var iken. Demem o ki ne proteste, ne yürüyüş, ne gösteri yapmayı, ne de galibiyet sevinci yaşamayı biliyoruz.

6. Erhan41

Erhan41 Aktif Üye

Birazda eğri oturup doğru konuşmakta gerekiyor bence, tvde avrupadaki çeşitli protesto eylemlerini bizde izliyoruz, ama hiçte öyle al gülüm ver gülüm şeklinde bugüne kadar görmedim, belki benim göremediklerimdir, italyasında, almanyasında, fransasında, ingilteresinde, ispanyasında çeşitli protestolar, yürüyüşler sık sık tv de izliyoruz, çöp kontenyırları devriliyor, ateşe veriliyor, dükkanların camı çerçevesi indiriliyor, sütçüler eylem yapıyor bütün sütler yollarda, sebzeler yollarda, daha neler neler gördük bugüne kadar, demek istemem yiğidi öldürelimde hakkını yemeyelim, ;)

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Evet arkadaşlar size bir soru.
    Çanakkale'de yabancı mezarlıkları ve bize ait şehitlikler arasında çevresi en pis ne çöple dolu olanları hangileri?
    Hemen cevap vereyim tabii ki bize ait olanlar. Hıyar oğlu hıyarlar geliyorlar güzel, dua ediyorlar güzel, kara çarşafla siperlerin için kendilerini toza toprağa batırıp bembeyaz çıkıyorlar salakça tamam, ama kardeşim sen niye sağa sola çöpünü atıyorsun deli misin? Niye bir sürü şehitimizin olduğu topraklara çöpünü atıyorsun. Sonra o ettiğin dualar işe yarıyormu kardeşim. Ben ne zaman şehitliklerimize gitsem sağdan soldan çöp toplamaktan sıkıldım yaw bir de ben toplarken bana bakıyorlar "ne yapıyor bu deli der" gibi. Ne yapacam etrafı temizliyorum.

8. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Eğer biz birey olarak çocuğumuza evde davrandığı gibi dışarda da aynı tiizliği göstermesi için bilinçlendirmiyorsak, işte o zaman bu muhabbetleri çok yaparız.
    Daha duyarlı nesilleri kendimiz yetiştirelim...

9. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

En az 3 çocuk diyorum o zaman ben

10. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Bu başlığın asıl konusu ''Protesto'' idi.
    Yorumlar çevre konusuna döndü.

''Bir kötülüğü elinizle engelleyin, buna gücünüz yetmezse,
    dilinizle ikaz ediniz,
    Onuda yapamazsanız, kalbinizden buğuz ediniz.''

Dualarımız ezilenlerle olsun.

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Çevre kirliliğini protesto etmek için açılmış zaten. İlk mesajda da anlaşılıyor yada ben yanlış mı anlıyorum?
    "Kalbinizde buğuz ediniz" demişsiniz. Burada buğz etmeyi kin düşmanlık anlamındamı yoksa reddetme kınama anlamında mı kullandınız? merak ettim.