Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ptt

Konu, 'Sohbet' kısmında Irritable tarafından paylaşıldı.

1. Irritable

Irritable Üye

Merhaba,

Bir forumda yurtdışından gelen siparişin adresini ptt şubesi olarak gösteren biri vardı.
    Bu iş nasıl olacak bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
    Yani; ödemeyi yapıp, ptt ye gelmesini mi bekleyeceğiz? Geldiğinde direk ptt'ye istedikleri ücreti
    verip alabiliyor muyuz? Adresi ptt yapmadan önce onlara sormamız, bildirmemiz gerekiyor mu bunları merak ettim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. winchester

winchester Aktif Üye Gold Üye

Yurt dışından gelen kargoların çoğunun yurt içi dağıtımını PTT kargo yapmaktadır.O da sizin verdiğiniz teslimat adresine getirir vergi varsa vergisini öder bazen de 3,60 tl gibi bir ücreti ayrıca alırlar ve ürünü teslim alırsınız.

4. Irritable

Irritable Üye

Anlatamadım sanırsam, benim bahsettiğim adresi bize en yakın ptt şubesi göstersem de direk kendim gidip alsam...
    Yani evde kimsenin olmadığı zaman fazla, onun için adresi ptt şubesi gösterip direk oradan almak en iyi çözüm. Birisi böyle bir şey söylemişti ben hep öyle yapıyorum diye ama nasıl yapacağım konusunda yardım istedim...

5. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Evde kimse yoksa bizim ptt görevlisi kapı içinde ki zarflıkların üstüne koyup gidiyor. Bazen de apartman görevlisine bırakıyor. Yurt dışından Ptt Şubesi teslim hiç duymadım ve öyle bir uygulama yapmadım. Şimdiye kadar yüzlerce ürün aldım şükürler olsun hiçbirinde sorun yaşamadım. Isterseniz ikinci bir adres olarak ptt şubesini ekleyin ve küçük bir ürün alıp deneyin. Eğer sorun olmaz ise alıiverişlerinizi ptt şubeye yönlendirirsiniz.

6. nebulam

nebulam Aktif Üye

PTT Şube adresi vermenize gerek yokki. Zaten siz evde yoksanız paket sizin bölgenizdeki PTT şubesine geri gider, size istihbarat notu bırakılır sizde oradan teslim alırsınız. Yapılacak ödeme varsa onuda şubede yaparsınız. PTT sizin için paketi 1 hafta bekletir, 1 hafta sonra teslim alınmazsa geri gönderilir.

7. Irritable

Irritable Üye

Peki, sağ olun...

8. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

En iyisi gidip ptt çalışanına sormak bende niyetlenmistim birara yurtdışı için durumumda sizinkine benzer memur olur demişti ama alışveriş yapmak kısmet olmadı

9. Irritable

Irritable Üye

Yarın gidip soracağım, sağ olun... :harika:

10. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Aynen öyle, evde yoksanız bir not bırakıyorlar kargonuzu şuradan alın diye sonra gidip alıyorsunuz. Bildiğim kadarı ile PTT nin şube adresi diye uygulaması yok ama arayıp öğrenebilirsiniz.

Bazen Web'den kontrol ediyorum bizim burada PTT teslim edildi işaretliyor, gelen giden yok iki gün sonra getiriyor Yada ben gidip alıyorum. Çok şükür şimdiye kadar kaybolan olmadı.

11. HAWG

HAWG Üye

..:: PTT Genel Müdürlüğü ::..
    Vermiş olduğum bu linki açtıktan sonra senden , gelen paketine ait kargo takip numarası isteyecek.Paket Türkiye sınırları içine girdiği andan ihtibaren gün-gün , saat-saat paketin nerede olduğunu kontrol edebilirsin.