Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Quantum makinalar

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında around deep tarafından paylaşıldı.

1. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba arkadaslar,

kime sorsaniz hemen Shimano cevabi alirsiniz ki adamlar bisiklet donaniminda da harikalar.

Lakin anlamadigim bir durum var biz kullanicilar urun alirken albenisi, pahasi vs derken urunun yapildigi malzemeyi anlayabilir miyiz? Baska markalar belli fiyat ataliginda shimano ya da muadil markalardan kaliteli urun uretemezler mi?

Cok uzatmadan ;
    Quantum makineler bildigim kadariyla Amerikan menseili urunler ve gorunus itibari ile cok ilgimi cekmeye basladilar.
    Bu makineleri kullanan, malzemeleri hakkinda bilgisi olanlar bir kac cumle ile bilgilerini paylasabilirler mi acaba?

Tesekkur ederim, herkese rast gele..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Quantum Amerikan değil Çin menşeli; yani Çin'de üretiliyor... Kimbilir belki bir Amerikan Firması'da ürettiriyor olabilir...

Ancak Daiwa ya da Shimano'nun bilhassa üst seviyedeki makinalarında kullanılan teknoloji ve materyale öyle kolay kolay ulaşmak mümkün değil; hele ucuz fiyatlara...

around deep bunu beğendi.
  4. around deep

around deep Aktif Üye

Haluk Bey ya da Haluk agabey (hangisini kabul ederseniz) ,

Kesinlikle haklisiniz fakat deginmek istedigim konu sudur aslinda;
    Iki urun olsun birincisi A (1000 lira) ikincisi B (2500 lira)
    varsayalim ki iki urun de 10 rulmanli, 40 kafa
    A= 5.8:1 380gr
    B= 6.5:1 310gr

iki urun de spin tarzi av icin kullanilacak. Hedef balik spin tarzi avda ne olabilir ki A makinesi baligi cekemesin ve B urunu ceksin?
    Elbet sunu da diyebiliriz; urunleri tercih edecek kullanici 70gr lik farki ya da 0.7:1 lik tur farkini tercih edebilir.

Sonuc odakli dusunecek olursak A'yi tercih etmis bir kullanici ne kaybeder?

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Kullanmadım ama kullanan bir abimin yorumu çok olumlu yönde fiyatına göre iyi performans aldığını söylemişti başka bir formda; hatta yüzyüzede konuştuğumuzda iyi olduğunu söylemişti, nerde okuduğumu hatırlamıyorum spin içinde kullanan ve memnun olduğunu yazanlarda mevcuttu; bahsini geçtiği makinenin linkini veriyorum.
    Quantum BSP50PTS Boca PT Saltwater Spinning Reel New in Box | eBay

6. MAKCA

MAKCA Yeni Üye

Quantum Amarikan markası.Mallarını çinde üretiyor.bende yakın zamanlarda seninde düşündüğün gibi daiwa ve shimanodan başka makina olsun diye quantum coba 50pts aldım.Boğazda Trabyada denedik.150 gr kurşunu akıntıda yokmuş gibi çekti.Sonra makinayı SİVRİCEDE mercan avında denedim.80-100 metrelerden 200 gr kurşunla balığı yukarı çok rahat aldı.Bence fiatına göre çok iyi bir makina.Surf makina gibi olmasada boğazdada kullanılır,jigdede kullanılır,yemli ve sırtıdada.Tam bir genel kullanım makinası.Bunları yazarken belirteyim yaklaşık 25 makina sahibiyim.Bunların 15 tanesi üst düzey makinalar.
    Aşağıdaki linktede Quantum boca incelemesi var.

Quantum Boca PTs Reviews - Saltwater Spinning Reels Inshore Fishing

7. around deep

around deep Aktif Üye

Baska fikri olan yok mu?

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu iş için daha fazla para ayırabiliyorsan unut gitsin quantumu.
    Düşündüğün harcayacağın para ile Daiwa veya Shimanonun quantum ile yakın fiyatta olan ucuz modeline bak.
    Japonyada üretilmemiş, Malezya veya Vietnam üretimi olsun. Daiwa olsun uzun süre kullanma şansın artsın. Bunlar bozulmaz mı bunlar da bozulur ama risk olasılığı daha az olacaktır. Quantum balığı sana getirmez mi? Getirir.
    Nasıl olsa memlekette balık pek kalmadı denizde olmak için bu işle uğraşıyorum diyenler alsın diğerlerini.

9. around deep

around deep Aktif Üye

Su sonuca varabilir miyiz;
    Belli fiyat citasindan sonra alacagimiz urunler biraz moda biraz da bizim pasa gonlumuzun keyfi icin oluyor. ?

10. roy

roy Aktif Üye

yanis düsünüyorsun. ayni kafa çapli ayni marka makinanin devir orani degisik tipleri vardir. sence sebebi ne olabilir ?

kullanilan materyel hedef ava ve kandiriciya göre çesitlilik arz eder.

dövme kasik çekmenin devri ile döner kasik çekmenin devirleri ayni degildir mesela.

spin tarzi avda tutulacak balik çok çesitli olabilir. ucu bucagi olmayan bir durum. tek tür baligi kisin ve yazin avlamak bile aksiyonda farklilik isteyebilir. ve 30lik spin makinasinda 5.8 veya 6.5 devir sana balik tutabilme ile tutamama arasindaki farki belirleyebilir. yazin perch avina git. yanindaki adamda 2 numara döner mepps ve 6.5 devirli 30luk akina olsun. sende de ayni kandirici 5.8 devirli 30 luk makina olsun. o senden fazla tutar. niyedir acaba :D

11. roy

roy Aktif Üye

quantum markasina gelirsek spin makinalarindan ziyade baitcasting çikriklari daha çok tutuluyor diye biliyorum. alip da kullanacagim bir marka degil.