Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rakuten sitesinden alışveriş hk. yardım

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Herkese selam

Rakuten sitesinden siparişimi verdim ancak shippingi satıcı firma hesaplayıp mail ile bildirecek bunun üzerine toplam fiyattan tekrar alım işlemi yapacağım anladığım kadarıyla. :confused: :confused:

Adama stok sormuştum Japonca mail attı evirdim çevirdim bir şeye benzetemedim :)

Bu siteden alışveriş yapanlardan yardım alabilir miyim?

flap

Aktif Üye
Adı
m.murat dagci
Herkese selam

Rakuten sitesinden siparişimi verdim ancak shippingi satıcı firma hesaplayıp mail ile bildirecek bunun üzerine toplam fiyattan tekrar alım işlemi yapacağım anladığım kadarıyla. :confused: :confused:

Adama stok sormuştum Japonca mail attı evirdim çevirdim bir şeye benzetemedim :)

Bu siteden alışveriş yapanlardan yardım alabilir miyim?
ürünün fiyatının üstünde tahmini kargo fiyatı yazar ürünü satın aldıgınızda satıcı size net olarak kargo fiyatını bildirir(e_mail ile). kabul ederseniz hesabınızdan toplam fiyatı çeker kargo ücretini fazla bulursanız ürünün alma işlemini iptal kutucuguna tıklarsanız(satın alma geçmişi bölümünde) ürün alımı iptal olur.

flap

Aktif Üye
Adı
m.murat dagci
valla ben yaptım bir defa , sorun çıkmadı ama o da ebay gibi, bir sürü satıcı var. kim iyi kim kötü bilemiyorsun. Mesela bir tanesine 5 defa mail yazdım , cevap bile gelmedi.
evet genelde maillere cvp vermiyorlar....:mad:

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Teşekkürler Murat aydınlatıcı oldu. Bir şey daha sorayım müsaadenle. Shipping off diye bir kampanyaları var. 10.000 yen üzeri ürünlerde kargo alınmıyor. Uluslararası shipping için de geçerli midir bu? Sana hiç denk geldi mi?

flap

Aktif Üye
Adı
m.murat dagci
Teşekkürler Murat aydınlatıcı oldu. Bir şey daha sorayım müsaadenle. Shipping off diye bir kampanyaları var. 10.000 yen üzeri ürünlerde kargo alınmıyor. Uluslararası shipping için de geçerli midir bu? Sana hiç denk geldi mi?
Tam 10000¥ ise sorun cikmaz (gumruk acisindan)100$ alti oluyor ucretsiz kargodan emin olmak icin kredi karti bilgilerini girip devam deyin sag alt kosede urun fiyati +cargo fiyati yazar ucretsiz gonderimse free shipping diye yazar k.kartindan kargo ucreti varsa siz ionay vermeden cekmez zaten +kargo derse direk back yapin satin alma islemini sonlandirmadiginiz icin hic bir sorun olmaz :Bvr
Sip. Verirken aciklamalar bolumune lutfen 70-80$ yazin diye bir yazi ekleyin belki satici yazar gumrukten kurtulursunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Teşekkürler. Bir arkadas da 10000¥ üzeri sipariş verdi kargo ücreti alınmadı. Benim sipariş tutarım daha düşük ama işte 10bine tamamlayıp beleş kargodan faydalanayım diye düşünüyordum. Gerçi 12-15 dolar kargodan kaçmak için gümrük riski almaya değmez :)

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Murat bir şey daha soracağım :) Ödemeyi paypal olarak sectim. Sonra confirm ettim. Yalnız ücretini cuma ödeyeceğim dedim. satıcı da sorun yok dedi. Şİmdi satıcının bana paypal adresini göndermesi gerekiyor değil mi? Onun adresine transfer yapacağım o da malı uçuracak :)? valla yıllardır yurtdışından alışveriş yaparım böyle kafam karışmamıştı :D