Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ramazanın ilk günü 2 Levrek'çik

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Ramazan kısmetiyle geldi, gündüz azda olsa yağmurun yağmasıyla oruç/Ramazan dinlemiyor bu sevda akşam suyu yapmak farz oldu,zaten sezon biteli yıl olmuş Temmuza doğru kıyıdan iyice levrek keser mantığı ile balıklarımıza kavuşmuş olduk.1-2 aydır bir türlü temin edemediğim(Cengiz dahil) Savagear cannibal 8cm Glowları Anadoluavmarketten bulunca balıklama atlayıp 8-10 tane getirttim birkaç ıvırzıvır ile birlikte artık şans kısmet keramet neyse 2 tane balık aldırdı gene.

Geçen akşam büyük bir balığı 2-3 saniye tutup sahteyi kusmasıyla kaçırmıştım ki bence baya iriydi..Akabinde kiloya yakın bir levreği kıyıya kadar çekip 10 santim önümde silikondan kurtulmasıyla kaçırmıştım( Daiwa duckfinshad Glow idi ) bazen ucuz jigheadlere nalet olsun..Onların gazıyla ara ara genelde akşam sularını yokluyorum Kışın Sabah suyu hareketli iken gözlemlerime göre yaz mevsimi akşam suyu daha tatlı oluyor Dalga/rüzgar daha çok, sabahları gölet oluyor deniz, belki mevsimsel belki şans diyelim o yüzden akşam suyuna daha çok odaklıyım.

Bir kaçta eski avlardan kareler koyalım.''Dil balığını'' birkaç ay önce Daiwa Duckfinshad mavi simli ile almıştım baya iriydi salmıştım sonra arkadaşlar baya sitem etsede ''neden saldın bana vireydin :)'' o an gözüme bi çirkin geldi ayıklamak temizlemek saldık gitti. ''iskorpit'' akşam sularında çok alıyorum(Gök tam akşama dönerken koyu lacivert iken atlıyor ) herseferinde geri salıyorum aslında boyu bayada güzel ama tek balıktan birşey olmaz zaten büyük ihtimal hep aynı balığı aralıklarla alıyorum özellikle limon sert sahtelere bayılıyor..İma sasuke çakmasıyla aldım sonra kendo haryu 13 ile aldım en son bu resimdekini Japaneese minnow ile aldım limon/beyaz olanla balık çok tatlı asılıyor resmen kalama aldı tutması keyifli oluyor kafa büyük diye sanırım.. ''Levrek enceği'' üzerinde daha benekleri vardı resimlerde tam boyutu belli olmasada akşam suyunda aldım sahteyle hemen hemen aynı boyda idi belki 15 Cm falandır onuda Japaneese minnow limon ile aldım..Akşam suyunda size güzel süprizler yaşatabilir maxrap çakması Japaneese minnowlar(Forumdan bir abimizde güzel lüferler kofanalar alıp raporlamıştı) 10 lira bence bulundurun.Aldığım arkadaş 6 kilo balık aldım arada şans ver ama ilk yapacağın şey iğneleri değiştirmek olsun demişti iğneleri harbi dandik.. '' Zargana '' ara sıra 7cm den ufak su üstülere çok atlıyor ve kendo seabass beyaz olanlara ayrı bir fantazisi oluyor.

Bu akşamın balıkları büyük 40cm küsür ufak 30 küsür aslında ufağı bıraksam olurmuş o an daha iri geldi gözüme iftar topu patlamadan 1dk önce aldım,büyük olanı ondan 1-2dk önce aldım..3-5 dakika çok güzel hareketlenme oldu eğer ki iftar topunu 10 metre ötemde atmasalardı ve iftara yetişmek zorunda kalmasaydım haziran haziran en çok balık aldığım av olabilirdi, hamdolsun. Su nerdeyse tamamen çamurlaşmış hafif rüzgar ve dalgalı..

Takım Okuma Ceymar 40 ( Kaymak gibi makina kiloluk levreği istavrit gibi alıyor )- Kamış Okuma fina pro 2.40 - 7/28 Misina :Okuma seabass 0:28 - Sahte Savagear Cannibal 8cm glow - En çok skor aldığım sahte su bulanıksa affetmez.

Ekli Dosyalar:

zaad, coner, brain damage ve 22 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Tebrik ederim Mehmet Hocam, balıkları kandırı kandırı vermişsin beaa ya.:):)

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

İftarlıklar çıkmış... Tebrikler Mehmet... 30 gün boyunca her iftarın böyle keyifli olur inşallah...

5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Ramazan bereketliyle gelmiş inşallah böyle bereketli geçer.. Daha irileri rastgelsin..

6. hawk17

hawk17 Aktif Üye

Mehmet kardeşim canı gönülden tebrikler...Herkes en iyi bildiği işi yapıyor herhalde:);)Daha niceleri olması dileklerimle,rast gelsin arkası hep bol gelsin...Selamlar sevgiler.

7. enginson

enginson Daimi Üye

Ramazan ilk günü bereketli olmuş gerçekten tebrikler.

8. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Ramazan-ı şerif rahmet ayı bereket ayı, on bir ayın sultanı,sultanlar sultanının Mehmet arkadaşıma verdiği paşalar :) Mehmet'cim tebrik ederim.Maşallah bereketli avların daim olsun rastgele

Mehmet Fatih ve pisimiyav bunu beğendi.
  9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mehmet, ortaya karışık yapmışsın :)

10. pisimiyav

pisimiyav Üye

mehmet kardeşim hayırlı olsun bu kıtlıkta bence çok iyi bir sonuç.sonuca tesir edecek arayışlarınızı ve av disiplininizi tebrik ederim

11. Spin on the beach

Spin on the beach Aktif Üye

Tebrik ederim Mehmet. Çok yakında oralardayım, müsait olursan bir çayını içmeye gelirim. Bu arada elindeki soğumuştur bırak artık onu :)