Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala Bedeni için Misina Öneriniz

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında sessizdenizci tarafından paylaşıldı.

1. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba,

Boğazda kurşun arkası rapala veya kaşık bağlarken siz olsanız aşağıdaki misinalardan hangisi ile rapalaya beden yaparsınız?

Powerline 0.14 (Çekeri: 2.7kg )
    Powerline 0.28 (Çekeri: 11.5kg)
    Okuma Shotai FC 0.26 (Çekeri: 4.53kg)
    Okuma Shotai FC 0.23 (Çekeri: 3.63kg)
    Okuma seabass 0.31 (çekeri 7.65kg)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Ben seabass 0.23 / 0.26 / 028 kullanıyorum genelde duruma göre kalınlık değişiyor

4. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Ben shotai 0.26 kullanıyorum . Palamut Aldı sorun çıkmadı. Geniş bir deneme yelpazem olmadı ama

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

hiç biri ile BAĞLAMAM malesef.. 0.40 fluo şeffaf kullanırım
    öyle yapıyom zati

6. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Pline cfx

7. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Ben yuki kullanıyorum 4 g teknolojili 0.28 kullanıyorum ve kimse balık çekemezken ben çekiyorum

8. üsküdarlı balıkçı

üsküdarlı balıkçı Aktif Üye

Kurşun arkası rapala bağlayacağınıza göre, hedef balık lüfer familyası demektir. Lüfer familyası da diğer pek çok balığın aksine kösteğin ince mi kalın mı olduğuyla ilgilenmez. Hatta kurşun arkasına rapalayı 4 metre civarı bir kösteğe bağlamak gerektiğine göre köstek misinasının 0,20 mm’nin altında olması avcılığın düşmesine bile sebep olabilir. Çünkü 4 metrelik bir köstekte 0,20 mm’nin altındaki misinalar hem kendi etrafında daha çok kıvrılır hem de bedene daha çok dolanır. 0,30 mm civarı bu bakımdan her zaman daha güvenlidir. Lüfer familyası için uzun köstekte FC kullanımına ise -maliyet açısından- bana kalırsa gerek yoktur. FC kullanımı spinde ya da LRF’de özellikle levrek gibi huylu balıkların avında daha avcı olur. Özellikle Shotai FC’ler köstek kullanımı için genellikle daha iyi sonuç verir. Kurşun arkası rapala için köstek misinasında en önemli nokta misinanın hem kendi etrafında dolanmayacak özelliklerde hem de biraz kalın misinalardan seçilmesidir. Rapalada misinaları çekerleri bakımından değerlendirmemek gerekir. Zaten 0,30 mm civarı kalınlıklardaki misinalar o çeker problemini de kendiliğinden çözer. Bu durumda yazdığınız seçeneklerden en uygunu Okuma seabass 0.31 mm olandır. Ama maliyeti önemsemezseniz Shotai 0,26 daha uygundur hatta mümkünse 0,26mm üstü. Çünkü FC misinalar sert yapılarından dolayı dolanmalara karşı daha güvenlidir.