Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala bx waking minnow

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında göcen tarafından paylaşıldı.

1. göcen

göcen Aktif Üye

Arkadaşlar araştırdığım kadarı ile 2014 haziranda satılmaya başlanan yeni bir su üstü modeli hakkında bir konu açmak bu sahteyi tanıtmak kullanan arkadaşlar var ise yorumlarını almak için konunun iyi olacağını düşünüyorum. Yeni kamışı denemek için bir suboyu yapmaya karar vermiştim ve arabayı çarptığım için bagajı boşaltmıştım. Yani el altında güzel sahtelerim yoktu. Pek de zengin çeşit olmayan bir bayiden denemelik 2 3 rapala almak için gittiğimde gördüm sahteyi.

İlk bakışta farklı bir sahte olduğu belli idi. Gövdeye dik ve büyük gagası, copolymer kaplı balsa gövdesi, siyah nikel iğneleri 20 gram ağırlığı ve 13 cm boyu ilk göze çarpan özellikleri. Fiyatı ise daha sonra yazacağım bazı sebeplerden dolayı gayet uygun geldi.

Ürünü aldıktan sonra daha detaylı inceleme ile gerçekten su üstü için iyi bir sahte olduğunu anlıyorsunuz. Balsa gövdenin üstüne parlak pul desenli bir folyo malzeme mevcut ve üç boyutlu hologramlı gözleri var. Yine iç kısımda baş kısmı da yüz hatları siyah ile çizilmiş ve baş ardında yüzgeç desenleri mevcut. En güzel yanı ise tüm detaylarım copolymer ile kaplanmış olması. Sahte ne kadar kullanılırsa kullanılsın boya atma, soyulma gibi problem olması söz konusu değil. Kopmadığı sürece yıllarca kullanılabilecek bir sahte.

Gelelim su performansına. Sahteyi denediğim hava 7 8 şiddet rüzgar ve taşlık bir sahildi. Oldukça kuvvetli rüzgara ve kocaman gagaya rağmen tatmin edici erimi vardı. Suyun sakin olduğu kısa anlarda yüzüşünü izleme fırsatı da yakaladım. Popperlar gibi wtd aksiyon verilmesi gerekmeden hem gövde neredeyse 90 derece yanlara yalpalıyor hem de kuyruk sağa ve sola salınım yapıyor. Bir artısı da büyük gagası sayesinde çok sığ suda bile alt iğnelerin taşa takılması engellenmesi olmuştu.

8 10 atış sonrasında bir talihsizlik yüzünden kendisine veda ettim fakat gerek kalitesi gerek yüzüşü ile çantada herzaman yer bulacak bir sahte olacak.

Kullanan arkadaşlarda yorumlarını iletir ise kendi adıma sevinirim.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...uuq106jBOP6DukZ5Q&sig2=O4UkzZpoqdum--flHgcH0g

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Ağustos 2015
    Barış Kaynar, zarg ve Mesut1903 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emnk

emnk Üye

Smt kodlu olanı bende denedim ilk atış ta 1.5 kg balık aldım 2. atış ta klips açılması sonucu suya iade ayni koddan 2 adet daha edindim. Bence her çantada bulunması gerekli diye düşünüyorum wdt yapmaya gerek yok fazlasıyla kendine aksiyon veriyor

zarg ve göcen bunu beğendi.
  4. zarg

zarg Aktif Üye

Ben satıcıda diğer renkleri kalmadığı için GSH rengini satın aldım. 2 gün sonra elime geçer sanırım. Detaylı bilgiler için teşekkürler.

Son düzenleme: 3 Eylül 2015
    göcen bunu beğendi.
  5. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Gercekden videodakiler kadar kivirabiliyorsa balik kandirir bu sahte,lakin erim konusunda kaygilarim var,

Sistemi rapala husky jerk serileri gibi ise kotu.

zarg bunu beğendi.
  6. göcen

göcen Aktif Üye

Erim konusunda kesinlikle bir daiwa shoreliner değil :) çünkü içinde bilye ya da salınım yapan bir mekanizma yok, tamamen balsa dolgu. ses ve erim sıkıntılı fakat 21 ya da 23 gram ağırlıkla orta erim kapasitesi var. bir başka handikap hızlı sarımda ya kıçını havaya kaldırıyor ya da su üstünde sekmeye başlıyor. Ama gerçekten hızlı sarıma ihtiyacı yok. çok yavaş sarımda bile videodaki gibi yalpa yapıyor. sığda banko av peşinde gezen, kendini yormayan paşalar için ideal gibi.

zarg bunu beğendi.
  7. zarg

zarg Aktif Üye

Benim avlandığım bölgeler hep sığ sular,demek doğru seçim yapmışım.;)
    3 adet video paylaştım fakat bende sadece 2 tanesi izleniyor, sizlerde aynı problem varmı?

8. göcen

göcen Aktif Üye

evet sadece 2 video gözüküyor. umarım iyi avlar yaparsınız. ben hiç balık almadan konuyu açtım fakat denemekten zarar gelmez.

zarg bunu beğendi.
  9. zarg

zarg Aktif Üye

Haklısınız ,bazen umulmadık sahteler çok başarılı olabiliyor. Sahteyi kullandıktan sonra detaylı bilgi paylaşımı yaparız.

http://i.hizliresim.com/6kvoz9.gif

trakonya79 bunu beğendi.
  10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Cok eskiden silsatarsa buna benzer bir model vardi ismi aklima gelmiyor gagasi yanlara dogru uzuyordu oda duz sarim wtd gibi aksiyon aliyordu.

zarg bunu beğendi.
  11. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

İnternette yüzüşüne baktım çok hareketli yavaş sarımda bile bulabilirsem 1 adet temin etmek isterim denemek gerek kesinkez