Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala Hezimeti ve Spin Olta hk.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında metebeder tarafından paylaşıldı.

1. metebeder

metebeder Üye

Merhabalar,
    2 gün önce Okuma Flame 30 makina ve Shakspeire Oddysey spin 240 kamış aldım. şu rapala ile at çek tekniğini bilmiyordum ve öğrenmeliydim. Lakin Spin olta ilk kez kullanmamdan mı kaynaklanıyor yoksa başka bir sebebi mi var bilmiyorum ağırlı 5-15 gr ağırlığında değişen sahteleri suya bir türlü adam gibi fırlatamadım. Bissürü teknik denedim, ama olmadı :( en fazla 10 metre öteye atabildim ondada anca rüzgarı arkama alarak. Yani diyeceğim o ki, bu kadar hafif bir şey nasıl fırlatılabilirki :(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Makinedeki misina kaçlık idi.?

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

kafa üstü atışlar yapma yandan yukarıya doğru fırlat ve atım sonrasında kamış şak diye dursun. Fazlada yukarı doğru fırlatma.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Aldığın kamışın atar değerleri ne?
    5-15, 10-30, 15-40, 20-50 vs

6. magnificent

magnificent Aktif Üye

Bütün önerileri yaptiginda atiş mesafen bi 10 metre daha uzayacaktir.
    Hepsi o kadar :)
    Şöyle yaradana siğinip spin kamişla birşey
    atilmiyor :D

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yok yaw ben 30 - 40 m lere atıyorum.

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bende atıyorum :D ama nasıl :D arkadaşın kullandığı ekipmanları tümünü yazarsa yardımcı olabiliriz ama zaten sahte yemden fazlasını beklememek lazım yeni model çok iyi markalar hariç zaten 40 metre gördüğümüz yoktu :D ilk deneyimler için 10 metre gayet iyi bence sahtelerden bahsedelim biraz geçen gün 16 cm bir strike pro yem aldım 29 gr dı sanırım daha ileri atabilirim diye aldım ama ne yazık ki 14 cm 19 gr ile aynı mesafeleri buldu tuhaftır 12 cm lik river 2 sea minnow ikisini de geçti ama eminim ki daiwalarım gelince hepsini geçecek bu arada yeri gelmişken sorayım kimse shimano sahte yemlerini kullanıyormu sitesinde 70 metre diye bir ibare okudum :D eğer kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi bir daha ki seferde sipariş geçmeyi düşünüyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Temmuz 2011
  9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

İçinde atış sistemi olan sahteler gerçekten de ileri gidiyorlar. Bu konuda Daiwa Shore Line Shiner ve Duel oldukça başarılı. Örneğin Duel Hardcore Minnow 13 cm-13 gr lık sahtelerin üzerinde max. 50 mt yazıyor.
    35 mtlere rahatça atabiliyoruz tahminen. Bu max. mesafeyi herhalde çok ince misinalar ile ölçüyorlar.

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

E şöyle söyliyim, atış anında sahteyi düz bir şekilde yollayamadığınız sürece atış mesafesinde ciddi bir artış olmaz. O yüzden atış antremanı yaparken sahteleri uzağa atmak için abanmak değilde teknik bir şekilde düz gitmesi için çalışırsanız çok daha fazla randıman alırsınız. Hatta içinde atış sistemi olmayan sahteleri de gerçekten güzel mesafelere atmanız işten bile olmaz. Yalpalayarak giden bir sahte ne kadar ağır olursa olsun uzak mesafelere gitmez der naçizane düşüncelerimi aktarırım.

11. magnificent

magnificent Aktif Üye

O zaman bende bi konu açayim :)