Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala Kamış

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında atakaneldar tarafından paylaşıldı.

1. atakaneldar

atakaneldar Üye

Merhabalar
    Acemi ve hevesli biri olarak kıyıdan hep istavrit avına gidiyordum. Ama işi biraz daha ilerletmek için gittim ve biraz araştırmayla kendime 4-5 tane rapala aldım. Fotoğraflarını da ekliyeceğim yarın. Fakat elimdeki olta ağır bir olta ve fazla uzağa atmaya pek yatkın değil. Olta ve makine önerisi yapabilirmisiniz? Spining olta almam gerekiyor sanırım. Onunda benim boyumla alakası varmış araştırmalarıma göre. Boyum 1,85 nasıl bir kamış ve makine almalıyım. Ya da bana uygun bir takım elinde olan ve satmak isteyen birileri var mı acaba. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Bir de bu rapala işini yeni yeni öğreniyorum sürekli avlanan birileri mutlaka vardır. Denk getirirsek hem tanışmak hem de yanında staj yapmak isterim :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

bütçeniz ne kadar ?

4. atakaneldar

atakaneldar Üye

300-400 liraya kadar çıkabilirim.

5. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

boğazda ağırlıkla rapala at çek yapılır.
    Bence sen okuma salina 3 prça birde furkan abinin sattığı shımano spheros 8000 pg makineyi al.

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Selam Alper. Rapala derken anladığım kadarıyla at çek için spin takım arıyorsun.
    270 cm bir spin kamış ve 3000/4000 lik bir makina ile başlayabilirsin.

Bütçene göre makina shimano exage veya aernos önerebilirim. kamış olarak da savagegear veya shimano alırsın. Daha sonra kaliteli bir ip ve mono misina alırsın. Makinanın bir kafasına örgü diğerine de monoyu sararsın. Fırsat bulduğunda gidip at çek yaparsın. Çok zor bir iş değil.

Boğazda ağır kursunlarla palamut ve lüfer için at çek diyorsan o konuda da bol bol acıklama forumda mevcut.

7. atakaneldar

atakaneldar Üye

sağolun değerli tavsiyeler için
    hepsini inceleyeceğim

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

sadece kamış ise 400 tl ye beastmaster teleskopik bulabilirsin ama makine ile beraber diyorsan salina 3 parça ve shımano spheros almalıydın
    Furkn abi satıyordu hemde iyi bir fiyata onu alabilirin İp ile beraberde hemde tam senın işine ve bütçene yarardı