Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RAPALA MAX RAP 13 cm FMBBL

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında terkeşli01 tarafından paylaşıldı.

1. terkeşli01

terkeşli01 Yeni Üye

arkadaşlar rapala max rap 13 cm FB alacaktım ellerinde olmadığını ve yeni çıkan bir ürünü tavsiye ettiler ürün:rapala max rap 13 cm FMBBL hoşuma da gitmedi değil yani :)
    Bu renk kodunu kullanan arkadaşlarım abilerim varsa yorumda bulunup,biligilerini aktarırlarsa çok sevinirim.şimdiden hepinize çok teşekkür ederim iyi günler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba konuyu yeni gördüm gece yada gündüz avlanacaksanız onu da belirtin aslında yemin rengi pek birbirinden farklı değilse bişey değişmez sadece balığın iştahı ile alakalı birde meranızdaki yemlik balıklar ile orantılı yemlerin hepsi çalışır yeterki uygun ortam ve ışık

4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

fb den farkı bu yeni seride içinin hologramı balık pulu gibi değide içinde adeta ayna var gibi bence açık havalarda güneş ışığını yandan aldığında ciddi iş yapıyor

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bomber gibi desene Yekta...

Birde bu spin ile avlanan herkesin meraları derin mi ? Kimse derinliği, daları önemsemiyor bu tür başlıklarda...bu da bana çok ilginç geliyor açıkçası.

6. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

buluthan abi işin özü aslında arkadaş merasına göre seçim yapmış ve sadece aradığı rengi bulamadığından aynı modelin farklı renk kombinasyonunu sormuş.
    birde genelde levrek sığ sularda olur genelde :) yada su yüzeyine yakın yüzen yemleri daha çok sever genel görünüşte . farklı öneri istese konu farklı sorularla renklenebilir di :) ama herkes doğru soruyu sormuyor yada zaten aradığını bulmuşta nerden temin edebileceğini soruyor genelde :)

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Hızır benim meralarda ben maxrap yüzdüremiyorum. Hatta bir tanesini törpüledim dahi. Sanırım oldukça sığ benim meralar, maxrap arayanların meralarını yer olarak olmasada yapısal olarak merak ediyorum asıl.

9. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

bir karış sudamı avlanıyorsun yiğidom;)

10. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

MaxRap benim için efsane bir sahte oldu. Bazen hiç balık alacağınıza inanmasanız da et çek yaparsınız ve bir bindirme olur, o an hiç birşeye değişilmez. Bunu MaxRap ile yaşadım ve gerekli aksiyon, kararsız balık hareketleri ile müthiş sonuçlar aldım. 11 ve 13 modelleri tüm çekiş hızlarında en fazla 90cm batıyor yazılı. Duraklamalarda ise askıda kalıyor, aşırı yavaş yükseliyor suda ( bu harika ). Avlandığım yerlerin derinliği ise 5-10 metreden derin değildir diye tahmin ediyorum, balık daha da sığda atlıyor dersem yanlış olmaz.

Aşırı sığ sular için Shimano Depthless modeli var, 10-30cm batarlı. ARC sistemli. Aksiyonunu beğendim, balık aldım mı ? Henüz değil :)

pars bunu beğendi.
  11. terkeşli01

terkeşli01 Yeni Üye

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.balığın renginde sorun yok YEKTA abinin dediği gibi FB serisi holagramı pullu FMBBL serisi düz cam gibi yoksa hepsi maxrap başlığı altında toplandığından dolayı aksiyonu aynıdır.Tek öğrenmek istediğim daha önce bu rengi kullanan var mı?
    Avlanacağım merada istediğim her türlü derinlik sahip mesala denize güzel bir dere dökülüyor su hafif bulanık denizle birleştiği yer 1_1.5 metre arası bu dere de güzel kefal ve gümüş balığı barındırıyor.derin suya da hakim baraküda,avcı,levrek tutabileceğim aşırı berrak merade var ve güzel bir kumsalı var.anlatmak istediğim merada her yerde farklı çalışabilecek sahteler bulundurduğum taktirde hepsinide kullanma şansım olur.tekrardan hepinize çok teşekkür ederim insanın yardım isteyip de karşılık bulması kadar güzel başka birşey yoktur die düşünüyorum.