Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala maxrap 17 cm levrek icin olur mu?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Ellada tarafından paylaşıldı.

1. Ellada

Ellada Üye

arkadaslar 17 cm maxraplar ince oldu icin kullanilir kanaatindeyim sizce?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

olur neden olmasın kendi boyunda rapalaya saldıran bir hayvandan bahsediyoruz :D

4. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

levrek avında maket balık seçimi av yapacagınız meraya göre seçilmelidir .17 cm bana göre büyük levrek dönemsel olarak ürkek ve çok saldırgan dönemleri olmakta gelende beslenme amaçlı avlanır ve kolay yiyebilecegi avları seçer .17 cm mede saldırır belki yemek içindegilde saldırgan oldugu için sahte tarik eder eger merada daha küçük yemler varsa onları tercih eder incelik dersen ince olmasıda bir dez avantaş oluşturur sadece ince olması yeterli degildir yüzüş aksiyonu ve renk seçene gide önemli 17 cm ler hem uzun hemde ağırdır doru ekipmanla diger küçük boylara göre daha uzak mesa heye ulaşır ve genelde merada büyük balıkların bilinmesi halinde kullanım önceligide taşır

Ellada bunu beğendi.
  5. Dündar

Dündar Daimi Üye

Aras bölge bölge gerek yemlik popülasyon'a bağlı, gerek sert ve fırtınalı havalara bağlı olarak levrek avcılığında sahte boyutu seçimi yapılır.
    Örneğin bizim bölgede 13 cm üzeri levrek avcılığında sahte tercih edilmez , ağırlık hep 9 , 11 cm kullanılır.
    Ama bir Karadeniz de daha büyük kandırıcılar tercih edilir 13 ,15, 17 vs. gerek havaya bağlı gerek kıyıdaki yemlik popülasyon'a bağlı olarak.
    Bu yüzden çevren de avlananları gözlemle ve kendi bölgen de genel de tercih edilen kandırıcı boylarını öğrenmiş olursun bu sadece bir fikir.
    Sitemiz üzerinden Arama kısmını kullanarak ta bir çok konuya ulaşabilir ve sorularına cevap bulabilirsin.
    Rast gele.

KalamA ve Ellada bunu beğendi.
  6. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Kısa ve öz olarak çinekop bile 17 cm lik rapalaya atlıyorsa levrek neden atlamasın.Dip yapısı 17 cm lik sahtenin takılmasına mani değilse kullana bilirsiniz diye düşünüyorum.

Ellada bunu beğendi.
  7. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

asla kulanılamaz dememiyoruz .sahtenin takilma olayıda boyla alakalı degildir dalarıyla ilgidir

Ellada bunu beğendi.
  8. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Bu işte usta değilim ama bildiğim kadarıyla avcı balıklar boya bakmaz hele çinkop, lüfer giller kendinden büyük balıkların direk kuyruğa dalıp önce hareketini keser sonra afiyetle yerler :) Bu yaz tuttuğum 20-25 cmlik yavru kefallerin kuyrukları yarım ay şeklinde kesikti. Levrek gibi büyük ağızlı balıklar avı ortadan ikiye katlar yerler :) Ancak ufak balığa atlama şansı daha yüksek geliyor bana bu nedenle genelde 9-12.5 arası kullanıyorum ben. Dediğim gibi usta değilim yeni başladım.

KalamA bunu beğendi.
  9. Ellada

Ellada Üye

cok sag olun bilgileriniz icin farkili gorusler renk getirir olaya.birde 17 cm max rap sahtelerin dalisi derin mi buyudukce sahtennin boyu dalarida dogru orantilimidir?

10. Dündar

Dündar Daimi Üye

Rica ederiz.
    Aras max rap serisi yanılmıyorsam 0.30 , 0.90 arası dalara sahip.

11. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Sahil 33 zaten 17 cm sahte kendiliğinden takılmaz dalarından dolayı dibe takılır su sığ ise:)
    Çok haklısın Can ama Arasın elinde galiba ufak boyda sahte yok var olanları kullanmak istiyor.