Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rapala silikon satan ?

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında eqrhas tarafından paylaşıldı.

1. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

rapala silikon ve kaşık alıcam spin seti oluşturmak için. Buradan da yazayım dedim fiyat alabilceğim birileri var mı ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Sedat merhabalar kardeşim. Nacizane birkaç tavsiyede bulunmak isterim sana. Öncelikle spin avcılığında oltana binebilecek sağlam bir paşa için tüm takımı bir gözden geçirmende fayda var. Kamışın sana paşayı kıyılatabilecek sağlamlıkta ve kullanacağın atar aralığındaki rapalaları istediğin uzaklıklara erdirmede yeterli mi, ideal mi, bunlardan önemlisi içine siniyor mu, severek kullanabiliyor musun? Makinen bakımlı ve gerekli kalama ayarı yapılı hali ile o bahsini ettiğim paşayı yeterli drag gücü ile sana getirebilir mi? Kullanacağın ip misina imkanların doğrultusunda alabileceğin en ince ve mukavemeti & çeker gücü en yüksek misina mı? Eğer kullanacak isen shock leader'ın yine ip misinanda olduğu gibi kuvvetli ve gerçekten görünmez mi? (piyasada fluorocarbon diye satılan öyle dandik misinalar var ki...) Rapaladan hemen önce kullanacağın klips genel kabul görmüş, kullanıcıları tarafından beğenilen, olabildiğince küçük, sahtenin yüzmesinde etken olmayan ve olabildiğince kuvvetli çeker gücüne sahip mi? Tüm bu voltranı oluşturan parçalar bir araya geldikten sonra yani; zincirde zayıf halka olabilecek bir eleman bırakmadıktan sonra gelelim rapala olayına :) Ben bir zaman önce anladım ki doğru dürüst kullanmayacağım, kullanamayacağım, kullanmama belki hayatım boyunca hiç gerek olmayacak bazı sahteler edinmişim. Şimdiki düşüncelerimde olsaydım yapacağım şey şu olurdu ; Yekta ağabeye, Bülent (Horozbina) ağabeye, Cahit ağabeye özel mesaj yoluyla kullandığım takımı belirterek birkaç sahte tavsiye etmelerini rica ederdim. Aslında başka büyük ustalarımız da var ama en çok bu saydığım ağabeylerimin raporları ve yazıları mevcut ve en çok onlardan öğreniyoruz. Allah hepsinden razı olsun. 5-10 TL'lik bir sürü sahte alacağıma ağabeylerimin önereceği sahte balıklardan birkaç tane edinirdim ki zaten takımımda zayıf halkam yok ;) Öyle kolay kolay rapala kaptırmamak için denizanaya atış-çekiş stilimi, aksiyonlarımı da oluşturduktan sonra beni tutabilene aşkolurdu :) Bol bol gereksiz sahte değil de geçerli 5-10 sahte/slikon edinirsen hem bütçene hem de balıktan alacağın zevke katkın olur diye düşünüyorum kardeşim. Şimdiden alacakların hayırlı olsun ve bol diş izli, kanlı olsun diliyorum ;) Her zaman rastgelsin...

MezarKabul bunu beğendi.
  5. eqrhas

eqrhas Aktif Üye

yardımlarınız için teşekkür ederim hepnize. Horozbine ( bülent ) abi ile çok uzun konuşmalarımız oldu ondan da yardım aldım . fakat pahalı rapala olayı biraz sıkıntı bülent abinin tavsiye ettiğin rapalalar 60 ytl civarı ki benim bunlara gücüm yetmez . rapalada biraz ucuza kaçmayı mecbur görüyorum keza rapala için ayırdığım 150 liralık bütçe ile 3 rapala almak pek mantıklı değil bir amatör için . misina olarakta bütçemden dolayı (70 lira ) powerpro 0.19mm karar kıldım . keşke güç yetse de berkley alabilsem ... ama elinde fazla
    + Daiwa Shore Line Shiner Slender 14F-G Diamond Dust
    + Daiwa Shore Line Shiner Z 120F Back Gros Flash
    olan varsa ikinci el temiz edinmeyi istiyorum uygun fiyata .
    Kamış olarakta shimano catana 270 mh almaya karar kıldım . yarın ince çizgiyi arayip görüşücem . teşekkr ederim yardımlarınız için . Görüşlerinize açığım

KalamA bunu beğendi.