Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala Subwalk yapay balık tavsiyesi

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında ainos tarafından paylaşıldı.

1. ainos

ainos Aktif Üye

Arkadaşlar yeni oluşturacağım spin takımda kullanmayı düşündüğüm, Rapalanın Subwalk modellerinden hangisini tavsiye edersiniz?
    Bu modellerden 9 cm boy, 19 gr ağırlıklı olanından almayı düşünüyorum.

Hedef balık Levrek, Lüfer.

http://www.rapala.com/products/lures/x-rap_subwalk/

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Glass Ghost, mutlaka olsun. Diger renkler için siz kendi meranıza göre seçim yaparsanız daha iyi olur.
    Subwalk modelinin kuyruğunda bir kanat vardır bu suyun içerisine 70 Cm. kadar batmasını sağlar bu yüzden düz sarım yaparsanız yem hiç aksiyon vermez. Sürekli hareketi sağlamanız için bleğinize, balığı kandırmak için size çok iç düşecektir. Eğer su üstü yem istiyorsanız bu yem su üstü değildir.
    Bu markanın su üstü modeli Walk serisidir. Aynı sayfada var. Fotoğrafta hepsi aynı gibi dursada renk kodları aynı zaten. Walk modelinde kuyruk kanatları yoktur.

4. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Her serinin üzerinde aksiyonunu gösteren kamera görüntüsü varmış zaten.
    Ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.

5. ainos

ainos Aktif Üye

Bulunduğum mera kumluk ve eriştelik, derinlik 1,5 - 2 m den derin değil. O da sahteyi attığım mesafede o kadar kıyıya doğru oldukça sığ (50 - 30 cm). Zaman zaman da limanda deniyorum orası biraz daha derin (3 - 4 m)

6. ainos

ainos Aktif Üye

O zaman bir kaç çeşit mi yapsam? ( Su üstü- su altı modelleri gibi),
    Sahteyi istediğim yere atabilmek için; 9 cm boy ve 19 gr ağırlık benim için çok uygun, tam istediğim oran diyebilirim.

7. tunc68

tunc68 Üye

Merhaba,

Bu sahtenin RGH Red Ghost serisi ile balık almış olmama rağmen önerim su üstü sahteleri kullanmanızdır. Levrek yakalamanın tam keyfini su üstü sahteleri ile yaşayabilirsiniz. Balığın takibi, sahteyle birlikte su üstüne fırlaması işte keyif bu :)

8. ycan

ycan Üye

Rapala xrap walk sırtı yeşil renk olan sahtesiyle geçen ay levrek aldım, aynı rengin subwalk ı yeni geçti elime, denemeye yeni başlamıştım denize kavuştu :) , walk serisinin atışı subwalka göre daha iyi, su üstü sahtelerinde rover98 i mutlaka edinin, müthiş iş yapıyor bu sahte. Ha-16r ve G-12r renk kodlu olanları. Saygılar.

9. ainos

ainos Aktif Üye

Bahsettiğimiz rapalaları satan firma bulamıyorum, Subwalk ve Walk serisini satan yer biliyormusunuz?

10. ycan

ycan Üye

11. ainos

ainos Aktif Üye

Teşekkür ederim. istediğim renklerin hepsi yok ama olanlardan alacağım.