Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala ve Kaşık Takımı (Boğaz ve Derin su için)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında γavuz tarafından paylaşıldı.

1. γavuz

γavuz Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba geçenlerde video çekmiştim bu takım için fakat pek belli olmuyor resim li yaparsan daha iyi olur gibilerinden gelen msglar üzerine (yoğun istek :p ) resimli yaptım yeni başlıyan arkadaşlara vede takımında sıkıntı olan arkadaşlara bi nebze yardımcı olduysam ne mutlu bana.

20141223_131043.jpg

20141223_131704.jpg

20141223_131721.jpg

20141223_131243.jpg

20141223_131710.jpg

20141223_131731.jpg

Not : Rapala veya Kaşık Kösteğine 0.25 veya 0.30 (bence 0.30) fluo misina kullanın, Köstek boyunu ise tam bir kamış uzunlugunda ayarlayın yani 3.80 4.20 arası,atış yapmasını biliyorsanız bu takım çok zor karışır.. vede bu takımı benim yaptıgım şartlarda hazırlarsanız tabi ip misina filen koparma olanagınız yok.. makinadan cıkan ana beden misina ile takım arasına 25/30 kilo çekerli bir halka koyuyorum nedeni akşam işim bittiginde takımı kesme parçalama gibi bir derdim yok direk o halkadan cıkarıp takım cantama koyuyorum diğer avda yenden kullanıyorum..

Herkezin bir sistemi muhakkak vardır t fırdöndü,kursun kancasına köstek bağlama,halkalar vss.. vss.. hepsine saygım sonsuz oo şekilde olmuyormu kesinlikle oluyor bu sadece benim hazırladıgım takım bir kaç senedir böyle yapıyorum köstekde hata olmadıgı sürece akşama kadar bu şekilde kullanıyorum
    Sağlıcakla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Eline,emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş.
    Daha başka konulardada çalışmalarını merakla bekliyoruz.

γavuz bunu beğendi.
  4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Güzel paylaşım, resimlerle gayet net anlaşılır olmuş ellerine sağlık :) Rapala bedeninin kaç metre olacağını da belirtebilirsen resimden kısa görüp o şekilde kullananlar olabilir aman aman..

mctymn ve γavuz bunu beğendi.
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

eyvahh :D yazmamışım iyi oldu hatırlattıgınız

mctymn ve Selahattin bunu beğendi.
  6. γavuz

γavuz Daimi Üye

eşref abii saolasın.. yazın kacizz marmarise dayı ile jig avcılıgı yapıyoz zaman buldukca ve jig sisteminde garip garip vede işler yöntemlerimiz vardır :p

7. Selahattin

Atışı da nasıl yapacağımızı yazıp imkanın varsa eğer bir de videolasan süper olur :) Ayakucuna mı bırakıyoruz geriye dönüp mü atıyoruz yoksa direkt salla gitsin mi yapıyoruz :) Uzun beden olduğu için dikkatli olmamız gerekir vs. vs. biraz daha detaylandırman da fayda var komple bir konu olmuş olur :)

EBU ŞEHRAZAT ve blaze bunu beğendi.
  8. Selahattin

Atışı da nasıl yapacağımızı yazıp videolasan süper olur :) Ayakucuna mı bırakıyoruz geriye dönüp mü atıyoruz yoksa direkt salla gitsin mi yapıyoruz :) Uzun beden olduğu için dikkatli olmamız gerekir vs. vs. biraz daha detaylandırman da fayda var komple bir konu olmuş olur :)

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

okk.. en kısa zamanda oo konuya el atim

10. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Sazan icin kullandığım Helicopter riglerim var. Değişebilen fırdöndülerim mevcut aynı takımı sazan icin kullandığım fırdöndülerim ile hazırlayıp paylaşayım küçük farklarla. Rapala bağı kullanarak rapala değişimi yapmak isteyen arkadaslara örnek olur. Verimli bir çalışma. Emeğine sağlık.

11. γavuz

γavuz Daimi Üye

eyv örtmenim :D
    seni mutlu ettiysem gözüm acık gitmem artık :p :p :p

Burak Kızılırmak bunu beğendi.