Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rarenium Cİ4 4000 FB - BioMaster 4000 FB - BioMaster 3000 SFB

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Volkan ÖZEL tarafından paylaşıldı.

1. Volkan ÖZEL

Volkan ÖZEL Üye

Bu üç makina hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.

Biomaster 4000 FB 4.8 devirli 77 cm sarım yapıyor.Biomaster 3000 SFB 5.1 devirli 73 cm sarım yapıyor.WTD aksiyonunda Biomaster 4000 daha kullanılışlı mı oluyor yani ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Vtd için 90 cm ve üzeri baksan daha iyi olur bence

4. Volkan ÖZEL

Volkan ÖZEL Üye

Şu anda trio 40 s kullanıyorum zaten ama artık yüksek devir makina düşünmüyorum.Wtd aksiyonunda yüksek devir mi önemli , fazla misna sarmak mı önemli ?

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Yüksek devrin önemi fazla misina sarmasındandır Bence Makine 80 cm ve üstü sarıyorsa bence wtd de iş yapar ama Yekta abi 90 ve üstü derse o daha doğru biliyordur ki 77 ve 73 hiç bulaşmamak gerek wtd için derim yüksek devirli makine spinin her türünde en avantajlıdır.Sarımı yüksek ise ona göre ayarlanır.

6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Sarım kadar kamış boyuda önemli sanırım. Önceden kullandığım 2,40 kamış ve catana 3000 ile 74 cm sarımı olmasına rağmen çok güzel wtd yapabiliyordum ama şu an kullandığım biomaster 4000 fb ve 2,90 jig caster kombinasyonu ile bir türlü düzgün wtd yapamıyorum. 4000 fb nin sarımı ve gücü harika yalnız. catanadan sonra mercedes gibi. :D Toptan bu işi birakmazsam 240-250 cm bir kamış daha almayı planlıyorum.

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Ya o kamış işine girince çıkamazssın iskeledenmi atıyosun/deniz hizasındanmı/suya girerekmi/avlakta arka taraf serbestmi çalıçırpı yada duvar varmı hep aynı gramajmı çalışıyorsun vsvsvsvs ben vtd için yğksek devir çabuk toplayan makina tercih ediyorum

8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar,Su ustu sahteye Wtd aksiyonu vermek icin makinenin bir turda enaz 85cm misina toplamasi makbuldur,

85cm altinda misina toplayan makinelerde wtd aksiyonu yarim yamalak olur,

Asla olmaz demiyorum ama misinayi toplamak icin kolu daha fazla cevirmeniz gerekeceginden kamis+makine sarim hizini Senkronize yapmakda zorlanirsiniz.

85-95 toplayan bir makine idealdir,

Wtd aksiyonunda kamis+makine denge uyumu daha uzun sure atcek yapmanizi saglar techizat ne kadar dengeli olursa (bakin hafif demiyorum) o kadar az yorulursunuz wtd icin 240 kamislar idealdir.

Paşşa bunu beğendi.
  9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Levrek için alıyorsan makineyi düşük devirli olsun.
    5,1 idealdir, 4.8 de olur.
    Düşük devirli makineyi hızlı sararak aradaki farkı kapatabilirsin ama yüksek devirli yavaş sarmaya kalkarsan sıkıntıdan patlarsın..
    Gramajı en hafif ve drag kuvveti en yüksek hangisiyse onu al bence.. Misina kapasitesini de unutma. 40 yılın başı sağlam bir balık takılır oltana, onda da misinan biter balığı kaçırırsan üzülürsün. Yani makine en az 200 metre almalı bence..

ykbilen ve cihan drums bunu beğendi.
  10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Nekadar zit bilgiler yazıyoruz değil mi Şeref abi :)

agartan bunu beğendi.
  11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tek bir doğru matematikte bile yok Özkan. Bugün doğru sandıklarımız yarın başka doğrulara yerini bırakmakta. Böyle olmasa bilim gelişmezdi değil mi? :)

Ne kullanıyorsun levrekte ve lüferde?

cihan drums ve trakonya79 bunu beğendi.