Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rasgele Değil,artık sadece 1 kilo....

Konu, 'Duyurular' kısmında callpatriot tarafından paylaşıldı.

1. callpatriot

callpatriot Üye

Evet dün gazetenin ilk sayfasındaki haberin başlığı aynen böyleydi. Haberi de aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Uygulamanın sebebi olarak ''ticari balıkçıların korunmasının'' gösterilmesi ise bence başlı başına komedi.

Rasgele değil, artık sadece 1 kilo... - ZAMAN

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

750 gr yapsalarmış ,1 kg çok kim yiycek o kadar balığı !

4. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Bunun tartışılması ve yapılması gereken bazı şeyler İnce Çizgi'nin yaptığı İstanbul'da Geleneksel Balıkçılık söyleşisin'de konuşuldu ve zamanı geldiğinde biz Amatör balıkçıların önüne getirileceği söylendi.Şimdi de yavaş yavaş bu oluyor galiba..Birşeyler yapmak lazım herkesin çabasıyla..

İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Erdoğan Kartal, çalıştayda alınan kararlarla, balıkçılığın sürdürülebilirliğinin devamını amaçladıklarını söyledi. Bazı büyük firmaların bu kararlara karşı çıkacağını bildiklerini de ifade eden Kartal, “Biz hâlâ ziraat işçisi olarak görünüyoruz. Yani tarım işçisi ne ise biz de oyuz. Ayrı bir meslek tanımıyla tanınmamız gerekiyor. Çalıştayda tartışılan birçok yeni madde bu mesleğin sürdürülebilmesi için gerekli olan konular.” dedi. Bakanlık yetkilileri ise bu çalıştayın öneri ve tartışma amaçlı olduğunu belirterek, “Bu konular yayınlanan haliyle tebliğe girecek diye bir şey yok. Sadece biz mesleki bir ortak akıl toplantısı gerçekleştirdik. Ancak ilerleyen yıllarda burada konuşulan ve ortaya atılan maddeler şartlar uygun olursa değerlendirilebilir.”

Bu konu ilerleyen yıllarda önmüze çıkarsa hiç şaşırmayalım :)

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu karara, önce 5kg sınırını savunanlar uysunlar.

Ben uyacak olsam, şimdi tüm malzemelerimi hediye ederdim.

6. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

1 Kilo'da çok azmış ya bari 3 kilo yapsalarmış

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Gerçekten komedi, saban sabah çok güldüm :)

"Olta balıkçılarının halen 5 kilogram olan günlük avlanma limitinin 1 kiloya indirilmesi isteniyor. Böylece ticarî balıkçıların korunması hedefleniyor. "

8. murat48

murat48 Aktif Üye

:harika:

Kişi sayısına göre limit koysunlar. :D

Kişi başı 150 gr. yeterli. ( Salatayı bol yiyin ) :D

Ava çıkacak amatör avcılar önceden nüfus müdürlüğüne gidip ailede kaç kişi olduklarına dair evrak alsınlar.

Avcının limiti buna göre belirlensin. :cool:

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Dah dün 4,5 milyon dolara (8 Milyon TL'ye) tekne alan ticari balıkçımızı korumalıyız.
    Ticari balıkçılarımızı korumak,onların ekmeklerine mani olmamak adına uygulamaya bir an önce başlamaları gerekir.
    Çok doğru,yerinde bir karar olacak.
    Ticarilerimiz de biraz olsun rahatlayacak,amatörlerin ekmeklerinin önüne koduğu bir taştan daha kurtulacaklar.

10. callpatriot

callpatriot Üye

''Çalıştay kararlarında bunun, gerçek balıkçının gelir kaybına yol açan amatör balıkçıların ticari faaliyetini engellemek amacıyla yapılması gerektiği belirtildi.''

Yukarıda ki maddede ilgi çekici.:) Çocukluğumdan beri sahil kenarlarında balık tutmuşluğum vardır. 90'lı senelerde bile bir avda 5 Kg balık tuttuğumu hatırlamıyorum.Kararı alan akademisyenleri çok merak ettim. Hayatlarında hiç balığa gitmişlermidir acaba? Nasıl bir dünyaları var, gerçekten çok merak ediyorum. :)

11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

bence bu fırıncıları korumak için ,ekmeği bol yesin millet hesabı :D:D:D:D

adamlar haklı amatör balıkçılar balık bırakmıyor gırgırlara hele palamut zamanı forumda palamuta gidipte 30 un altında palaumut tutan varmı?Ekmeksiz palamut yedik hep birlikte; fırıncılarda iflasın eşiğinde.
    ben palamut zamanı 1 günde oltayla 50 bin çift tuttum ya dokundu tabi adamlara tövbe tövbeeee sövecem şimdi ayıp olacak neyse bekleyelim görelim