Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rastgele..

Konu, 'Tanışalım' kısmında Saruca Paşa tarafından paylaşıldı.

1. Saruca Paşa

Saruca Paşa Yeni Üye

Selamlar abiler kardeşler.. Sahil Güvenlik personeliyim, Adım Selçuk 28 yaşındayım İzmir'de yaşıyorum. Hayatımda 3 kez balık tuttum. 1. senesini bile hatırlamıyorken yıllar önce bir gölde, 2. geçen yıl Karamürsel'de kıyıdan gümüş balığı, 3. ise dün gece bir bilen ile birlikte didim marinada levrek. Bu akşamüstü Altınkum iskelesinden tekrar at çek tekniğiyle tutmayı deneyeceğim. Ben balık tutmayı öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. Aranıza bu nedenle katıldım. İzmir'de yaşayan üyelerimiz ile tanışmak onların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Güzel dostluklar kurulabileceğini düşünüyorum..

Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldiniz, Sahil Güvenlik iskeleleri eşssiz meralardır :D

Saruca Paşa ve ino bunu beğendi.
  4. Saruca Paşa

Saruca Paşa Yeni Üye

bu imkanım var ama bilgim fikrim ve tecrübem yok :) aranıza bu nedenle katıldım :) umarım güzel bağlar oluşturabiliriz. teşekkürler.

coner bunu beğendi.
  5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

İzmir'de olsam şuanda yanındaydım :D Şaka bir yana , sitemizde bir çok yardım sever üyemiz mevcut, merak ettiğin herşeyi öncelikle daha önceden açılmış konulardan ve üyelerin fikirlerinden bulabileceğine eminim. Şimdiden rastgelsin :)

Saruca Paşa bunu beğendi.
  6. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

Hoşgeldiniz. Sahil güvenlikte olmanın çokça faydalarını göreceksiniz.
    Size İstanbul için bir ipucu veriyim.Belki izmir içinde geçerlidir. Balıklar rahatsız edilmek istemezler o yüzden kimsenin olmadığı yerlerde özellikle kıyıda saklanır ve yemlenirler. Levrek olayını bilmiyorum ama lüfer ve sarıkanat avlamanızı tavsiye ederim. Çok güzel balıklardır. Tadıda güzeldir. Yunanistanda lüferi 6 ay avlıyorlar biz ise çok daha kısa sürede bitiriyoruz. :( İşin özü güvenliği olan kimsenin rahatça giremiyeceği yerlerde tek başınıza olta atıp balıkların keyfini çıkarmaya bakın :)

7. Saruca Paşa

Saruca Paşa Yeni Üye

Teşekkürler moderatörüm. Her zaman beklerim. Şuan aklımdaki soruları forumdan araştırıyorum. Beni levrek avı çok heyecanlandırdı önceliği ona verdim. İlk iş sanırım güzel bir amatör olta takımı almak olacak.

Selahattin bunu beğendi.
  8. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

Yol yakınken dönün.
    Tuttuğunuz paşa acemiliğinizden, afiyet olsun, ama heves edip içine girerseniz çıkmak çok zor bikesiniz.

Saruca Paşa ve osmançubuklu bunu beğendi.
  9. Saruca Paşa

Saruca Paşa Yeni Üye

Osman bey evet dün ilk kez imkanlarımın farkına vardım diyebilirim. Marinada olta attım at çek yöntemiyle yaklaşık 5-6 saat zaman geçirdim fakat hiç balık tutamamama rağmen hiç sıkılmadım çok lodos vardı gözlerimle görebildiğim kolum kadar levrekler sahte yeme kadar gelip yeme atlamadılar. Bu da beni çok heyecanlandırdı. Akşamüstü olmasını iple çekiyorum. :) Umarım tüm türlerin davranışlarını öğrenir hepsi için nasıl av yapılacağını bilerek yelpazeyi arttırırız. Öncelikle İzmir'den tecrübelerini paylaşacak ustalarla tanışmak ve çıraklık yapmak yerinde olacaktır şimdilik :)

osmançubuklu bunu beğendi.
  10. Saruca Paşa

Saruca Paşa Yeni Üye

Neden böyle dediniz daha hiç tutamadım ki :)))

11. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

lodos bitti yağmur başladı basınç artıyor 1020 bara yaklaşınca nasıl saldırcaklar bak gör. Birde sabah hat gün doğumundan 2 saate kadar götürürsün balıkları