Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rc Arabalar Hk.

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
araçlar onroad ve offroad diye ikiye ayrılıyor.

onroad araçlar asfalt, beton, mermer, gibi zeminlerde kullanılıbiliyor.

offroad araçlarda diğer alanlarda kullanılabiliryor. ayrıca hoplama zıplama işleride var.

videodaki araç için öncelikle aracınız, difransiyeliniz ve lastikleriniz o kullanıma uygun olmalı, göründüğü kadar basit bir iş değildir. güzel bir hobi, çok fazla zaman ve para ister.

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
2004 yıllarda moda tamiya tt01 - 02 di. 2010 yılında bıraktığımda halen güncel araçlardı. şuanda tutuluyor mu bilmiyorum. benim tavsiyem başlangıçta hazır bir kit alın, sonra bu işi yapıp yapamayacağınıza da karar verirsiniz. tamiya alırsanız levent civarında distribütörü var ve parçalar ucuz diye hatırlıyorum.

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu arada türkiyenin en iyi RCMODEL sitesi hobbyrc.com dur

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
bu arada türkiyenin en iyi RCMODEL sitesi hobbyrc.com dur
Bu elektrik motorlarda kv değeri düşük olan mı güçlü yüksek olan mı güçlü pek anlayamadım esc de değer artınca fiyatına çıkıyor 120 A aklımda olan bide fırçasız motorlar daha uzun omurluymus

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
mehmet bey,

demek istediğim bu işte, işin içine girince inanılmaz boyutlara ulaşıyor, her bir adım, her bir enter tuşu yeni masraflara çıkıyor,

fırçasız motorlara girecek olursak, bunlar lipo pil ile çalışıyor, bu pilleri doldurmak için adaptör ve balanslı şarj cihazları gerekli,

fırcasız motorlar
kv(devir) yükseldikçe hız ve Akım ihtiyacı artıyor, benzinli motorlar gibi.
kv(devir) düştükçe güç artıyor, hız ve akım ihtiyacı azalıyor. dizel motorlar gibi

esc(elektronik hız control) ye gelecek olursak, motor ihtiyacı olan akımı pil sağlar bunlar, motorun maksimum çekeceği akım kadar pillerin kuvvetli olmalı ve esc de bunu desteklemeli.

şimdi size3s 3000mah pil yetmez 4s 5000 mah alacaksın. oda yetmez yedek pil alacaksın, oda yetmez, oda yetmez, oda yetmezzzzzz

siz en iyisi hobbyrc ye üye olun. alışeriş yapmadan önce en yakın zamandaki buluşmalara yada cevrenizdeki küçük organizasyonlara dahil olun. yerinde görerek karar verin.

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bahsettiğiniz şase uygun ama kimse 84.usd kargoya para vermez, kargo parası 20/30 usd yi geçiyorsa türkiyeden alsanız daha mantıklı olur sankil.

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Hakan abi işin farkındayım ama olmuşken iyi olsun istiyorum yurt dışı kargo her ne kadar yüksek olsada 200-300 tl farkediyor tabi gümrük vergisi çıkmazsa
en iyisi ne düşük nede yüksek kv li motor almak araştırmaya devam yanlız o forumu inceledim ama fazla bilgi bulamadım